Spordiennustus on paljudele inimestele meelelahutuslik ajaviide ja samas ka võimalus oma teadmisi ja õnne proovile panna. Kuid nagu iga hasartmänguga, kaasneb sellega ka risk. Eriti kui seda ei tehta vastutustundlikult. Õnneks on mitmeid meetmeid, mida saas rakendada, et nautida spordiennustust muretult ja minimeerida negatiivseid tagajärgi. Järgnevas artiklis toome välja 7 näpunäidet, kuidas spordiennustust võimalikult vastutustundlikult praktiseerida.
Enne spordiennustusega alustamist määra endale kindel eelarve, millest oled valmis ilma jääma ja püüa seda mitte ületada. Hasartmänguprobleemid võivad tekkida siis, kui inimesed hakkavad panustama rohkem raha, kui nad endale lubada saavad. Kui tead oma piire ja pead neist kinni, vältid ka ebameeldivaid olukordi tulevikus.
Enne panustamist veendu, et oledaru saanud spordiennustuse põhitõdedest. Tee endale selgeks koefitsiendid, panuste tüübid ja erinevad strateegiad. Mida paremini mõistad, kuidas spordiennustus toimib, seda tõhusamalt suudad ka ennustusi sooritada.
Investeeri aega uurimisse ja teadmiste omandamisse spordiennustuse kohta. Tutvu spordialade ja meeskondade statistikaga ning jälgi ka spordiuudiseid. Mida rohkem spordialasse süübinud oled, seda tõenäolisemalt teed ka teadlikke ja tulusamaid panuseid.
Üks suurimaid vigu, mida spordiennustajad teevad, on emotsioonidega panustamine. Ära laseoma lemmikmeeskonna või -mängija kiindumusel mõjutada oma otsuseid. Panusta ratsionaalselt, mitte emotsionaalselt.
Kui märkad, et hakkate spordiennustusega liiga palju aega veetma või see hakkab mõjutama teie igapäevaelu, sea endale piirangud. Näiteks saab määrata kindlad ajad, millal võid panustada või näiteks ka sageduse kui tihti panusaid saad teha.
Paljud spordiennustusplatvormid pakuvad mängijakaitse vahendeid, mis aitavad sul oma panuste suurusi ning hulkasi kontrolli all hoida. Kasuta selliseid vahendeid nagu limiitide seadmine, pauside võtmine või endale panustamise ajutist keelamist.
Kui märkad, et spordiennustus on sinu jaoks muutunud probleemiks, ära karda abi otsida. On olemas palju organisatsioone ja tugivõrgustikke, mis pakuvad professionaalset abi hasartmänguprobleemide lahendamiseks. Sellega ei pea sellega üksi toime tulema.
Järgnevalt vaatame üle mõningaid tuntuimad ning usaldusväärseimad online-kasiinod, milles panuseid teha saab.
OlyBet on tuntud spordiennustuse ja online-kasiino platvormina, mis on Eestis populaarne. Neil on lai valik spordiüritusi ja panustamisvõimalusi ning pakutakse ka live-ennustuste võimalust.
Coolbet on veel üks populaarne spordiennustusplatvorm Eestis. Neil on kasutajasõbralik veebileht ja mobiilirakendus, ning pakutakse laias valikus spordiennustusi ja live-ennustusi.
Betsafe on rahvusvaheline spordiennustusplatvorm, mis on Eestis laialt levinud. Neil on mitmesuguseid spordiennustusi ning nad pakuvad ka online-kasiinot ja pokkerit.
Lisaks eelpool mainitutele, pakuvad spordipanustamisvõimalust ka mitmed välismaa kasiinod. Siiski tasuks siinkohal välja tuua, et kindlasti on mõistlikum ja ka turvalisem panuseid teha Eesti litsentsi omavas kasiinos. Seda sellepärast, et kui kasiinol on Eestis tegutsemise õigus, siis tähendab see seda, et seda kontrollivad ka selleks pädevad organid ning risk pettuste või näiteks ettevõtte tegutsemise lõpetamise tõttu oma rahast ilma jääda on pea olematu.
Kokkuvõttes on spordiennustus meelelahutuslik ajaviide, mis võib pakkuda rõõmu ja põnevust. Kuid nagu iga hasartmänguga, pead ka siin olema vastutustundlik ja teadlik. Määra endale eelarve, õpi põhitõdesid, hoia emotsioonid kontrolli all ja kasuta mängijakaitse vahendeid, et tagada positiivne kogemus. Kui aga tunned, et hasartmänguprobleemid kipuvad sind mõjutama, ärae karda professionaalset abi otsida. Vastutustundlik spordiennustus on parim viis pisikese närvikõdi saamiseks ilma suurema riskita.
]]>Spordivõistlused on üritused, kus paljud inimesed tulevad vaatama ja oma lemmikmeeskondi rõõmustama. Üksteise vastu mängib kaks meeskonda ja mõned meeskonnad võidavad, samas kui teised võivad kõiki üllatada.
Kuna e-sport muutub populaarsemaks ja Eesti tahab maailmas hästi hakkama saada, on neil mõttekas mõelda e-spordi turniiridest kui spordivõistlustest, mitte ainult õnnemängudest. Seega online kasiinod on üks võimalus espordiga lähemalt tutvust teha.
Kujutage ette, kui suurel staadionil sportimise asemel mängiksid inimesed arvutimänge spetsiaalses mängukohas. Ja selle asemel, et visata pika pulgaga, kasutasid nad väikest seadet, mida nimetatakse arvutihiireks. Arvutimängude mängimist võistlustel, kus seda vaadatakse või näidatakse internetis või teles, nimetatakse e-spordiks. See on nagu tõeline sport ja mõnda mängijat peetakse isegi sportlasteks. Olümpia eest vastutavad inimesed arvavad, et videomängud võiksid olla sport, kui mängijad harjutavad ja valmistuvad võistlusteks täpselt nagu sportlased. Kuid nad pole veel öelnud jah-sõna videomängudele olümpiamängudel.
