Esiliigas peeti kaks põnevat kohtumist

-Marek Karu | Foto: Meelis Heli

Meeste esiliiga põhiturniiri avaring hakkab lõppema, reedel peeti kaks kohtumist. Liidrina läheb hooaja teisele poolele vastu Põlva/Arcwood, kes alistas HC Viimsi/Tööriistamarketi 39:31 (15:14). Teiseks tõusis tabelis Raasiku/Mistra, olles 27:23 (11:12) üle HC Tallinn 2-st – mõlemal meeskonnal kümme punkti, kolm vähem kui liidril.

Tiitlikaitsja Põlva/Arcwood pidas kodusaalis haarava lahingu HC Viimsi/Tööriistamarketi vastu, keda tänavu kahel korral karikasarjas võidetud oldi. Esimese 16 minutiga ei saanud kumbki meeskond enamat kui minimaalset edu ning tabloolt käisid läbi kõik võimalikud viiginumbrid kuni seisuni 9:9.

Siis tabasid Veiko Tigason ja Priit Jõks ning kodumeeskond sai 11:9 juhtima. Vaid minut hiljem oli pärast Kaspar Haiba väravat jälle majas viik ning tasavägine mäng jätkus. Riietusruumi mindi Mario Karuse tabamuse järel põlvalaste 15:14 eduseisul. Teise poolaja algul visati mõned minutid väravaid veel kordamööda, siis põgenes Arcwood eest.

Järjest tabasid Mihkel Tamm, Margo Piksööt ja Karuse ning 36. minutil tegi Veiko Seim seisuks 22:17. Enne kui teisest poolajast oli kümme minutit mängitud oli Piksööt kolmel korral järjest täpne ning vahe kärises seitsmele. Mart Varik ja Jarno Nurm vähendasid korraks kaotusseisu viieväravaliseks, kui 42. minutil tuli 26:21, ent lähemale ei saadud.

Lõpuvile kõlades sai Põlva/Arcwood 39:31 võidu ja nii lõid kaks meeskonda ühe väravaga üle vaid kolm päeva tagasi Tartu Ülikooli ja HC Kehra/Primendi poolt püstitatud hooaja skoorirekordi. Karuse viskas seitse, Piksööt kuus ja Jõks viis väravat, viimsilastel tabas Varik üheksa, Owe-Martti Lemsalu kaheksa ja Nurm kuus korda.

Raasikul oli kodumeeskonnal võimalus võidu korral HC Tallinn 2 tabelis kinni püüda. Marek Karu viis küll Raasiku/Mistra juhtima, aga ainsaks eduseisuks see nende jaoks avapoolajal jäigi. Kiirelt vastas kahe tabamusega Kaupo Märjamaa ja Martin Pihlamägi kasvatas edu.

Tarmo Ulla tabamusest tuli 21. minutil 8:5 ning sama mehe karistusviskest HC Tallinn 2 suurim edu – 11:7. Poolaja lõpp kuulus aga võõrustajatele, sest kaks korda olid täpsed nii Karu kui Martin Nerut ning puhkepausile mindi Tallinn 2 minimaalses, 12:11 eduseisus.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – Karu väravaga, ent nüüd lisasid Markus Oliver Mädo, Nerut ja Taavi Tibar veel kolm tabamust ning Raasiku/Mistra oli 15:12 ees. Sten-Erik Lepp ja Ulla vähendasid vahe minimaalseks, aga Karu oli pidurdamatus hoos ja tema väravast said raasikulased 45. minutil 19:15 juhtima.

Kohtumine muutus tulisekski, eemaldamisi ja karistusviskeid sadas mõlemale poole ning 48. minutil sai võõrustajate Sander Sven Annula punase kaardigi. Kolm järjestikust tabamust tõid Tallinn 2 uuesti vaid ühe värava kaugusele, kui Heinart Heinmets tegi 52. minutil 21:20.

Lõpuminutitel oli Raasiku/Mistra kindlam, sai 27:23 võidu ning tõusis alistatu kõrvale kümne punkti peale ja olles omavahelise kohtumise võitnud, siis hetkel teisele tabeliastmele. Karu viskas võitjate kasuks kümme, Nerut seitse ja Mädo neli väravat. Kaotajatel tabas Ulla seitse, Märjamaa neli ning Kristjan Järv kolm korda.