Norra valitsemisaeg sai läbi, Rootsi oli lähedal imeteole

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel selgusid poolfinaalpaarid, kus kohtuvad Venemaa – Rumeenia ja Holland – Prantsusmaa.

I-vahegrupis kaotas enne viimast vooru esikoha taganud Venemaa eile Rootsile 30:39 (17:18). Edasipääsulootuseid hellitanud rootslannad dikteerisid sündmuste käiku ning suurendasid järk-järgult edu, võttes lõpuks üheksaväravalise võidu. Rootsi poolelt säras Nathalie Hagman 17 tabamusega, Venemaale tõi Darja Samohhina parimana kuus väravat.

Rootsi suur võit tähendas seda, et Prantsusmaa vajas edasipääsuks Serbia vastu vähemalt viiki. Prantslannad ei jätnud midagi juhuse hooleks ning võitsid 38:28 (18:14). Võitjate resultatiivseim mängija oli Estelle Nze Minko üheksa ning kaotajatel Katarina Krpez Slezak ja Jovana Kovacevic viie tabamusega.

Montenegro edasipääsulootused kustusid mängus Taani vastu, kellele kaotati 23:24 (11:15). Taanlannad haarasid 4:0 algedu ja hoidsid neljaväravalist vahet poolaja lõpuni. Kuus minutit enne lõpusireeni juhtis Taani 23:20 ja kuigi Montenegro suutis viigistada, võtsid taanlannad üheväravalise võidu. Taani suurimaks skooritegijaks osutus Anne Mette Hansen kuue ning Montenegrol Jovanka Radicevic seitsme tabamusega.

I-vahegrupi paremusjärjestuse moodustasid viie vooru järel Venemaa kaheksa, Prantsusmaa seitsme, Rootsi viie, Taani ja Montenegro nelja ning Serbia kahe punktiga.

II-vahegrupis säilitasid enne viimast vooru edasipääsulootuseid viis naiskonda, ainsana oli audis vaid Hispaania. Vahegrupi võitis eelmise EM-i hõbe Holland, kes alistas otsustavas kohtumises Saksamaa 27:21 (13:11). Pidevalt eduseisus olnud hollandlannade kasuks viskasid Kelly Dulfer ja Estavana Polman parimana kuus väravat ning Saksamaale tõi Angie Geschke parimana viis tabamust.

Teisena pääses edasi Rumeenia, kuigi jäi 29:31 (17:17) alla Ungarile. Rumeenia pääses küll 10:6 juhtima, kuid vaheajale mindi viigiseisult. Teise poolaja alguses tegi Ungari 20:20 viigiseisult 5:0 vahespurdi ja vaatamata sellele, et Rumeenia veel viigistas, kuulus kaheväravaline võit ungarlannadele. Ungari suurimateks skooritegijateks osutusid Nadine Schatzl ja Noemi Hafra kuue ning Rumeenial Cristina-Georgiana Neagu üheksa tabamusega.

Euroopa meistritroon sai eile vabaks, sest rekordmeister ja tiitlikaitsja Norra peab seekord piirduma 5.-6. koha mänguga. Norralannad alistasid vahegrupiturniiri viimases mängus Hispaania 33:26 (18:17), kuid jäid tänu surnud ringile poolfinaalist välja. Teisel poolajal täiskäigu sisse lülitanud norralannade resultatiivseim mängija oli Stine Bredal Oftedal kaheksa ja hispaanlannadel Soledad Lopez Jimenez viie väravaga. Märkimisväärne on ka fakt, et Norrat jäi surnud ringis poolfinaalist lahutama vaid üks tabamus.

Norra jaoks oli tänavune EM fiasko, sest senisest 12. turniirist on jäädud medalita vaid korra, kui 2000. aastal saadi kuues koht. Norralannadel on ette näidata seitse tiitlivõitu ning kolm hõbedat ja üks pronks.

II-vahegrupi võitis Holland kaheksa punktiga, kellele järgnesid Rumeenia, Norra ja Ungari kuue ning Saksamaa nelja silmaga. Hispaania jäi ühegi punktita viimaseks.