Aga Eestis on e-spordiga mõned olulised probleemid, mis tuleb selgeks teha, enne kui see olümpiamängude osaks saab. Suurim probleem on selles, et reeglite kehtestajad pole otsustanud, kas e-sport on sport või õnnemäng. Õnnemäng on mäng, kus peate mängimiseks millelegi panustama ja võite õnne põhjal võita või kaotada. Mõne mängu osa otsustab õnn, näiteks mündi viskamine või täringu viskamine. Juhus viitab e-spordis arvutimängu teatud aspektide juhuslikkusele või ettearvamatusele. See on nagu spetsiaalne arvutiprogramm, mis otsustab, kui juhuslikud või mitte juhuslikud asjad mängus juhtuvad. Seda programmi nimetatakse pRNG-ks ja see aitab muuta mängu mängijate jaoks õiglasemaks ja põnevamaks.
Mõnikord, kui mängus on asjad juhuslikult määratud, võib seda näha osana mängu hästi mängimiseks vajalikest oskustest ja pingutusest. Juhuslike arvude generaatori (RNG) algoritme kasutatakse paljudes arvutimängudes, et teatud asjad juhtuksid juhuslikult. See võib olla näiteks koht, kus tegelane ilmub või kui palju kahju ta teeb.
Kuid mõned inimesed vaidlevad vastu, kas need algoritmid mõjutavad mängu tulemust või on need vaid tehnilised üksikasjad. Erinevatel ekspertidel on selle kohta erinevad arvamused ja selget vastust pole. Kui e-spordi mängimist nähakse hasartmänguna, siis tuleb mõelda, kes võiksid olla e-sportlased. E-sportlaste tippsportlased, nagu soomlanna Joona “Serral” Sotala ja Robin “ropz” Kool, kes on mängus tõeliselt osavad, ei saaks kasiinosse minna ega internetis panustada, sest nad pole piisavalt vanad. See tähendaks ka seda, et osaleda ei saaks ka paljud teised vahvad e-sportlased. Kui e-sporti käsitletaks samamoodi kui tavalisi spordivõistlusi, aitaks see vastata varem mainitud küsimustele. Tavalistel spordivõistlustel, kuigi inimesed saavad neile panustada ja tulemus võib olla juhuslik, ei peeta neid hasartmängudeks. Näiteks kui kaks sõpruskonda otsustavad mängus omavahel võistelda ja igaüks panustab auhinnale raha, poleks neil selleks eriluba vaja.
Esports, mis tähistab elektroonilist sporti, on see, kui inimesed või meeskonnad võistlevad üksteisega arvutimängudes. Kuid see pole ainult mängude mängimine. Esport on muutunud tõeliselt populaarseks meelelahutusvormiks, mis hõlmab selliseid asju nagu turniiride korraldamine, mängude näitamine võrgus, mängude panustamine ja fännidega rääkimine. Esports on mängumaailmas palju muutnud. See on muutnud mängude vaatamise põnevamaks, sest paljud inimesed üle kogu maailma näevad oma lemmikmängijaid või -meeskondi üksteise vastu mängimas. See on loonud inimestele ka uusi rahateenimisviise, nagu suurte turniiride korraldamine, mängijate toetamine, meeskondade omamine ja isegi mängudele panustamine.
Esport on muutnud seda, kuidas inimesed televiisorist mänge vaatavad ja naudivad. Tavaliselt näitavad suured telekanalid traditsioonilisi spordialasid, kuid esporti näidatakse enamasti voogesitusplatvormidel, nagu Twitch ja YouTube. Need platvormid võimaldavad mängijatel oma mänge otseülekandes näidata ja vaatavate inimestega rääkida, mis muudab kogemuse kõigi jaoks lõbusamaks ja põnevamaks.
Esports on spordiala, mis erineb traditsioonilisest spordist, kuna see ei vaja tugevaid lihaseid ega kiiret jooksmist. Selle asemel keskendutakse hoolikalt mõtlemisele, koostööle, organiseeritusele ja mitte kergesti alla andmisele. Esports on loonud uue grupi “sportlasi”, kes teenivad raha mängude mängimisega, ja see on muutnud spordi hulka arvutite ja muude elektrooniliste seadmete mängimise.
Esport ei ole lihtsalt lõbus mäng, see aitab lastel ka koolis olulisi asju õppida. Mõnes koolis on spetsiaalsed programmid, kus õpilased saavad õppida e-sporti mängima ja õppida ka selliseid oskusi nagu meeskonnatöö, nutikate plaanide tegemine ja suurte projektide juhtimine. Ja kui nad saavad e-spordis väga heaks, võivad nad isegi võita stipendiume ja auhindu, mis tähendab, et inimesed arvavad, et see on tõeline töö, mida nad saavad suureks saades teha.
Tulevikus võiksid videomänguvõistlused muutuda veelgi suuremaks ja saada osa muudest toredatest asjadest. Näiteks võivad nad korraldada neid võistlusi väga suurtes kohtades, kus nad tavaliselt spordivad või näitavad. Samuti võivad tavalised spordimeeskonnad töötada koos videomängude võistlustega. Ja võib-olla on uusi lõbutsemisviise, mis segavad videomänge virtuaalreaalsuse ja muu laheda tehnoloogiaga. Kuna eSport muutub järjest suuremaks ja populaarsemaks, hakkavad kehtima reeglid ja organisatsioonid, kes vastutavad selle eest, et kõik oleks aus ja turvaline. Nad hoolitsevad selle eest, et mängijaid koheldaks hästi, et hasartmängud oleksid reguleeritud ja et e-spordi juhtimiseks oleksid reeglid.
Tulevikus muutub videomängude võistlemine organiseeritumaks ja tõsisemaks. Praegu on see veel uus asi ja mitte väga organiseeritud, kuid tulevikus on liigad, meeskonnad ja rühmad, mis aitavad mängijatel paremaks saada ja nende eest hoolitsevad. Espordi mõju meelelahutustööstusele on juba märkimisväärne, kuid see on alles algus.
Esports on näidanud, et mängud on midagi enamat kui lihtsalt lõbus ajaviide – need on võimsad meelelahutusvahendid, mis võivad inimesi kokku tuua, luua uusi kogukondi ja mõjutada meie kultuuri. Espordi kasv ja areng on kindlasti üks suurimaid trende, mida meelelahutustööstuses jälgida.
