Ajaloolises lisaajaga lahingus selgus käsipalli Euroopa meistrivõistlustel esimene finalist

-Horvaatia käsipallikoondis | Foto: Reuters/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused on jõudnud otsustavate kohtumisteni ning allesjäänud neli võistkonda alustavad täna õhtul poolfinaalides võitlust kullamatši suunas. Esimeses mängus läksid omavahel vastamisi Norra ja Horvaatia.

Norra – Horvaatia 28:29 (23:23; 10:12 lisa ajad – 3:3 ja 2:3)

Neljal eelmisel suurturniiril poolfinaali pääsenud Norra võttis eelmisel kahel maailmameistrivõistlustel hõbemedali (2017 ja 2019). Horvaatia, kes on võitnud kontinendi võistlustelt kaks hõbedat ja kolm pronksi, unistas esimesest kullast. 2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel võitis Horvaatia Norrat pronksikohtumises ning norrakat said kättemaksu 2017. aasta maailmameistrivõistlustel, kui võitsid poolfinaalis 26:25. Üleüldiselt on omavahelistes kohtumistes olnud paremad horvaatlased, kes on vastased alistanud kaheksal korral neljateistkümnest.

Poolfinaalile omaselt algas kohtumine teineteist kompates ning väga pingeliselt. Ükski värav kummalegi võistkonnale lihtsalt ei tulnud. 10. minutiks oli Sander Sagoseni kahe resultatiivse karistusviske järel seis 4:4. Horvaatia poolel juhtis vägesid Domagoj Duvnjak, kellel oli käsi mängus igas oma võistkonna tabamuses. Horvaatlaste joonemängija viis 18. minutil oma neljanda väravaga võistkonna 8:6 ette. Norra rünnak paistis tuginevat ehk liigagi palju nende liidri, Sagoseni peal. Perioodi viimastel hetkedel hiilgasid mõlemad väravavahid tõrjetega ning Horvaatia kandis eriti head hoolt pallist, kui esimese poolajaga tehti vaid üks tehniline viga. Garderoobi mindi norrakate kaheväravalises kaotusseisus.

Teine poolaeg algas skoorivaeselt, kuni Karacici tagantviske ning Duvnjaki vaheltlõikest tulnud kiirrünnakute pealt asusid horvaatlased 35. minutil 15:12 ette. Sellele aga järgnes Norra vahetusmehe, Eivind Tangeni indviduaalne seeria, kus ta sai kirja kaks väravat ja ühe resultatiivse söödu ning mees vedas oma tiimi tagasi viigini. Edasised hetked möödusid kordamööda skoorides ning viimast 12. minutit alustati võrdsest seisust.

Seitse minutit enne mängu lõppu algas kahe superstaari Duvnjaki ja Sagoseni omavaheline võitlus. Mehed tabasid mõlemalt poolt. Norra eksis küll kahel karistusviskel. Väljakule vahetatud Horvaatia väravavaht Matej Asanin tegi tähtsaid tõrjeid. Kuid 30 sekundit enne lõppu oli seis siiski viigiline ning viimane rünnak jäi Horvaatiale. Neil tuli platsile seitse meest Norra kuue vastu, kuid head lõpplahendust ei leitud ning mäng läks lisaajale.

Se dette innlegget på Instagram

@matt16_as is a game-changer ?? @hrs_insta #ehfeuro2020 #dreamwinremember.

Et innlegg delt av EHF EURO (@ehfeuro)

Lisaaeg algas nii nagu normaalaeg lõppes, Duvnjak ja Sagosen alustasid tabamustega. Need jäid ka selle 5. minutilise perioodi ainukesteks väravateks ning teist poolt alustati seisult 24:24. Taaskord alustati mõlemalt poolt skoorides ning Norra kiirrrünnaku ja Horvaatia eksimuse järel said norrakad ühega ette, kuid viimane rünnak jäi siiski horvaatlastele ning mehed teenisid karistusviske ja Duvnjak selle ka realiseeris ning seisult 26:26 ootas ees veel 10 minutit eepilist võitlust.

Kolmandal lisaajal tabasid mõlemad tiimid kahel korral ning viimasele viiele minutile mindi vastu taas viigiseisult. Neljandat perioodi alustati ohtrate tehniliste vigadega ja mehed olid platsil ilmselgelt väsinud ning eksimusi tehti mõlemalt poolt. Kolm sekundit enne lõppu viis Horvaatia joonemängija poolkiirest oma võistkonna finaali.

Lõpuks jäi Euroopa meistrivõistluste klassikasse minevas kohtumises Horvaatia peale ning Norra peab leppima pronksimänguga.

Horvaatia resultatiivseim oli Domagoj Duvnjak kaheksa väravaga. Norra poolt tabas Sagosen kümnel korral ja nende postide vahel tegi Bergerud 10 tõrjet.

Teises poolfinaalis kohtuvad täna 21.30 Hispaania – Sloveenia. Mäng on nähtaval Tv3 Sport 2 kanalil ja ehftv.com vahendusel

Loe lisaks:

Suurte mängude eel | Käsipalli EM-i poolfinaalides kohtuvad kogemus ja nooruse uljus