fbpx
Close

INTERVJUU | Serviti uus täiendus: Põlva on minu jaoks samm edasi

Avatar
-Arturs Meikšans | Foto: Helin Potter

Käsipall24.ee intervjueeris Põlvas toimuva rahvusvahelise turniiri käigus Serviti uut joonemängijat Arturs Meikšansit. Sellest hooajast võistkonnaga liitunud 21-aastane Läti koondislane rääkis oma esimestest muljetest Põlvas.

Arturs mängis eelmisel hooajal Läti klubis SK Latgols. Noormees saavutas võistkonnaga kodumaal pronksmedali ja aitas ka rahvuskoondisel pääseda esmakordselt Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Möödunud aastal viskas Meikšans Läti meistriliigas 42 mänguga 70 väravat.

Kuidas sattusid Põlvasse?

Treeneriga koostöös otsisime välisklubi, kui sain teada variandist Põlvasse tulla, võtsin selle loomulikult vastu. Serviti mängib kõrgemal tasemel, kui oleksin saanud pallida kodumaal. .  Lisaks annab see mulle võimaluse osaleda euromängudel. Selle üleminekuga tegin oma karjääris sammu edasi.

Millised on esimesed muljed Põlvast?

Kuna see on mu esimene aasta välismaal, siis on hetkel kõik uus ja harjumatu. Kohati on keelebarjääri tõttu suhtlemine raskendatud, kuid see läheb kindlasti ajaga paremaks. Trennid on siin kõvad ja see mulle meeldib.

Kuhu tahad oma karjääris välja jõuda?

Tahaks aidata klubi võimalikult kõrgetele kohtadele kõigis liigades, kus me osaleme ja loodetavasti läbi selle ka silma jääda kõvematele võistkondadele. Loomulikult unistan kunagi Bundesligas mängimisest.

Milliseid tundeid tekitas Läti käsipalliajaloo tegemine ja koondisega Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsemine?

Mul oli väga hea meel, alati on mõnus olla osa ajaloost. Olime kõik väga õnnelikud

Mida ootad EM-i finaalturniirilt?

Tahaks tõsta oma taset Põlvas mängides sinnamaale, et suudaksin koondist piisavalt aidata. Loomulikult saab finaalturniir meile olema raske, kuid kindlasti naudime seal igat kohtumist.

scroll to top