Jaanimaa koduklubi tõusis neljandaks, Toomile kaotus

-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Agentur 54 Grad

Eesti käsipallikoondislase Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke alistas Saksamaa meistrivõistluste esiliiga 20. voorus Dormageni TSV Bayeri 33:29 (17:13).

Lübbeckes toimunud kohtumine algas võõrustajate taktikepi all, kes läksid ette 3:0. Eduseisul 9:6 viskasid väljakuperemehed neli väravat järjest, kuid vaheajaks sulas N-Lübbecke edu neljale tabamusele. Teisel poolajal jõudis Dormagen 25:25 viigini, kuid Jaanimaa alustas võõrustajate 5:1 vahespurti, mis viis N-Lübbecke juhtima 30:26. Sellega oli võitja saatus otsustatud ning võõrustajad võtsid neljaväravalise võidu. Jaanimaa sooritas viis pealeviset, millest tabas kaks.

Karl Toomi koduklubi TV Emsdetten kaotas Nordrhein-Westfaleni derbis HSG Nordhorn-Lingenile 30:34 (16:16). Esimesel poolajal ei saavutanud kumbki meeskonda suuremat kui kaheväravalist edu ning puhkama mindi viigiseisul. Teist poolaega alustasid võõrustajad 4:1 spurdiga, kuid otsustav vahe tekkis mängu lõpus, kui Nordhorn-Lingen viskas 30:28 eduseisult neli järjestikust väravat ning kirjutas endale turniiritabelisse kaks punkti juurde. Juba eelmise kohtumise pöidlavigastuse tõttu vahele jätnud Toom ei mänginud ka seekord.

Võit tõstis N-Lübbecke turniiritabelis 26 punktiga neljandaks, kuid edasipääsukoht on viie silma kaugusel. Emsdetten hoiab 19 punktiga 11. kohta. Nordhorn-Lingen on kolmandal ja Dormagen 20 meeskonna seas 17. positsioonil.