fbpx
Close

Jesper Bruno Bramanis naudib Hollandis liidrirolli

Avatar
-Jesper Bruno Bramanis | Foto: Erakogu

Käsipallur Jesper Bruno Bramanis veedab teist hooaega Hollandis KRAS/Volendamis, kus tänavu esindab klubi noortetiimi Jong BodyResults/Volendam.

Volendami noored hoiavad Hollandi kõrgliigas 12. vooru järel 12 võistkonna seas kaheksa punktiga üheksandat kohta. Laupäeval võõrustati kolmandal positsioonil olevat DFS Arnhemi, kellele jäädi alla 29:33. Bramanise arvele kanti neli tabamust. “Mind vaevasid kaks nädalat tervislikud probleemid ja seetõttu polnud ma oma parimas vormis,” ütles Bramanis portaalile Käsipall24.ee. “Meil on palju vigastatuid ja kuna eelmisel esmaspäeval lasti treener ka lahti, siis oleme esinenud ebastabiilselt.”

21-aastane Bramanis on meeskonnas näidanud liidri omadusi. “Olen koos ühe teise kogenenuma mängijaga kohati juhtimise üle võtnud ning enamus taktikast ja struktuurist on tulnud meilt,” lausus Bramanis. “Paar kohtumist tagasi otsustasin keskel mängima hakata, et meeskonda paremini juhendada. See sobib mulle hästi ning arvan, et jaanuaris avame oma potentsiaali ning hakkame head käsipalli näitama.”

Bramanis lisas, et treenerid pole talle ettekirjutisi teinud. “Mul on suhteliselt vabad käed,” tunnistas Bramanis. “Areng on olnud nähtav ja pidev ning iga nädalaga muutun tugevamaks ja targemaks. Liidriroll istub mulle ja saan sellest juurde kogemusi. Lisaks sellele on mul üllatavalt tähtis osa kaitses ning rünnakul olen kõvasti arenenud mees mehe vastu olukordade lahendamisel.”

Mullu esindusmeeskonna hõngu nuusutanud Bramanis ei tea, millal jälle seda ust paotab. “Mullu sai treeneritega räägitud, et tahan rahulikult keskenduda oma mängijakarakteri kujundamisele, ega soovi ennast veel esindusmeeskonnaga siduda,” meenutas Bramanis. “Arvan, et võiksin liituda nendega järgmisel hooajal, kuid kui nii ei lähe, siis saan veel ühe aasta stressivabalt areneda.”

Igas mängus neli-viis väravat viskav Bramanis on Volendamis rahul. “Üldiselt läheb kõik hästi ja mängin normaalselt. Tiimikaaslased on minuga rahul, aga ise ma pole seda kunagi, sest alati saab paremini,” tõdes Bramanis. “Esimesed kuud on meil siin olnud segased, kuid nüüd hakkavad tulemused tulema. Ise käin paralleelselt ka ülikoolis, mis nõuab omajagu aega ja energiat. Kui mullu arenesin edasi puhtalt füüsiliselt, siis tänavu on käsil sisseseadmisaasta. Nagu suvel HC Tallinnale antud intervjuus ütlesin, et keskendun hetkel mängulise tarkuse ja kavaluse arendamisele.”

scroll to top