Bergischer HC-le võit, Hannover-Burgdorf kaotas taas

-Mait Patrail | Foto: Imago/Hübner/Scanpix

Eesti käsipallikoondise puurivahi Rasmus Otsa koduklubi Bergischer HC lõpetas Saksamaa meistrivõistluste kõrgliigas 26:21 (13:10) võiduga TSV GWD Mindeni üle kolmemängulise kaotustejada.

Bergischer HC haaras koduväljakul ohjad 5:5 viigiseisult, minnes ette 9:5. Puhkepausile kolmeväravalises eduseisus läinud võõrustajad alustasid teist pooltundi 3:0 vahespurdiga, suurendasid edu 19:11 peale ning võitsid kohtumise kuuetabamuselise paremusega. Ots meeskonna rivistusse ei kuulunud.

Neljanda järjestikuse kaotuse sai aga vigastatud Mait Patrailita mänginud TSV Hannover-Burgdorf, kes jäi võõrsil 28:29 (12:16) alla HSG Wetzlarile. Külalised juhtisid vaid korra, kui tablool särasid numbrid 3:2. Seejärel haaras Wetzlar 4:0 vahespurdiga ohjad, võitis poolaja nelja ja kogu mängu ühe väravaga. Kohtumise lõpp läks pingeliseks, kui Hannover-Burgdorf viskas 23:27 kaotusseisust kolm vastuseta väravat. Viimase minuti alguses vähendasid külalised vahe 28:29 peale, kuid viiki kätte ei saadud.

Bergischer HC hoiab 16. vooru järel 18 punktiga seitsmendat kohta. Viimasest kümnest mängust kaks võitnud ja kaheksa kaotanud Hannover-Burgdorf on 12 silmaga 12. positsioonil.

7. Bergischer HC 16 9 0 7 435:423 18
8. Minden 16 8 0 8 462:454 16
9. Göppingen 16 8 0 8 409:414 16
10. Lemgo 16 5 2 9 406:412 12
11. HSG Wetzlar 16 6 0 10 406:414 12
12. Hannover-Burgdorf 16 6 0 10 448:465 12
13. Erlangen 16 6 0 10 406:425 12
14. Stuttgart 16 5 1 10 424:483 11
15. Leipzig 16 4 2 10 399:415 10
16. Gummersbach 16 3 0 13 392:479 6