fbpx
Close

Klassikud, raamatud, podcastid ning teised karantiiniaegsed tegevused käsipallisõbrale

Avatar
-Tegevusi karantiiniajaks | Foto: Teeviit

Käsipall24.ee on hetkel väsinud vaid erinevate liigade ja kogu Euroopa käsipalli peatumisest kirjutama ning otsustasime selle asemel pakkuda lugejatele välja erinevaid tegevusi, mida üks meie ala sõber karantiini ajal teha võiks.

Vaata käsipalli

Kuigi käsipalli otseülekannete arv on lähinädalate jooksul väga piiratud, siis võimalusi tänapäeval oma lemmikala mänge tasuta internetis vaadata on tohutult.

Euroopa käsipalli Meistrite liiga mängud on kõik järelvaadatavad ehftv.com lehel.
Ajaloo huvilistele on üks Hispaania blogi kokku pannud erinevaid klassikalisi mänge.
Kellele läheb rohkem peale meie kohalik käsipall, saab Eesti Käsipalliliidu Youtube-i lehe kaudu vaadata järgi mitme aasta jagu meistriliiga kohtumisi.
Youtube pakub ka tohutus koguses erinevaid käsipallivideosid meilt ja mujalt, mida vähese vaevaga enda meelelahutuseks üles leiab. Kasutades näiteks hispaania, saksa või inglisekeelseid otsingusõnu balonmano ja handball jõuate kiiresti soovitud videoteni.

Kuula käsipalli või erinevaid spordi taskuhäälinguid (podcaste)

Käsipallialaseid podcaste maailmas palju ei ole, kuid mõned neist, millest meie teame, võime teieni siia välja tuua siiski.

Number üks käsipalliteemaline podcast maailmas on kindlasti Meistrite liiga kommentaatorite poolt tehtav Uninformed Handball Hour (taskuhääling on küll ingliskeelne). Sellel saatel on juba 69 osa ning kuulamist jätkub pikaks ajaks. (Podcast on kuulatav ülal oleva lingi ja Spotify või mõne teise tasuhäälingute vahendaja kaudu).
Teiseks soovituseks on ameeriklaste poolt tehtav Team Handball News Podcast. Saade on küll rohkem USA keskne, kuid huvitavaid osasid leiab ka sealt.
Loomulikult ei saa me siinkohal ka mainimata jätta meie Online Meedia frantsiisi erinevaid podcaste, mida võite kerge vaevaga Spotifyst või Soundcloudist leida. Nende hulgas loomulikult meie Käsipall24.ee podcast Kahekordne, Võrkpall24.ee podcast Kuldne Geim või Korvpall24.ee saade Möödavise.


Loomulikult on erinevaid eesti ja välismaa podcaste juba hetkel väga palju ning huvilistel soovitame ennast köitval teemal teha kiire Google-i või Spotify otsing ning vastused leiduvad kiiresti. Omalt poolt võime näiteks soovitada spordiajaloo huvlistele ESPN 30 For 30 taskuhäälinguid.

Loe mõni hea käsipalli- või spordiraamat.

Kuigi käsipallialaseid raamatuid eesti või isegi inglisekeeles palju ei ole ning häid soovitusi me siinkohas jagada ei oska, leiab siiski soovija Google-it kasutades kiiresti endale sobivad variandid. Kellel on harjumus või soovib tutvuda audioraamatute võimalustega siis näiteks audible.com pakub ideaalset karantiiniaegset 30-päevast prooviperioodi. Üle 200 000 raamatu seast leiab igaüks omale sobiva, kas siis spordi või mõnel muul endale sobival teemal.

Õpi midagi uut/arenda käsipalli alaseid teadmisi

Kas oled mõelnud, et sinu käsipalliteadmised võiks suuremad olla? Millal võiks siis veel parem aeg olla enda harimiseks, kui sunnitud karantiin. Taaskord soovitame alustada õppimisteed Google-i vahendusel.

Kuid meie võime välja tuua näiteks Youtube-i kanali EHF Competence Academy & Network, kus on sadu tundi erinevaid käsipallialaseid koolitusi. THE Handball Academy pakub mitmeid erinevaid harjutuste variante. Kui nende kanalite kaudu sukelduda lehe maailma, siis võib päev karantiinist mööduda täiesti iseenesest.


Arenda mõnda oma ideed

Siinkohal haarame kinni sotsiaalmeedia avarustes levinud soovitusest. Teeviit.ee artikli järgi võiks meist käituda igaüks. Kas sinul on juba pikalt peas olnud mingi idee, mida oled pidevalt edasi lükanud? Nüüd on just see õige aeg kirja panna esimesed käigud, et see ellu viia. Enamus sinu sõpradest-tuttavatest on samuti hetkel kodused ning interneti vahendusel suhtlemine ju keelatud pole. Aruta oma ideed läbi, guugelda, uuri, kirjuta asjad üles ja jõuad juba järgmisesse faasi.

Püsi aktiivne (võimaluste piires)

Loomulikult käsipalli ja spordiuudiste saidina ei saa me üle ega ümber soovitusest, et ka sel ajal, kui enamus üritusi on keelatud ning suured kogunemised jäävad ära, peaksid inimesed siiski aktiivsed püsima. Leia endale sobiv viis, kuidas seda teha. Mõne jaoks võib see olla asjaolude tõttu Youtube-i vahendusel trenni tegemine, teised leiavad võimaluse vabas õhus liikumiseks, kolmandad mõtlevad ise oma harjutused välja.

scroll to top