fbpx
Close

Medalid, kohamängud või lõpetame hooaja ehk erinevad variandid, kuidas Eesti meistriliiga lõpule viia

Avatar
-Eesti Käsipalliliidu pressikonverents | Foto: Erakogu

Eile otsustas Eesti Võrkpalli Liit seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga, et täiskasvanute meistritiitleid sel kevadel välja ei mängita. Selle valguses vaatab Käsipall24.ee peale erinevatele variantidele, kuidas meie sarjad sel hooajal lõppeda võiks.

Variant 1 | Hooaeg lõpetatakse ning tiitleid välja ei jagata

Esimeseks variandiks on minna sama teed, kui eile läks Võrkpalli Liit ning hooaeg lõppenuks kuulutada ja tiitlid jagamata jätta. Meie isikliku arvamuse kohaselt see kindlasti parim variant ei oleks. Mai kuuni on aega veel palju ning keegi meist ei tea täpselt kui suureks viiruse levik meie riigis läheb ning selliseid otsuseid juba praegu teha tundub pisut ennatlik. Järgnevalt vaatame paremaid võimalusi.

Variant 2 | Olukorda jälgitakse ning aprillis/mais peetakse playoff ja finaalid

See võimalus tundub hetkel kiiiresti muutuvas maailmas olevat parim, vähemalt enamus liigasid Euroopas on läinud seda teed, et ollakse väga äraootaval seisukohal. Paljud sarjad on ajutiselt peatatud ning mõeldakse variante, kuidas võitjad turvaliselt välja selgitada..

Mida suuremad on võistlused, seda suuremad on ka rahalised kahjud klubidele, kelle kohtumised ära jäävad. Näiteks Rootsi liigas tühjadele tribüünidele mänginud võistkonnad müüsid siiski pileteid, lootes, et klubidel on lojaalseid toetajaid, kes raskes olukorras appi tõttavad.

Eks see jääks siis klubide ja liidu koostöös otsustada, kas kohamängud peetakse viiest parem või mõnel lühendatud kujul, kuid kogu spordimaailma normaalsusesse tagasi pöördumise nimel peaksime me siiski suutma selle hooaja parimad välja selgitada.

Variant 3 | Medalid jagatakse välja vastavalt põhiturniiri kohtadele

Norra käsipalli meistriliigas mindi seda teed, et medalid jagati välja vastavalt selle hetke tabeliseisule. Kui koroonaviiruse levik läheb järjest hullemaks ning mänge pidada ei õnnestu ka suvekuudel, siis see tunduks kindlasti kõige ausam variant Eesti klubide suhtes.

Meie sarja ainuke küsimärk selle kohapealt oleks hõbeda ja pronksi küsimus, kuna kolm tugevamat tiimi on end suhteliselt kindlalt teistest eristanud ning kui olla aus, siis Serviti oli ka põhiturniiri parim meeskond, kuid Kehra pronksile jätmine tekitaks seal kandis suurimaid proteste. Teatavasti jäi teisel kohal olevat HC Tallinnat ja Horizon Pulp&Paperit lahutama vaid üks punkt.

Variant 4 | Hooaeg mängitakse täies mahus lõpuni suvekuudel

Praegusel hetkel on seda võimalust küll kõige raskem näha, kuid välja peaks selle tooma siiski. Kui viiruse levik peaks aprilli lõpuks/ mai kuuks vaibuma sinna maale, et mänge taas pidada saab, siis võivad klubid kokku leppida, et peetakse põhiturniiri viimased kohtumised ja kohamängud täies mahus.

Igal juhul ootavad Eesti Käsipalliliitu ja klubisid ees rasked otsused. Iga ära jäänud mäng tähendab ju finantsilist kaotust ning siinkohal peaks kindlasti alaliit mõtlema, kuidas võistkondi aidata saaks, et meie käsipall ikka edasi eksisteerida saaks.

Et natuke lõbusamas toonis lõpetada pakume lõppu välja variandi, mille idee taga on käsipalli taskuhääling UnInformed HandballHour, kus mehed rääkisid Nike-i aastaid tagasi eetrisse läinud reklaamist, milles 24 maailma parimat jalgpallurit toimetati salajasele laevale ning seal selgitati välja võitjad. Kas Eesti käsipallurid peaks viima turvalisele kruiisile, kus oleks ehitatud käsipalliväljak ja mehed selgitaksid telekaamerate ees välja meistrid?

scroll to top