fbpx
Close

Coop ja Viimsi väljas! Eesti käsipalli meistriliiga mängitakse kuue võistkonna osavõtul?

Avatar
-Siim Patrael ja Viimsi/Tööriistamarket | Foto: Siim Semiskar

Käsipall24.ee andmetel on Eesti meistriliigast taandunud lisaks eelnevalt teatatud Põlva Coopi võistkonnale ka HC Viimsi. Hetkeseisuga osaleb sel aastal sarjas kuus võistkonda.

Põlva duubelvõistkonna taandumine on teada olnud juba pikalt, kuid nüüd teatas ka HC Viimsi treener Jarno Nurm, et nemad sel aastal meistriliigas ei osale ning keskenduvad klubi noortesüsteemile. HC Viimsi lõpetas eelmise hooaja kaheksanda kohaga.

“Oleme juba pea kümme aastat olnud meistriliigas selline tiim, mis koosneb paljuski meestest, kes on üle Eesti erinevatest paikadest kõrghariduse omandamise, uute töövõimaluste leidmiste või pere loomise tõttu siirdunud Tallinna või selle lähiümbrusesse elama. Hiljuti teatasid mitmed neist, et nad soovivad mängida mujal,” ütles Nurm Käsipall24.ee lehele. “Oma noortega läinuks veel sel hooajal kõrgeimal tasemel mängimine liiga keeruliseks. Lisaks kogenud palluritele lahkusid ka mitmed poisid kaitseväkke.”

“Meil on mõned aastakäigud tühimikku jäänud ja kogu organisatsioonina pööramegi suurema tähelepanu noortesüsteemi jätkusuutlikkusse arengusse, et oleks rohkem valikut esindusvõistkonda. Saime aru, et vägisi meistriliigas ei ole mõtet punnida. Usun, et vaheaasta esiliigas annab võimaluse ka meie eelarvet tulevateks hooaegadeks suurendada,” jätkas Viimsi treener.

See jätab Eesti meistriliigasse hetkel kuus võistkonda: Põlva Serviti, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, HC Tallinn, SK Tapa, Viljandi HC ja Aruküla/Audentes. Loodetavasti teevad Viimsist ja Coopist üle jäävad mängijad sarja ühtlasemaks ja näeme rohkem võrdseid lahinguid.

 

scroll to top