Otsa koduklubi süvendas Patraili meeskonna kriisi

-Mait Patrail | Foto: Imago/Hübner/Scanpix

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste kõrgliigas sai Bergischer HC eestlaste koduklubide duellis omal väljakul 25:22 (14:13) jagu TSV Hannover-Burgdorfist.

Kohtumise algust dikteeris paari väravaga Hannover-Burgdorf, kuid Bergischer HC keeras 3:5 kaotusseisu 8:6 eduks. Poolaja lõpp kulges võrdses heitluses ning puhkama mindi võõrustajate napimatest napimas eduseisus. Teise poolaja alguses viskasid väljakuperemehed kaks vastuseta väravat ja kuigi külalised suutsid kahel korral vahe vähendada ühele tabamusele, kuulus kolmeväravaline võit Bergischer HC-le. Puurivaht Rasmus Ots Bergischer HC rivistusse ei kuulunud, Hannover-Burgdorfi leegionär Mait Patrail viibib endiselt vigastuspausil.

Uustulnuk Bergischer HC hoiab 19. vooru järel turniiritabelis 21 punktiga kaheksandat kohta, viimased seitse kohtumist kaotanud ja viimasest kümnest mängust vaid kaks silma kogunud Hannover-Burgdorf on 12 punktiga 14. positsioonil. Väljakukkumistsoonist lahutab Patraili koduklubi kuus silma.

Euroopa tippliigasid ootab nüüd ees paus, mille ajal selgitatakse Taanis ja Saksamaal 2019. aasta maailmameister. Saksamaa kõrgliigas peetakse järgmine voor veebruari alguses, kus Bergischer HC sõidab külla Rhein-Neckar Löwenile ning Hannover-Burgdorf võõrustab TVB 1898 Stuttgarti.

8. Bergischer HC 19 10 1 8 505:492 21
9. Minden 18 8 0 10 518:518 16
10. Erlangen 19 8 0 11 484:493 16
11. Lemgo 18 6 3 9 456:460 15
12. Stuttgart 19 7 1 11 515:573 15
13. HSG Wetzlar 18 7 0 11 449:463 14
14. Hannover-Burgdorf 19 6 0 13 522:549 12
15. Leipzig 18 4 2 12 444:464 10
16. Gummersbach 19 4 0 15 472:564 8
17. Bietigheim 19 3 0 16 465:582 6