]]>Varem nähti mängimist ja hasartmänge erinevate asjadena. Mängimine seisnes lõbu pärast mängimises ja oma oskuste kasutamises, hasartmängus omavad rolli riski võtmine ja raha panustamine, et proovida rohkem raha võita. Kuid dr Daniel L. Kingi ja dr Filipa Calado uuringu kohaselt on poiste ja tüdrukute erinevused võrgus mängimise osas viimase kümne aasta jooksul vähenenud. Mõnel veebisaidil on mänge, mis põhinevad tavaliselt õnnel, näiteks mänguautomaadid, pokker ja rulett. Kuigi need mängud on tasuta, püüavad nad panna mängijaid ostma mängus asju pärisrahaga, et oma mängu paremaks muuta.
Kui otsid Eesti hasartmängu huvilisena online kasiinot, millega lähemalt tutvust teha, siis tasub pilk peale visata playin.ee/uued-kasiinod/ veebilehele. Soovides üleüldiselt hasartmängu teemal rohkem infot lugeda, siis üks hea võimalus on teha seda külastades www.Playin.ee veebilehte. Vaatame nüüd lähemalt, mis USA-s videomängude ja hasartmängudega seoses toimunud on.
Kaua aega tagasi kehtis USA-s reegel, mis ütles, et ainult ühes osariigis võib olla spetsiaalne spordiennustus. Kuid siis ütles riigi kõrgeim kohus, et see reegel ei olnud õiglane, ja loobus sellest. See muutis selle nii, et rohkematel osariikidel võiks olla selline eriline kihlvedude tegemise võimalus. Tehnoloogia on muutnud inimestel võrgus mängude mängimise ja hasartmängude mängimise lihtsamaks. Kaua aega tagasi hakkasid inimesed omavahel rääkimiseks internetti kasutama. Seejärel lõi keegi viisi, kuidas veebisaite arvutites vaadata. Kuid toona polnud see nii arenenud kui praegu. Tänapäeval kasutab enamik inimesi oma telefone spordiennustuste tegemiseks. See on palju tavalisem kui arvuti kasutamine.
Pärast seda, kui ülemkohus ütles, et see on okei, on 26 osariiki teinud spordile panustamise seaduslikuks. Ja veel viis osariiki kavatsevad selle peagi seaduslikuks muuta. Nüüd, kui spordiennustused on lubatud, hakkavad Ameerika inimesed panustama mängudele, mida nad armastavad mängida ja vaadata, nagu jalgpall, pesapall ja korvpall. See erineb varasemast, kui inimesed tavaliselt panustavad ainult kasiinomängudele. Paljud ameeriklased plaanivad sel aastal panustada NFL-ile ja isegi suured spordi ettevõtted nagu ESPN võivad lubada kihlveo firmadel oma nime kasutada. Teine põhjus on see, et üha rohkem inimesi tunneb huvi e-spordi vastu, mis mängib võistluslikult videomänge. Seda seetõttu, et nad saavad vaadata, kuidas teised inimesed neid mänge mängivad otse platvormidel nagu Twitch ja YouTube. See on noorematele inimestele tõesti põnev, sest nad saavad vaadata enda sarnaseid inimesi võrgus mänge mängimas, isegi kui nad pole elukutselised sportlased. Isegi vanemad inimesed on e-spordi vaatamisest vaimustuses, sest see on nagu spordi vaatamine ning see on muutunud võrgumängude ja hasartmängude maailmas tõeliselt populaarseks.
Teine põhjus on seotud sellega, kuidas me mänge mängime. Varem käisid inimesed hasartmänge mängimas spetsiaalsetes kohtades, mida kutsuti kasiinodeks. Kuid nüüd, tehnoloogia abil, saame mängida hasartmänge oma telefonides või arvutites. Teismelised, kellele meeldib mängida selliseid videomänge nagu Fortnite, saavad nüüd nendele mängudele panustada protsessi käigus, mida nimetatakse spordiennustuseks. See tähendab, et nad saavad kasutada oma teadmisi ja mängust arusaamist, et ennustada ja teha panuseid selle kohta, mis Fortnite’i matši ajal juhtub. See on muutunud tõeliselt populaarseks veebisaidil nimega Twitch, mis võimaldab inimestel vaadata, kuidas teised videomänge mängivad. Paljudele meeldib sõpradega mänge mängida ja mõnele meeldib ka spordile panustada. See tähendab, et nad püüavad ära arvata, milline meeskond mängu võidab, ja teevad sellele panuse. Paljudele ameeriklastele meeldib seda oma sõpradega lõbu pärast teha ja sel aastal on oodata sellega tegelema veelgi rohkem inimesi. Eeldatakse, et umbes 21,7 miljonit inimest paneb oma sõpradega spordile panuseid, mis on 31% rohkem kui varem. Üha enam noori täiskasvanuid, kes kasvasid üles võrgumänge mängides, saavad nüüd seaduslikult spordile panustada. Seetõttu arvatakse, et nad tahavad koos proovida nii võrgumänge kui ka hasartmänge.
]]>Käsipall või teisisõnu väravpall on põnev pallimäng, mida mängitakse viiel kontinendil rohkem kui 180 riigis. Viimastel ametlikel andmetel võib käsipallimängijaid olla üle maailma 30 miljoni inimese ringis. Väga kiire tempoga pallimäng eeldab mängukiiruse, jõu ja meeskonnatöö osavat ühendamist.
Toome lugejateni kümme põnevat ja lõbusat fakti käsipalli ajaloost ja reeglitest, mis loodetavasti muudavad käsipalli ka spordikaugetele inimestele huvitavamaks.
Käsipall on dünaamiline ja tempokas spordiala, milles on omavahel ühendatud erineva, korvpalli, jalgpalli ja veepalli elemendid. Käsipall nõuab mängijatelt väga nobedat silmade ja käte koordinatsiooni. Käsipallis võistleb omavahel kaks meeskonda korvpalliplatsi sarnasel väravatega väljakul. Mõlemas meeskonnas on korraga platsil seitse mängijat – kuus mängijat ja väravavaht.
