Jaanimaa ja Toomi koduklubid kaotasid liiderkolmiku meeskondadele

-Dener Jaanimaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallikoondislase Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke kaotas Saksamaa meistrivõistluste esiliiga 18. voorus võõrsil HSC 2000 Coburgile 33:36 (16:19).

Kohtumist 1:0 juhtima läinud N-Lübbecke jaoks jäi see ainsaks eduseisuks. Tabelijuht Coburg läks ette 4:2 ning oli enamuse avapoolajast ühe-kaheväravalises eduseisus, mis vaheajaks paisus kolmele tabamusele. Teise poolaja alguses läksid võõrustajad 4:1 vahespurdi abil juhtima 23:17 ning kui mängida jäi 13 minutit, olid väljakuperemehed ees 30:23 ja võitsid lõpuks kolme väravaga. Kümnest pealeviskest kaheksa tabanud Jaanimaa oli N-Lübbecke poolelt resultatiivseim mängija. Lisaks sellele andis eestlane kolm tulemuslikku söötu ja tegi ühe vaheltlõike.

Karl Toomi leivaisa TV Emsdetten jäi kodus 26:29 (10:16) alla TuS Ferndorfile. Uustulnuk Ferndorf asus juhtima 3:0 ja kuigi Emsdetten suutis kaotusseisu vähendada minimaalseks 3:4, olid peagi külalised ees 10:5. Teisel poolajal mängisid võõrustajad vahele ühele tabamusele, kuid Ferndorf otsustas võitja saatuse, kui viskas 22:21 eduseisust neli vastuseta väravat. Toom pealeviskeid ei sooritanud, aga eestlane blokeeris ühe vastaste viske ning teenis kaheminutilise karistuse.

Viimasest neljast mängust ühe võitnud ja viigistanud ning kaks kaotanud N-Lübbecke paikneb turniiritabelis 22 punktiga kuuendal real. Seitsmest viimati peetud kohtumisest kolm silma teeninud Emsdetten on 17 punktiga 11. kohal. Liidripositsiooni hoiab Coburg ja Ferndorf on kolmas.