Ibis Cupi teise päeva kõrghetkeks oli Tallinna ja Kehra kohtumine

-Ibis Tallinn Handball Cup | Foto: HC Tallinn

Laupäeval mängiti Sõle spordihoones Ibis Tallinn Handball Cupi teine võistluspäev.

HC Kehra – Grankulla IFK 25:20 (14:12)

Kehra: Naumenko 6, Barovski 4 | GRIFK: Hellakoski 7, Sundberg 5

Päeva esimeses kohtumises läksid vastamisi Eesti eelmise aasta pronks ja soomlased. Esimesel poolajal kulges mäng võrdses võitluses. Teisel poolajal tundus Kehra olevat paremini häälestatud ja Horizoni mehed võtsid kindla võidu. Suur osa selles oli ka teisel poolajal sisse vahetatud ja postide vahel hea esituse teinud Mikk Aasmaal.

SK Tapa – Granitas-Karys Kaunas 17:32 (10:17)

Tapa:  Oganezov 8, Adamson 5 | Granitas: Štarolis 8, Šarkauskas 6

Kuigi Tapal oli täna lisandunud koosseisu Mikola Naum ja Aleksander Oganezov puudusid neil omakorda Rail Ageni ja Mihkel Koppelmann. Kahjuks noorel koosseisul Leedu kogenumate meeste vastu võimalusi ei olnud ja Granitas tegi sotid selgeks juba mängu alguses.

HC Tallinn – St. Petersburg 2 27:18 (11:9)

Tallinn: Karu 6, Kelk 5 | Neva: Korolkov 4

Aruküla/Audentes – HC Tallas 33:30 (15:12) (Turniiri raames peetud mitteametlik sõprusmäng)

Aruküla: Kopli 8, Kalvet 5 | Tallas: Tibar 8, Pilden 5

Grankulla IFK – Granitas-Karys Kaunas 25:25 (13:15)

GRIFK: Viljanen 6| Granitas: Bucinskas 10, Sarkauskas 6

Mängu hirmsa energiaga alustanud Granitas suutis kümnendaks minutiks minna juhtima 9:2, kuid soomlased said alguse ehmatusest üle ja poolajaks oli seis juba 13:15. Teist poolaega alustas paremini GRIFK ja 10 minutit enne mängu juhiti juba kolme väravaga, kuid leedukad ei olnud veel viimast sõna öelnud. 30 sekundit enne mängu lõppu viigistas Bucinskas seisu ja viimane rünnaks jäi Grankullale, kes seda realiseerida ei suutnud ning kohtumine lõppes 25:25.

HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 16:22  (7:11)

Tallinn: Slastinovski 5, Mädo 3  | Kehra: Mamporia 5, Yankovski 4

Mäng algas pingeliselt ja kummalgi võistkonnal skoori teha ei õnnestunud. Kümnendaks minutiks oli seis 2:2. Poolaja lõpp kulges Kehra domineerimisel, vahepeal kolm vastuseta väravat visanud tiim võitis poolaja 11:7. Tallinnal oli probleeme vastaste kaitse ja väravavahi murdmisega. Teist perioodi alustas paremini pealinna võistkond, kes viskas kolm vastuseta väravat. Kehra värske täiendus postide vahel näitas siis aga taas häid sooritusi ning Horizon rebis kümnendaks minutiks eduseisu taas neljaväravaliseks. Poolaja lõpp kulges Kehra juhtimisel ja lõpuks neile suhteliselt lihtne võit.

“Eelmise nädala üldfüüsiline laager oli meil veel jalgades. Täna jäi pink liiga lühikeseks,” ütles Tallinna treener Jüri Lepp Käsipall24.ee lehele.

“Mõlemad tiimid mängisid väsimuse pealt, kvaliteeti kohtumises liiga palju polnud. Meil toimis täna väravavahitöö ning saime selle pealt kiireid. Nüüd peame järgmine nädal trennis tühja väravasse viskamist harjutama,” kommenteeris Kehra peatreener Mart Raudsepp.