HC Tallinn alistas koondislaste vedamisel Viljandi HC

– Rainer Kelk ja HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Meeste meistriliiga naasis pausilt hooaja rekordmänguga, kui HC Tallinn ja Viljandi HC viskasid kokku 62 väravat. Pealinlased said kindla 38:24 (21:11) võidu ning tõusid kuue punktiga tabeliliidri Põlva Servitiga ühele pulgale.

Enne kohtumist liigatabelis HC Tallinnast ühe punktiga eespool seisnud Viljandi HC-l puudusid erinevatel põhjustel Simon Drõgin, Kevin Pajuväli, Sergei Rodjukov, Mikk Varik ja Robert Lõpp. Pealinna klubi tervitas aga oma ridades mitmekuiselt vigastuspausilt platsile naasnud Eesti koondislast Markus Viitkarit, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kodumeeskond alustas võimsalt, erilises viskenäljas oli rahvuskoondisest kaotustega naasnud Robin Oberg, kes tabas kuue minutiga kolm korda ja Tallinn juhtis 5:1. Tosina mänguminuti möödudes tuli Marek Karu viskest 8:3 ning mulkide peatreener Marko Koks võttis esimese minutilise mõtlemisaja.

Ei aidanud seegi, sest ohtra tehnilise praagi tõttu ei jõutud ise viskele ning Tallinn karistas kiirrünnakutega. Kolme minutiga tabasid Oberg, Rainer Kelk ja Enrico Anton seisuks 11:3 ning Koks võttis mehed uuesti kokku. Viljandi lõpetaski kaheksaminutilise väravatepõua, skoori kasvatasid Raiko Roosna ja Mihkel Lõpp.

Kaitses oldi vastastega aga endiselt hädas, pealinlaste 20. värava avapoolajal viskas juba 27. minutil Kaspar Lees ning vahe kärises kahekohalise numbrini – vaheajale mindigi seisul 21:11. Teist pooltundi alustasid külalised oluliselt paremini, tehnilist praaki tegid nüüd tallinlased ning vahe vähenes Volodimir Maslaki kahe tabamuse järel kaheksale väravale.

Siis tegi Armis Priskuse asemele postide vahele tulnud 17-aastane Siim Kristjan Piirsalu paar head tõrjet ja Leesi viskest saabus 26:16. Vahe püsis pikemat aega kümne värava kandis, kuniks viljandlaste vastuseisu lõpetasid Antoni kolm järjestikust tabamust, mis tegid seisuks 34:21.

Lõpuvile kõlades oli HC Tallinn saanud ajaloo suurima võidu Viljandi HC üle, tulemusega 38:24. Oberg viskas kaheksa, Kelk seitse ja Lees kuus väravat võitjate kasuks, kaotajate poolel tabas Maslak seitse, Roosna ja Lõpp viis korda.