fbpx
Close

Eelmise hooaja resultatiivseim mees siirdub Serviti ridadesse

Avatar
-Tõnis Kase | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel aasta Eesti käsipalli meistriliiga resultatiivseim mängumees Tõnis Kase siirdub Coop Põlva ridadest Põlva Serviti ridadesse. 

Põlvast päris 20-aastane noormees on viimased kaks hooaega esindanud linna duubelmeeskonda. Kase on viimased aastad olnud väga kõrgel resultatiivsuse kategoorias, võites eelmine hooaeg väravate viskajate tabeli 190 väravaga 28 mängus. Tõnise võistkond saavutas nii mõnelegi üllatusena kõrgeimas sarjas koguni neljanda koha, jäädes pronksimängus napilt alla HC Kehrale. Coop Põlva sellel hooajal enam meistriliigas kaasa ei löö.

Kuidas võtad kokku eelmise hooaja, mis oli sulle isiklikus plaanis väga õnnestunud?

Coopis oli palju noori mehi ja mänguaega tuli seal korralikult. Pidin vastutuse oma peale võtma ja tundub, et õnnestus hästi. Kahjuks pidime siiski võistkonnana Eesti kõvematele veel alla vanduma. Usun, et Serviti ridades seda probleemi pole.

Kuidas arvad, et Servitis mängimine saab erinema Coopi omast?

Põlva esindusmeeskonna eest läheme kõiki mänge võitma. Paar mängu tegin ka eelmine aasta nende eest kaasa Balti liigas. Seal erines just jõulisuse osa. Vanemad ja kogenumad mehed andsid palju juurde.

Kui eelmine hooaeg olid koguaeg põhimees, siis milliseks eeldad, et su mänguaeg kujuneb uuel hooajal?

Jagame mängujuhi positsiooni Alfred Timmo ja Raiko Rudissaarega. Minu eelis ehk on see, et ma võin ka mängida keskmist kaitset, mis peaks tagama piisavalt aega platsil.

Mida peaksid oma mängus veel arendama?

Tunnen, et jõu osa on just see, kus mul on veel palju juurde panna. Eriti nüüd, kus hakkan Servitis mängima. Vastased tulevad tugevamad ja järelikult peab selleks valmis olema.

Kuidas on kulgenud esimesed nädalad ettevalmistust Servitiga?

Hetkel läheb väga hästi. Meil on uus füüsilise ettevalmistuse treener, kes meid juhendab. Tunnen, et teeme õigeid asju. Võistkonnas on meeleolu hea ja ootame juba esimesi mänge.

Kas oled ka mõelnud oma tulevikuplaanidele?

Liiga palju ei ole sellele mõelnud. Hetkel käin Tartus koolis ja mängin Põlvas. Plaanin selle aasta rahulikult vaadata, kuidas läheb. Kuid loodetavasti mu tulevik saab olema siiski käsipalli ümber.

scroll to top