Nagu pallimängudes ikka, peab kumbki meeskond palli võimalikult tihti vastase väravasse lööma. Iga löödud värav annab ühe punkti ja võidab rohkem punkte kogunud meeskond.
Mänguaeg on kokku kaks korda 30 minutit, mille vahel on 10-15 minutit vaheaeg.
Käsipallis kasutatakse erineva suuruse ja tugevusega palle sõltuvalt mängijate soost ja vanusest. Meeste võistkonnad mängivad suurema ja tugevama palliga kui naised ja lapsed. Laste pall on suhteliselt pehme, et vähendada võimalikke traumasid.
Käsipalli juured ulatuvad ilmselt Vana-Kreekasse, kus sarnaste reeglitega mängu hakati harrastama juba 5. sajandit eKr. Tegemist on seega ühe vanima spordialaga maailmas. Mängu reeglid on sajandite jooksul muutunud, kuid peamised põhimõtted on vastu pidanud juba aastatuhandeid.
Briti saartelt on leitud esimesi tõendeid käsipalli mängimisest 16. sajandist. Tänaste reeglitega mängu alguseks võib lugeda aastat 1898, kui Taanis pandi paika modernse käsipalli reeglid. Esimene ametlik käsipallimäng kirjapandud reeglite alusel toimus 1917. aastal Saksamaal. Kuna sakslane Karl Schelenz pani reeglid ametlikult kirja, siis peetakse teda ka moodsa käsipalli rajajaks.
Väidetavalt on Euroopas jalgpalli järel populaarsuselt teisel kohal just käsipall ning eriti aktiivselt mängitakse seda Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias. Kõige edukamad on käsipallis statistiliselt rootslased ja kõige enam medaleid on võitnud hispaanlased. Ka eestlased avastavad aina rohkem käsipalli populaarsust.
Käsipallis kehtib mitu reeglit, mis muudavad mängu väga tempokaks ja kiireks. Mängija võib astuda koos palliga maksimaalselt kolm sammu, siis tuleb pall teisele sööta. Samuti tohib seistes palli enda käes hoida maksimaalselt kolm sekundit. Joostes on ühe korra on lubatud palli põrgatada, et tekiks võimalus veel kolm sammu palliga joosta. Ameerika versioonis on mängijatel lubatud palliga teha ainult üks samm, enne kui peab palli valduse loovutama.
Käsipall on äärmiselt populaarne spordiala ka spordiennustuses ning mitmed spordiennustusi pakkuvad kasiinod ja online kasiinod toovad oma valikutesse aina enam käsipalliturniire üle maailma. Kuna Eesti telekanalitelt sageli käsipallivõistluste ülekandeid ei leia, siis andunud fännid võivad neid otsida ka erinevatest spordikihlvedusid pakkuvatest portaalidest.
]]>Kui kaalute käsipallis osalemist hobina, siis see artikkel on just teile.
Ehkki käsipall ei pruugi pälvida sama tähelepanu kui jalgpall või korvpall, on see siiski nauditav mäng, mis töötab välja nii teie keha kui ka füüsiliselt. Üle Euroopa on palju liigasid, kus võistlejad mängivad igapäevaselt ja tuuritavad ka rahvusvaheliselt.
Käsipalli üks paremaid asju on see, et alustamiseks pole vaja poodidesse minna, et osta hunnik varustust. See ei tähenda, et ettevalmistusi poleks vaja. Kui soovite asja tõsiselt võtta ja areneda, siis tehke kindlasti läbi järgnevad sammud.
Nagu iga uus hobi või elukutse, tahate ka reeglite ja määruste osas selgust saada. Alustage väljaku mõõtmete ja joonte tähenduse uurimisest. Järgmisena jätkake erinevate rikkumiste tundma õppimisega. Kui teate, mida võib teha, siis mõistate paremini, kuidas oma võistkonnale kasulikum olla.
Nüüd tahate aru saada, millisele positsioonile te väljakul kõige rohkem sobite. Kas peaksite keskenduma kaitsele või rünnakule, tegutsema joonel või juhtima mängu? Iga positsioon mängib tiimis olulist rolli. Te ei ole loomulikult ühe rolliga laulatatud, kuid valige oma positsioon targalt, et saaksite mängu nautida. Veel parem, laske ennast treeneril väljakul õigesse rolli suunata.
Viskamine on käsipallimängus hädavajalik oskus ning valdama peab erinevaid viskeid. Ilma viskamiseta pall väravasse ei lähe ning punkte tabloole juurde ei saa. Olge järjepidev ning harjutage visketehnikat ja -täpsust. Alustage ilma kaitsemängijata visketehnika lihvimisest, seejärel valige järk-järgult keerulisemaid harjutusi, kuni lõpuks viskate väravale täiel kiirusel pärast kaitsemängijast vabanemist.
Pole tähtis, millisesse tegevusse panete oma higi ja pisarad, tahad keskenduda sellele, kuidas selles paremaks saada. Internetis on palju ressursse, mis annavad tohutut head nõu oma käsipallioskuste paremaks muutmise kohta. Alustuseks peaksite keskenduma neljale konkreetsele oskusele.
Sel nädalavahetusel kulmineerub Kölnis Euroopa klubikäsipalli hooaeg, kui Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad Pariisi Saint-Germain, Aalborg, FC Barcelona ja HBC Nantes.
Pärast 112 alagrupi mängu, 14 play-off kohtumist ja kaheksat veerandfinaali matši selgusid mai lõpus neli võistkonda, kes nädalavahetusel Meistrite liiga final-fouris omavahel vastamisi lähevad. Esimeses poolfinaalis kohtusid eile Pariisi Saint-Germain ja debütant Aalborg ning pärast neid astusid väljakule FC Barcelona ja HBC Nantes.
