Tapa hoidis teisel poolajal Viljandi nelja värava peal

-Aron Jaanis ja SK Tapa | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste meistriliiga 18. voorus toimus neljapäeva õhtul üks kohtumine, mis tõi tänavuse hooaja väikseima lõppskoori. B-vaheturniiril oli SK Tapa kodusaalis üle Viljandi HC-st 20:14 (12:10) ning säilitas reaalse võimaluse veerandfinaalipääsuks ehk kuuendale kohale tõusmiseks.

Kohtumise avapoolaeg kulges küllalt heitlikus rütmis, mõlemad meeskonnad kogesid pikemaajalisi tõuse ja mõõnu. Pärast seda kui Marten Saar viskas kaks väravat järjest, sai Tapa kaheksandaks minutiks 4:2 ette. Järgnes aga üheksaminutiline “kuiv periood”, mil külalised olid täpsed neljal korral ja pääsesid 6:4 juhtima.

Siis oli jälle kodumeeskonna kord, kes peamiselt meistriliiga parima snaipri Vahur Oolupi tabamuste toel tegi 7:1 vahespurdi. 24. minutil juhtis Tapa 11:7. Mulgid hakkasid vahet kinni nõeluma, järjest tabasid Volodimir Maslak, Sergei Rodjukov ja Aleksander Pertelson, ent poolaja viimane värav läks Endrik Jaanise arvele ning Tapa oli ees 12:10.

Teist pooltundi alustasid võõrustajad paremini, Viljandi poolel eksis Rodjukov kahel karistusviskel ning 35. minutil tuli Gert Trofimovi tabamusest 15:11. Uskumatu küll, aga järgmised kaheksa minutit ei saanud kumbki tiim palli vastaste väravasse. Ivary Volkov kasvatas Tapa edu veelgi, enne kui Mihkel Lõpp külaliste 13-minutilise põua lõpetas.

Maslak lisas veel ühe värava, seisuks 16:13, kuid lähemale Viljandi ei saanud. Tanel Kari ja Pertelsoni tabamuste järel olid 49. minutil tablool numbrid 17:14. Viimase pea tosina minuti jooksul maandus pall ainult viljandlaste võrgus ning sedagi vaid kolmel korral – Oolup viskas kaks ja Kert Kähari ühe värava.

Kohtumise, kus eriliselt säras oma kasvatajaklubi vastu väravavaht Mikola Naum, võitis Tapa 20:14, lõpetades nii tõeliselt pika seeria, sest viimati saadi kodusaalis Viljandist jagu 2009. aasta detsembris! Oolup viskas kaheksa ja Saar kolm väravat, külaliste poolel said viis pallurit kirja kaks tabamust ning Pertelson ühe enam.

Kaks vooru enne lõppu on Viljandil 15, Aruküla/Audentesel 12 ja Tapal 10 kümme punkti. Mulgid kohtuvad viimastes mängudes kodusaalis Aruküla/Audentese ja edasipääsulootused kaotanud, kuue silma peal oleva HC Viimsi/Tööriistamarketiga. Tapa sõidab külla Viimsile ning võõrustab potentsiaalselt otsustavas mängus Aruküla/Audentest.

Mängu käik (Tapa – Viljandi): 0:1, 1:1, 2:1 (5. min), 2:2, 3:2, 4:2, 4:3 (10. min), 4:4, 4:5 (15. min), 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7 (20. min), 8:7, 9:7, 10:7, 11:7, 11:8 (25. min), 11:9 (7 m), 11:10, 12:10 (poolaeg). 13:10, 13:11, 14:11, 15:11 (35. min, 40. min), 16:11, 16:12 (45. min), 16:13, 17:13, 17:14 (50. min, 55. min), 18:14, 19:14, 20:14 (lõpp).