A-klassis viskasid kaks meest omavahelises duellis tervelt 28 väravat

Marten Saar ja Mathias Rebane | Foto: Helin Potter

Noormeeste A-vanuseklassi meistrivõistlused jätkusid esmaspäeva õhtul, kui SK Tapa/Tapa valla SK võõrustas Põlva Spordikooli. Tapalaste avamäng tänavuses meistrisarjas lõppes kaotusega ning Põlva SK sai kolmanda järjestikuse võidu tulemusega 34:29 (17:14).

Mullu poeglaste A-klassis kulla ja hõbeda jaganud Põlva Spordikool ja SK Tapa olid tänavu juba kahel korral vastamisi läinud. Nimelt kohtuti karikavõistluste poolfinaalis, kus põlvalased olid mõlemal puhul paremad tulemustega 28:20 ja 36:27 ning viisid hiljem karikavõidugi koju, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tapal algas kohtumine väga tasavägiselt, kord oli üks meeskond väravaga peal, siis teine. 13. minutiks sai aga kodumeeskond pärast Marten Saare kaht täpset karistusviset 7:5 ette. Põlva vastas koheselt 5:0 vahespurdiga, kui esmalt tabas Jaanus Peeter Rüütli ning siis kahel korral järjest nii Mathias Rebane kui Priit Luuk-Luuken.

Kermo Saksing kasvatas põlvalaste edu neljale väravale, ent 25. minutil vähendasid Endrik Jaanis ja Saar vahe uuesti kaheväravaliseks. Põlva siiski poolaja lõpul edu käest ei andnud, isegi kahemehelisse vähemusse jäädes ning puhkama mindi seisul 17:14. Nii Saare kui Rebase arvel oli juba kaheksa tabamust.

Teine pooltund algas esialgu võrdselt, end Raimond-Eric Jaanuse kaks järjestikust väravat viisid Põlva 36. minutil 22:16 ette. Tapa sai omakorda kaks kaheminutilist karistust ning Taaniel Sermati tabamuse järel juhtisid külalised 43. minutil juba 25:18. Kodumeeskond leidis vastukäigud ja viis minutit hiljem tabas Saar seisuks 25:22.

Kahel puhul suutis Tapa tänu Saare ja Markus Roosipuu väravatele vahe kahele vähendada, ent ei enamat – Põlva sai 34:29 võidu. Rebane viskas võitjate kasuks koguni 16 väravat, Saksing lisas viis ja Luuk-Luuken neli. Tapa poolel tabas Saar 12 korda, Ilja Kosmirak sai kirja viis ja Jaanis neli väravat.