Pariisi Saint-Germain – Aalborg 33:35 (15:13)
Maailma rikkaim käsipalliklubi, PSG, läks sellele kohtumisele peale suurfavoriidina ning mängu alustati ka oma mainele vastavalt, kui kohe alguses võeti ohjad omad kätte. Aalborg, kes pääses Meistrite liiga finaalturniirile esimest korda, ei suutnud esimesed 9 minutit väravat visata ning kui teise poolaja keskpaigas oli seisuks juba 21:16 prantslaste kasuks, tundus, et superstaarid, eesotsas Mikkel Hanseni, Nikola Karabatici ja Nedim Reimiliga võivad juba finaaliks valmistuma hakata.
Vaid 120 tuhande elanikuga Aalborg ei olnud siiski veel viimast sõna öelnud. Taanlased tegid väravavahi osakonnas vahetuse ning platsile tulnud Simon Gade tõrjete jõul mindi 49. minutil esmakordselt 25:24 juhtima. Kuigi PSG jõudis veel mitu korda viigiseisuni, siis ette enam ei mindud ning Lukas Sandell viskas kaheksa sekundit enne mängu debütantide eest lõppseisuks 35:33.
Sellega kindlustas Aaalborg endale ajaloolise koha Meistrite liiga finaalis, kuna ükski Taani võistkond veel nii kaugele jõudnud ei ole. PSG jaoks oli tegemist juba viienda korraga finaalturniiril, kuid ihatud trofeed siiski koju viidud veel ei ole. “Mul ei ole enam juukseid, mida kaotada. Usun, et see mäng lisas mu eale umbes 15 aastat, kuid samas olen väga uhke oma mängijate üle,” võttis mängu kokku Aalborgi treener Stefan Madsen.
FC Barcelona – HBC Nantes 31:26 (15:13)
FC Barcelona läks sellele kohtumisele vastu kindla favoriidina, olles võitnud sel hooajal kõik mängitud 59 matši. Sarnaselt esimese kohtumisega alustas ka siin soosik kindlamalt, juhtides poolaja keskpaigas kohtumist 6:3. Seejärel aga sel hooajal gigantide tapjaks ristitud Nantes (Prantsusmaa võistkond suutis võita mitmeid suurklubisid, jäädes aga tihti hätta väiksemate võistkondadega – toim.) kosus ning tasakaalustas oma väravavahi, Emil Nielseni, tõrjete abil olukorra.
Käsipallis nimetatakse mängu viimast veerandit tihti nn.”mängumeeste minutiteks” ning just siin panid Meistrite liiga rekordvõitjad, Barcelona, oma tugevuse maksma (FC Barcelona on sarja võitnud kümme korda – toim.). Vaatamata oma staarmängija, Aron Palmarssoni puudumisele, suutsid hispaanlased lõpuks suhteliselt kindla 31:26 võidu võtta. “Tasemevahe oli selge kogu kohtumise vältel. Me andsime endast parima, mängisime südamega, kuid kohati ei kasutanud piisavalt oma pead,” võttis matši kokku Nantese peatreener Alberto Enterrios.
Se dette innlegget på Instagram
Finaal pühapäeval kell 19.00 FC Barcelona – Aalborg
Nii kohtuvad käsipalli kuningliku sarja finaalis rekordvõitjad ja debütandid. Võistkonnad kohtusid omavahel grupifaasi, kus Barcelona jäi kahel korral peale. Barcelona poolt on sel hooajal enim väravaid visanud Dika Mem, kes on skoorinud 91 korda, Aalborgil juhib samas arvestuses Nikolaj Christensen (66). Kui paberil on sellel hooajal kaotuseta püsinud hispaanlased kindlad favoriidid, siis Meistrite liiga finaalturniir on aastate jooksul näidanud, et Aalborgi võimalusi kindlasti alahinnata ei saa.
Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021
Paris Saint-Germain – Aalborg 33:35 (15:13)
FC Barcelona – HBC Nantes 31:26 (15:13)
Kohamängud – pühapäev 13.06.2021
Pronksikohtumine: PSG – Nantes kell 16:15
Finaal FC Barcelona – Aalborg kell 19:00
Nädalavahetusel kulmineeruva käsipalli Meistrite liiga finaalturniiri eel jätkab Käsipall24.ee oma artiklite seeriat. Täna vaatasime koos endiste ja praeguste Eesti meeste koondislastega peale kuningliku sarja kulminatsioonile ning selgitasime, kes on favoriidid ja kellele nemad pöialt hoiavad.
“Poolfinaalides lähevad laupäeval kokku Pariisi Saint Germain – Aalborg ja FC Barcelona – Nantes. Mina näen, et selged favoriidid on PSG ja Barcelona. Aalborg sai veerandfinaalis jagu Flensburgist, mis oli juba üllatus, aga vaadates vôistkondade koosseise ja tulemusi (prantslased on Aalborgiga kohtunud neli korda ja kôik mängud vôitnud), siis selles paaris peaks Pariisi klubi edasi minema,” alustas analüüsi endine koondislane Janar Mägi. “Barcelona on teinud stabiilse hooaja, mängijatel kvaliteeti jätkub ning pingilt saab mehi võtta, kui põhikoosseisu palluritel ei peaks parim päev olema.”
“Nantesi edus on suur roll taanlasest väravavahil Emil Nielsenil ja vanameister Kiril Lazarovil. Nantesil õnnestus üle mängida Ungari suurklubi Vezprem, kelle hooaeg pärast seda täielikult allamäge läks. Kui finaali peaks jõudma PSG ja Barca, siis seal otsustavad juba pisiasjad ja päeva vorm, aga annaksin siin siiski eelise katalaanidele. Pariisil võib nendeks mängudeks naaseda Nikola Karabatic, kes kindlasti annaks natuke tuhhi juurde. Tegu on siiski final-fouriga, kus võib kõike juhtuda ning mul ei oleks midagi ka selle vastu kui finaalis kohtuksid Aalborg ja Nantes,” jätkas Mägi.
