Tiitlikaitsjast jagu saanud Viljandi püüdis liidri kinni

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipalli esiliigas alustati kolmapäeva õhtul kuuenda vooru mängudega. Väga tasavägiselt kulgenud kohtumises sai Viljandi Spordikool kodusaalis 28:25 (12:12) jagu tiitlikaitsja Tartu Ülikoolist ning jätkab Põlva/Arcwoodi järel teisel kohal. TÜ on kuues.

Viljandi SK oli viimasel viiel aastal põhiturniiril kõigis kümnes kohtumises Tartu Ülikooli paremust tunnistanud, ent tänavu oldi enne omavahelist vastasseisu koguni viie punktiga tartlastest tabelis eespool. TÜ on küll esiliiga kõige paremini skooriv meeskond 168 väravaga, aga viiest mängust oli seni kirjas vaid üks võit ja üks viik.

Alles möödunud nädalal rääkisid mõlema meeskonna peatreenerid ülevaateloos esiliiga mängutaseme võrdsusest ning kolmapäevane kohtumine Viljandis käis juhendajate sõnade järgi. Avapoolaja keskpaigaks olid tabloolt läbi käinud kõikvõimalikud viigiseisud, 15. minutil särasid seal numbrid 8:8, mulkide kasuks oli Simon Drõgin visanud juba viis väravat.

Mõlemal tiimil mängisid suurt rolli väravavahid ja kaitsetegevus tervikuna ning skoor ei muutunud järgmise seitsme minuti jooksul. Siis viis Klaus Peeter Rüütli tartlased juhtima, mulgid jäid vähemusse ning Oliver Kalme aitas TÜ kahega ette. Viljandi enamat ei lubanud ja Robin Liinsoo tabamus seadis vaheajaseisuks avapoolaja tasavägisusele kohaselt 12:12.

Kevin Hunt viskas Viljandi heaks teise pooltunni avavärava, kuid peagi pöörasid Rolf Lukas Erdmanni ja Rando Seini tabamused seisu 16:14 külaliste kasuks. Veel pikka aega oli ees kord üks, siis teine tiim, kuniks võõrustajate poolel sattusid võimsasse viskehoogu 16-aastane Hunt ja aasta noorem Aleksander Pertelson ning 50. minutiks juhiti 23:19.

Ülikoolilinna esindajad polnud viimast sõna veel öelnud – Mihkel Keldoja ja Sein vähendasid 56. minutiks vahe minimaalseks 25:24 ning hetk hiljem seadis Madis Tammaru jalule viigi. Lõpuminutitel oli siiski kindlam kodumeeskond, sai 28:25 võidu ja tõusis vähemalt kümneks päevaks esiliiga liidriks. Hunt viskas kaheksa, Pertelson ja Drõgin seitse väravat, kaotajatest olid täpsemad Sein üheksa ja Erdmann nelja tabamusega.