Jaanimaa koduklubi väljus mõõnast, Toomile samuti võit

-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Agentur 54 Grad

Eesti käsipallikoondislase Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke alistas Saksamaa meistrivõistluste esiliiga 27. voorus võõrsil Dresdeni Elbflorenz 2006 meeskonna 27:25 (12:11).

Külalised jäid küll 3:8 kaotusseisu, kuid lõpetasid poolaja 9:3 spurdiga ning puhkama mindi N-Lübbecke napis eduseisus. Teisel poolajal suurendasid külalised edu 20:15-le ja kuigi võõrustajad jõudsid ühe värava kaugusele 23:24, teenis kaks võidupunkti N-Lübbecke. Jaanimaa tabas üheksast pealeviskest kolm, lisaks sellele andis eestlane kaks resultatiivset söötu.

Võidu võttis ka Karl Toomi tööandja TV Emsdetten, olles kodus 38:30 (23:14) üle Wilhelmshavener HV-st. Toom sooritas kohtumist alates avavilest dikteerinud Emsdetteni eest ühe pealeviske, mis ei tabanud.

Neljamängulise võiduta seeria lõpetanud N-Lübbecke paikneb turniiritabelis 33 punktiga kuuendal real, Emsdetten on 26 silmaga 11. positsioonil. Elbflorenz hoiab 18. ja Wilhelmshaven eelviimast ehk 19. kohta.