“Ise hoian eelkõige pöialt Pariisile. Kuid ennustan Barcelona võitu. Kõige huvitavam sats on Aalborg, kelle jõudmine final-four turniirile oli suur üllatus. Skandinaavia tiimile omaselt mängivad nad ilusat, atraktiivset ja kiiret käsipalli. Mustaks hobuseks võiks siis pidada prantslaste Nantest, kelle väravavahti Emil Nielseni pean praegu maailma parimaks. Ta on võimeline üksinda postide vahel mänge ära otsustama. Finaalis tahaks näha PSG ja Barcelona vahelist jõukatsumist aga ei morjendaks ka teistsugune vastasseis. Tegemist on siiski maailma tugevaima liiga finaalnelikuga ja kõike võib juhtuda. Turniiri väärtuslikuima mängija tiitli võiks võita Pariisi Saint-Germaini hollandlasest mängujuht, Luc Steins,” andis oma arvamuse järgmisest hooajast Norra klubi Fjellhammer Il-i ridadesse siirduv Alfred Timmo
Se dette innlegget på Instagram
“Arvan, et PSG on favoriit ning finaalis on prantsuse meeskonnad. Isiklikult hoian pöialt Aalborgile, kes on selle hooaja suurim üllataja, kuid vaadates nende mänge, siis nad igati väärivad kohta final 4-s. Oleks äge kui seekord läheks tiitel Lõuna-Euroopast Skandinaaviasse aga arvan, et Aalborg võtab selle järgmine aasta,” sõnas Eesti koondise paremäär Jürgen Rooba.
“Minu nägemuses on favoriidid kindlasti Barca ja PSG. Usun, et Barca võidab, kuid pöidlaid hoian pigem Aalborgile ja Nantesele. Veszpremi fännina ütlen, et nende mängupilt paistis veerandfinaalis nii kole, et olen pigem õnnelik, et nemad finaalturniirile ei jõudnud. Mulle meeldib Nantesi ja Allborgi kiire ja kvaliteetne käsipall. Mõlemas meeskonnas tõstavad pead noored mängumehed. Taanlaste puhul on isegi huvitavam, milline nende tiim järgmisel kahel hooajal välja nägema hakkab,” lisas eelmisel hooajal Soomes pallinud Ott Varik.
Se dette innlegget på Instagram
Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021
Paris Saint-Germain – Aalborg kell 16:15
FC Barcelona – HBC Nantes kell 19:00
Kohamängud – pühapäev 13.06.2021
Pronksikohtumine kell 16:15
Finaal kell 19:00
Loe lisaks:
SUUR EELVAADE | Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad debütandid, rekordvõitjad ja suured eelarved
Tuleval nädalavahetusel kulmineerub Kölnis Euroopa klubikäsipalli hooaeg, kui Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad Pariisi Saint-Germain, Aalborg, FC Barcelona ja HBC Nantes. Suursündmuse puhul naaseb Käsipall24.ee teie ajajoonele ning toob lugejateni eelvaate, ennustused ning kõik suuremad uudised ja tulemused eesootavatest mängudest.
Pärast 112 alagrupi mängu, 14 play-off kohtumist ja kaheksat veerandfinaali matši selgusid mai lõpus neli võistkonda, kes nädalavahetusel Meistrite liiga final-fouris omavahel vastamisi lähevad. Esimeses poolfinaalis kohtuvad Pariisi Saint-Germain ja debütant Aalborg ning pärast neid astuvad väljakule FC Barcelona ja HBC Nantes. Vaatamegi nüüd lähemalt peale kõigile võistlustulle astuvatele tiimidele.
Pariisi Saint-Germain – Kas suurim eelarve toob lõpuks kauaoodatud tiitli?
Üks Euroopa rikkamaid käsipalliklubisid loodab oma 8,5 miljonilise eurose eelarve toel lõpuks kaua ihaldatud Meistrite liiga karika Pariisi viia. Alles hiljuti oma seitsmendat järjestikust kodust tiitlit tähistanud PSG korjab iga-aasta enda ridadesse parimaid mängijaid, kuid meie kontinendi ihaldatuim võit on eelmisel neljal üritusel veel võtmata jäänud.
Tänavusel hooajal saavutati A-alagrupis teine koht, kui 14 mängust võetud 9 võiduga jäädi alla vaid Flensburgile. Play-offide esimeses ringis hävitati suurelt sloveenlaste RK Celje ning kindlustati koht veerandfinaalis, kus vastu tuli alles detsembris eelmise hooaja Meistrite liiga karika pea kohale tõstnud THW Kiel. See paar möödus juba võrdsemas heitluses, kus sakslased saavutasid esimeses mängus kahe punktise edu. Pariisis toimunud teises matšis võttis aga PSG oma ning lõpuks tagati koht finaalturniiril neljaväravalise eduga.
Ülejärgmisest hooajast PSG-st nende poolfinaali vastaste ridadesse siirduv Mikkel Hansen on olnud tänavu meeskonna resultatiivseim 80 väravaga, talle järgnevad Dylan Nahi 62 ja Nedim Remili 61 tabamusega. Pariislastel naaseb selleks nädalavahetuseks rivisse ka Nikola Karabatic, kes on põlvevigastuse tõttu olnud mänguväljakutelt eemal juba kaheksa kuud. Üheks läbiaegade parimaks käsipalluriks peetava 37-aastane prantslase tohutu kogemus tuleb kindlasti pingelistes kohtumistes kasuks.
Aalborg – “Miks mitte meie?”
Aalborgi debüüt finaalturniiril oli tõeline suurüllatus ning näitas järjekordselt, et pall on ümmargune ning kõike võib juhtuda. Taanlastel on küll tulevikuks suured plaanid, kui sel suvel liitub nendega Islandi superstaar Aron Palmarsson ning ülejärgmisel hooajal liitub temaga Mikkel Hansen, kuid sel hooajal ei oodanud keegi neilt sellist saavutust. Meistrite liiga final-four on aga kuulus oma ettearvamatuse poolest, kui nii mõnedki tiitlit on viimastel aastatel läinud tiimidele, kellelt seda vähim oodati ning siinkohal oleks paslik tsiteerida võistkonna vasakäärt, Sebastian Barholdi: “Me teame, et me läheme vastamisi suurte tiimidega, kuid arvestades finaalturniiri formaati, kus kõik sõltub ühest mängust, siis miks mitte meie ei võiks need üllatajad olla?”
