Euroopa rekordmeister alustas EM-i kaotusega

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel kaotas tiitlikaitsja Norra D-alagrupi avavoorus Saksamaale 32:33 (16:15).

Rekordiliselt seitse korda Euroopa meistriks kroonitud norralannad domineerisid avapoolajal sündmuste käiku ning võitsid selle ühe väravaga. Teisel poolajal pääsesid vaid korra medalile tulnud – 1992. aasta avaturniiril hõbeda pälvinud – sakslannad 22:23 kaotusseisust 25:23 ette, kuid kui mängida jäi kolm minutit oli Norra peal 31:30. Pingelistel lõpuminutitel tegutses kindlamalt kaheaasta taguse EM-i kuues Saksamaa, kelle võiduvärava viskas pool minutit enne lõpusireeni Emily Bölk, kes oli viie tabamusega koos Ina Grossmanniga ka sakslannade resultatiivseim mängija. Norrale tõi Stine Bredal Oftedal parimana seitse väravat.

Teises Brestis toimuva D-alagrupi eilses matšis sai Rumeenia 31:28 (17:11) jagu Tšehhist. 6:1 ette läinud rumeenlannad juhtisid teisel poolajal juba 22:13, kuid lasid Tšehhi naiskonna endale lõpuks lähemale. Eliza Iulia Buceschi tõi võitjatele resultatiivseimana üheksa ning Iveta Luzumova ja Veronika Mala kaotajatele viis tabamust.

C-alagrupis alistas eelmise EM-i hõbe Holland avavoorus Ungari 28:25 (11:11). Võrdselt kulgenud kohtumises panid hollandlannad oma paremuse kehtima viimase kümne minutiga, kui viskasid 22:22 viigiseisult Kelly Dulferi kolme tabamuse toel viis vastuseta väravat. Hollandi suurimateks skooritegijateks osutusid Lois Abbingh ja Dulfer ning Ungaril Anna Kovacs ja Noemi Hafra kõik võrdselt viie tabamusega.

Montbeliard’s peetud teises kohtumises sai juba avapoolajal suure edu sisse teinud Hispaania 25:18 (15:5) võidu Horvaatia üle. Hispaania resultatiivseim mängija oli Nerea Pena Abaurrea seitsme ja Horvaatial Ivana Dezic nelja väravaga.