fbpx
Close

Eurosarjaks valmistuv Serviti saavutas kodusel turniiril teise koha

Avatar
-Anatoli Tšezlov | Foto: Helin Potter

Pühapäeval lõppes Mesikäpa hallis kolm päeva väldanud rahvusvaheline käsipalliturniir. Finaalis alistas Peterburi HC Neva 30:21 Põlva Serviti. Venemaa tippklubi võitis Põlva Cupi juba viiendat aastat järjest. Teise Eesti meeskonnana osalenud Viljandi HC sai kaheksanda koha.

Alagruppides sammusid mullune Eesti meister ja Venemaa liiga pronksmedalist võidult võidule. Serviti alistas avapäeval Minski SKA duubelmeeskonna 29:27 ning sai laupäeval jagu soomlaste Karjaa BK-46-st 28:22 ja Leedu meistrivõistluste hõbedast Vilniuse VHC Šviesast 31:23.

Finaal oli pikka aega tasavägine, kuid avapoolaja keskel libises Neva mõne väravaga ette. Vaheajavileks kasvatasid venelased eduseisu 17:12 peale ning väiksemaks vahet Servitil mängida ei õnnestunud. Neva sai 30:21 võidu ja tõstis Põlva Cupi trofee pea kohale viiendat aastat järjest, kirjutab handball.ee.

Serviti poolel viskasid Carl-Eric Uibo ja Stanislav Holodjuk neli väravat, võitjate ridades olid täpsemad Viktor Babkin ja ekspõlvalane Pavel Turajev viie tabamusega. Kohtumine oli kümnekordse Eesti meistri ja pikaaegse koondislase Siivo Soku lahkumisetenduseks Serviti särgis.

“Kahjuks ei suutnud piisavalt hästi finaalis vastu hakata. Laupäeval oli kaks tõsist lahingut ning piiterlaste treenituse tase on hetkel parem. Avapoolajal pisut lubas, aga teisel kasvas vahe suureks ning lasime kõigil palluritel mängida,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting finaalikaotust.

“Tervikuna aga julgen öelda, et turniir täitis täielikult eesmärgi – saime enam-vähem paika koosseisu ja mängijate rotatsiooni. See oli eurosarjamängude eel kõige tähtsam ning kindlasti said mängijadki hea tunnetuse. Täna oli loomulikult tore, et publikut tuli korralikult ning saime Siivo Sokule anda kena lahkumismängu,” rõõmustas Musting.

Teisel Eesti meeskonnal, Viljandi HC-l oli probleeme koosseisuga, mängiti vaid kaheksa palluriga ja Kristjan Kooviti juhendamisel, sest puudus ka peatreener Marko Koks. Mulgid jäid alagrupis kindlalt alla nii Nevale (9:28), Siuntio IF-le (22:35) kui Riia Celtnieksile (21:37).

Kohamängus hakkas Viljandi tõsiselt vastu Minski SKA-le. Veel teise poolaja algul oldi minimaalses kaotusseisus, aga lõpuks alistuti siiski 25:36. 17-aastased Mihkel Lõpp ja Martin Braun saatsid vastavalt seitse ja kuus palli valgevenelaste võrku. Kaks endist Viljandi pallurit, Ott Varik ja Sten Maasalu said Siuntio koosseisus viienda koha.

“Minu silmis tõusis turniiri tase päris kõrgeks, võibolla Neva ühest otsast ja Viljandi teisest olid veidi ansamblist väljas. Aga enamikes mängudes oli tihedat rebimist piisavalt ja kõik meeskonnad said hea hooajaeelse testi. Üllatajaks peaksin Celtnieksi, kes on suvel täienenud ja sai kolmanda kohe,” resümeeris Musting.

Põlva Cup 2019 lõplik paremusjärjestus: 1. Peterburi HC Neva (Venemaa), 2. Põlva Serviti, 3. Riia Celtnieks (Läti), 4. Karjaa BK-46 (Soome), 5. Siuntio IF (Soome), 6. Vilniuse VHC Šviesa (Leedu), 7. Minski SKA 2 (Valgevene), 8. Viljandi HC.

scroll to top