Oma senises ajaloos vaid kahel korral alagrupist edasi saanud ja siis ka vaid ühe vooruga piirdunud Aalborg lõpetas sel hooajal grupifaasi neljandana ning kaheksandikfinaalis mindi vastamisi FC Portoga. Kahe mängu kokkuvõttes jäi tiimide vahele vaid võõrsil visatud väravate arv, kui 56:56 seis tähendas seda, et arvesse läks taanlaste poolt Portugalis visatud 29 tabamust. Klubi esimeses Meistrite liiga veerandfinaalis tuli neile vastu sakslaste SG Flensburg-Handewitt, kelle üle võeti kodumängus viie väravaline võit. Korduskohtumises suudeti taas edu säilitada ning viimasel minutil vähemuses visatud väravast saavutati kokkuvõttes ühe väravaline edu ja kindlustati koht ajaloolisele esimesele finaalturniirile.
Hetkel Taani meistrivõistluste finaale pidava Aalborgi resultatiivsem mängija on seni olnud Nicolaj Christensen, kelle arvel on 61 tabamust. Võistkond on aga näidanud tõelist ühtlust, kui koguni kaheksa mängijat on skoorinud üle 40 värava. Kuigi selle esimese poolfinaalipaari selgeks soosikuks võib pidada PSG-d, siis ühes kohtumises võib kõike juhtuda ning taanlasi kindlasti alahinnata ei tohiks.
FC Barcelona – Kas favoriidid teevad ideaalse hooaja?
Meistrite liiga kaheksakordne võitja ei ole tänavu kaotanud ühtegi kohtumist, kui alagrupi turniirist tuldi läbi puhaste paberitega ning isegi koduliigas jäädi peale kõigis 34 matšis. Hispaanlased soovivad korraldada ideaalse hüvastijätupeo oma peatreener Xavier Pascualile, kes lahkub klubist pärast 12 hooaega.
Nii nagu eelnevalt mainitud, ei kaotanud hispaanlased alagrupis ühtegi mängu ning ka kaheksandikfinaalis võeti kindel võit norrakate Elverumi üle. Veerandfinaalis vastu tulnud valgevenelaste Bresti vastu oldi küll praeguses olukorras ebatavalise täis halli ees kergetes raskustes, kuid võeti siiski väärtuslik neljaväravaline edu ning kodus edasipääsu kindlustamises ühtegi kahlust ei olnud.
Eelmisel nädalavahetusel oma 11. järjestikuse Hispaania liiga tiitli kindlustanud Barca eest on sel aastal enim väravaid visanud Dika Mem (85) ja Aleix Abello (79). Suurte muutuste lävel olevast võistkonnast on sel suvel muuhulgas lahkumas Aron Palmarsson, Jure Dolenec, Raul Enterrios ja Cedric Sorhaindo. Kindlasti loodavad mehed oma teekonna hispaanlaste hiiu ridades lõpetada Euroopa tippkäsipalli säravaima trofeega.
Se dette innlegget på Instagram
HBC Nantes – Mida tugevam vastane, seda tugevam esitus
Poolfinaalis suure katsumuse ees seisev Nantes jäi alagrupi faasis alles kuuendaks, kui vaid viie võiduga kindlustati viimasena koht kaheksandikfinaalides. “Me oleme sel hooajal juba alistanud Kieli, Kielce ja Vezpremi, miks me ei võiks ka Barcelonat võita,” kommenteeris prantslaste peatreener Alberto Enterrios finaalturniiri eel.
Kuigi alagrupifaasis oldi raskustes näiteks Celje ja Zaporižžiaga, siis favoriitide vastu näitasid Nantesi mehed alati tugevamaid esitusi ning sama suhtumine võeti kaasa ka kaheksandikfinaali poolakate Kielce vastu. Kahe mängu kokkuvõttes edenes Nantes tulemusega 58:56 veerandfinaali, kus vastu tuli üks liiga soosikuid, Telekom Vezprem.
Oma tugeva väravavahtide paari, Cyril Dumoulini ja Emil Nielseni, juhtimisel võeti kodusest mängust kaasa neljaväravaline edu ja kuigi Vezprem suutis kodus korra ka kokkuvõttes seisu viigistada, siis lõpuks suutis Nantes kahe kohtumise tulemusena 62:60 finaalturniirile edeneda. Koduliigas kolmanda koha kindlustanud võistkond on ühena vähestest saanud täielikult keskenduda Meistrite liigale ning on viimastes kohtumistes lasknud nii mõnelgi põhimängijal puhata.
Prantslaste poolelt on sel hooajal resultatiivseimad olnud Valero Rivera 86 tabamusega ja Kiril Lazarov 54 väravaga. Nantesel seisab poolfinaalis ees tõeliselt kõva katsumus, kuid ühtse võistkonnavaimu ning hea väravavahi töö pealt on kõik võimalik.
? ILS L’ONT FAIT !#VESZPREMHBCN | #WeHback pic.twitter.com/aFYRidouFj
— HBCNantes (@HBCNantes) May 20, 2021
Mängud on nähtavad EHFTV lehel alljärgnevatel aegadel:
Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021
Kohamängud – pühapäev 13.06.2021
]]>
Käsipall on paljudes Euroopa riikidest üks kõige populaarsem spordiala. Ka Eestis kogub käsipall tuure. Meil on aina enam aktiivseid mängijaid ning spordihuvilisedki on hakanud käsipallimänge rohkem jälgima. Vaatame lähemalt, kuidas käsipall Eestis populaarsust kasvatanud on.
1) Eesti käsipallurid mängivad tipptasemel.
Käsipalli populaarsust kasvatab kindlasti tõsiasi, et meil on omad tipptasemel mängijad. Käsipallifännid teavad eelmise sajandi kõige kuulsamat ja osavamat Eesti mängijat Riho-Bruno Bramanist. Mehe käsipallikarjäär viis teda Jaapanisse, Lätti ja Rootsi. Lisaks oli Bramanis ka Eesti koondise peatreener.
