Kolmele Eesti klubile Balti liigas viigipunkt, Servitile kaotus

-HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Balti liiga nädalavahetuse avapäeval jäid Eesti klubid küll võiduta, ent kolm meeskonda teenisid viigipunkti. Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper viigistasid omavahel 28:28 (14:12), HC Tallinn mängis võõrsil Riia Celtnieksiga 29:29 (11:13), Põlva Serviti aga kaotas samuti võõrsil Klaipeda Dragunasele 28:31 (14:13).

Serviti sõitis välisreisile mitme põhimeheta, kaasa ei teinud Kristjan Muuga, Stanislav Holodjuk, Arturs Meikšans ja Raiko Rudissaar. Kui tänavu pole valitsev Eesti meister ja karikavõitja alati kohe algul mängu käima saanud, siis Klaipedas starditi suurepäraselt. Kaitses seisti hästi, hiilgavalt tõrjus Eston Varusk ja tulemusrikkalt ründas Henri Sillaste, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Ohtrad eemaldamised rikkusid Serviti mängulõpu

Eesti koondise vasakäär viis kaheksandal minutil oma neljanda tabamusega Serviti 5:3 juhtima ning peagi tegi Alfred Timmo 6:3. Edu võinuks olla suuremgi, kuid põlvalased viskasid seisul 7:4 kolm korda tühjast väravast mööda. Dragunas üritas massi juurde tuua, asendades väravavahi 180-kilose joonemängija Gintaras Cibulskisega.

Tasavägine mäng jätkus, kohati muutus päris tulisekski, ent Serviti kannatas hästi ära mitu vähemuses mängitud perioodi. Varusk hoidis külalisi mängus, tõrjudes kaks karistusviset ja kuigi Dragunas jõudis 13:13 viigini, viis Carl-Eric Uibo värav Serviti riietusruumi 14:13 eduseisul. Teine pooltund algas nagu esimenegi – Varuski tõrje ja Sillaste väravaga.

Leedu meister sai kätte 15:15 viigi, et siis Serviti uuesti eest lasta. 40. minutil eemaldati kolmanda kaheminutilise karistuse saanud mängujuht Anatoli Tšezlov, kuid Timmo viskest saadi kolm minutit hiljem esmakordselt nelja väravaga juhtima, 22:18. Dragunas võrdsustas uuesti mängu ning viimast kümmet minutit alustati seisul 24:24.

Timmo ja Sillaste vedamisel olid eestlased veel 53. minutil 27:24 ees, kuid jätkuvad Läti kohtunike määratud eemaldamised – mida kogunes lõpuks üheksa – andsid Dragunasele võimaluse tugev lõpuspurt teha. Kuus vastuseta väravat aitasid leedukad ette ja lõpuks ka 31:28 võiduni. Timmo viskas kaheksa ja Sillaste kuus väravat põlvalaste kasuks.

Risto Lepp: kindlasti võidetud punkt!

Riiaski olid peaosades väravavahid – rahvuskoondislased Armis Priskus HC Tallinna ja Raitis Purinš Celtnieksi puurisuul tegid mõlemad võimsa mängu. Ka teisel Eesti klubil oli võõrsil palju puudujaid, ent võitlusvaimu selle võrra rohkemgi. Etteruttavalt võib öelda, et Tallinn ei juhtinud pärast Enrico Antoni avaväravat kordagi, kuid sai siiski punkti.

Avapoolajal ei lubatud riialasi kaugemale kui kolm väravat ja enamuse ajast oldi ühe-kahega tagaajaja osas. Puhkama mindi Celtnieksi 13:11 eduseisul ja kuigi Rauno Aus vähendas teise pooltunni algul vahe minimaalseks, pääses Läti liiga mullune hõbe 39. minutil 19:14 juhtima. Oli Tallinna kord spurtida ning kuus minutit hiljem tegi Kalev Kütt seisuks 21:20.

Uuesti sai Celtnieks neljaga eest, aga pealinlased ei lõpetanud võitlemist. Erilisse hoogu sattusid ääremängijad Anton ja Aus ning viimase tabamusest tuli 70 sekundit enne lõppu viik 28:28. Celtnieks läks veel ette, ent Robin Obergi täpne karistusvise lõpetas mängu seisul 29:29. Anton tabas üheksa ja Aus kaheksa korda, Markus Viitkar lisas kolm väravat.

“Kindlasti võidetud punkt! Tulime selgest kaotusseisust välja ja saime teisel poolajal oma mängu jooksma. Erilist rõõmu tegid täna ääremängijad, sest kui lisame Kalev Küti, siis viskasid ääred täna 19 väravat. Marek Karule ja Marko Slastinovskile andsin tiheda mängudegraafiku selle nädalavahetuse vabaks,” sõnas Tallinna peatreener Risto Lepp handball.ee lehele.