Praegugi on meil mitmeid Eesti käsipallimängijaid, kelle võimsad mängud teevad võistlusspordi põnevaks ka kaasaelajatele. Eesti koondislane ja neljakordne Eesti käsipallimeister Dener Jaanimaa viljeleb samuti rahvusvahelist karjääri ning on loopinud palli Ukraina, Saksamaa ja Venemaa klubides.
Ainus Eesti naiskoondislane, kes käsipallis välismaal leiba teenib, on Alina Molkova. Eesti parima naiskäsipalluri tiitlit kandev Molkova imelisi sooritusi oleme näinud nii Islandi kui ka Luksemburgi klubides. Eesti liiga parim vasakäär Kaspar Lees ja 2018. a parim käsipallur Martin Johannson on samuti tõelised Eesti käsipallilegendid.
2) Entusiastid edendavad Eesti käsipalli.
Eesti võib olla õnnelik, et meil on mitmeid entusiaste, kes on võtnud oma südame asjaks käsipalli edendada. Kui Tallinnas hakkas käsipall välja surema, siis suurte tulevikuplaanidega Risto Lepp lõi HC Tallinna klubi, mis on nüüdseks Eesti suurim.
Ka Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla seisab hea selle eest, et Arukülas käsipallikogukonda kasvatada. Kalmer Musting, rahvusvaheliselt tunnustatud käsipalliklubi Põlva Serviti ja Eesti koondise treener, sai 2008. aastal nii Põlvamaa teenetemärgi kui ka Eesti Kultuurkapitali aastapreemia. Tema pikaajaline ja tulemuslik töö käsipalli arendajana on tunnustust igati väärt.
Ka podcast Kahekordne on kuulajate kõrvadesse toonud põnevad lood käsipallimängijatelt. See loob veelgi vahetuma kontakti fännide ja spordi vahel.
Need on vaid mõned paljudest entusiastidest, kelle töö on vilja kandnud. Tänu tublidele eestvedajatele kasvab peale uusi käsipallimängijaid, Eesti on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline käsipalliriik ning spordi populaarsus kasvab aastast aastasse.
3) Käsipallimängud pakuvad pinget.
Käsipalli on huvitav vaadata, sest väravaid tuleb kiiremini ja rohkem kui näiteks jalgpallis. Lisaks mängijatele pakub see põnevust ka vaatajaskonnale. Tänu käsipalliedendajatele saavad Eesti noored juba varasest east sporti harrastada. Noortele on spordiala atraktiivsem, kui igaüks saab mängu jooksul palli katsuda. Noori motiveerivad ka arvukad eeskujud käsipallis.
4) Nii mehed kui ka naised on käsipallis tugevalt esindatud.
Nii mõneski spordialas ei ole naised tugevalt esindatud (näiteks vormel 1), kuid käsipallis puhuvad teised tuuled. Esimene meeste MM toimus juba 1938. aastal ning naiste MM alustas 11 aastat hiljem. Mõne aja pärast oli käsipall ka olümpiamängude kavas. Aastakümneid arenenud spordiala on toonud meieni tippkoondiste mängud.
Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Rumeenia ja Skandinaavia riikide seas on käsipall üks populaarseimaid spordialasid nii meeste kui naiste seas. Rahvusvaheliste naiste käsipallitähtede Cristina Neagu ja Stine Bredal Oftedali fantastilised oskused meelitavad vaatajate hulka rohkelt ka naispublikut.
5) Käsipallis saab raha peale spordiennustusi teha.
Raha peale ennustused on spordimaailmas aegade algusest figureerinud ning ennustuste tegemiste arv kasvab iga aasta. Panustamine teeb mängude vaatamise publiku jaoks veelgi põnevamaks ja lõbusamaks. Spordiennustused käsipallis on populaarsust kogumas ka Eesti online kasiinodes. Eriti kui neid saab teha ilma registreerimiseta koos tervitusboonustega!
6) Korralikud spordikompleksid treenimiseks ja võistlusteks.
Võib tunduda iseenesestmõistetav, et meil on korralikud saalid olemas, kus on hea mängida, treenida ning mugav ka vaatajaskonnale. Ometi on nii mõnegi klubi arengut ja käsipalli populaarsuse kasvu takistanud puudulikud sportimisvõimalused. Õnneks on üle Eesti mitmetes linnades renoveeritud spordikomplekse, kus rahvusvahelise tasemega käsipalli harrastamiseks on kõik võimalused olemas.
]]>Pärast pea pooleaastast pausi olid Eesti käsipalliklubid sel nädalavahetusel taas võistlustules. Põlva Serviti ja sel hooajal meistriliigas osalev Mistra mängisid turniiril Leedus ning Kehra käis rammu katsumas põhjanaabritega.
Kolm päeva kestnud Klaipeda Cup lõppes Põlva Servitile III kohaga kui pronksimängus alistati Kaunase Granitas Karys tulemusega 29:22 (15:12). “Turniiril tulime üldjuhul kaotusseisudest välja ja oli võitlust, kuid siiski ei ole koostöö veel kõige parem. Igalt poolt saab juurde panna. Pikk paus annab tunda, mitte ainult meil vaid ka teistel võistkondadel. Kuid kohtumised kandsid eesmärki ja mäng läks järjest paremaks, ka koostöö nii rünnakul ja kaitses,” oli Kalmer Musting Serviti koduleheküljel kokkuvõttes turniiriga rahul.
Eelmisel hooajal meistriliigas mänginud Aruküla/Audentes ja esiliigas pallinud Raasiku/Mistra on selleks aastaks jõud ühendanud ning saavutas Leedu turniiril kõvas konkurentsis kuuenda koha. Sama tiim osaleb tänavu ka Eesti meistrivõistlustel.
Turniiri võitis Klaipeda Dragunas, kes alistas finaalis Dobele Tenaxi. Kõik tulemused ja väravaviskajad leiate siit ja siit.
HC Kehra mängis nädalavahetusel Soomes kohalike võistkondadega. Laupäeval kaotati Helsingis Kristo Voika koduklubile HIFK 21:25 ning pühapäeval jäädi pingelises heitluses alla Sten Maasalu ja Ott Variku tiimile Siuntio IF 23:24.
Esimese mängu kokkuvõtte leiate siit
]]>