fbpx
Close

SUUR EELVAADE | Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad debütandid, rekordvõitjad ja suured eelarved

Avatar
-FC Barcelona Lassa tõstis viimati Meistrite liiga trofee pea kohale 2015. aastal | Foto: AP

Tuleval nädalavahetusel kulmineerub Kölnis Euroopa klubikäsipalli hooaeg, kui Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad Pariisi Saint-Germain, Aalborg, FC Barcelona ja HBC Nantes. Suursündmuse puhul naaseb Käsipall24.ee teie ajajoonele ning toob lugejateni eelvaate, ennustused ning kõik suuremad uudised ja tulemused eesootavatest mängudest.

Pärast 112 alagrupi mängu, 14 play-off kohtumist ja kaheksat veerandfinaali matši selgusid mai lõpus neli võistkonda, kes nädalavahetusel Meistrite liiga final-fouris omavahel vastamisi lähevad. Esimeses poolfinaalis kohtuvad Pariisi Saint-Germain ja debütant Aalborg ning pärast neid astuvad väljakule FC Barcelona ja HBC Nantes. Vaatamegi nüüd lähemalt peale kõigile võistlustulle astuvatele tiimidele.

Pariisi Saint-Germain – Kas suurim eelarve toob lõpuks kauaoodatud tiitli?

Üks Euroopa rikkamaid käsipalliklubisid loodab oma 8,5 miljonilise eurose eelarve toel lõpuks kaua ihaldatud Meistrite liiga karika Pariisi viia. Alles hiljuti oma seitsmendat järjestikust kodust tiitlit tähistanud PSG korjab iga-aasta enda ridadesse parimaid mängijaid, kuid meie kontinendi ihaldatuim võit on eelmisel neljal üritusel veel võtmata jäänud.

Tänavusel hooajal saavutati A-alagrupis teine koht, kui 14 mängust võetud 9 võiduga jäädi alla vaid Flensburgile. Play-offide esimeses ringis hävitati suurelt sloveenlaste RK Celje ning kindlustati koht veerandfinaalis, kus vastu tuli alles detsembris eelmise hooaja Meistrite liiga karika pea kohale tõstnud THW Kiel. See paar möödus juba võrdsemas heitluses, kus sakslased saavutasid esimeses mängus kahe punktise edu. Pariisis toimunud teises matšis võttis aga PSG oma ning lõpuks tagati koht finaalturniiril neljaväravalise eduga.

Ülejärgmisest hooajast PSG-st nende poolfinaali vastaste ridadesse siirduv Mikkel Hansen on olnud tänavu meeskonna resultatiivseim 80 väravaga, talle järgnevad Dylan Nahi 62 ja Nedim Remili 61 tabamusega. Pariislastel naaseb selleks nädalavahetuseks rivisse ka Nikola Karabatic, kes on põlvevigastuse tõttu olnud mänguväljakutelt eemal juba kaheksa kuud. Üheks läbiaegade parimaks käsipalluriks peetava 37-aastane prantslase tohutu kogemus tuleb kindlasti pingelistes kohtumistes kasuks.

-Nikola Karabatic | Foto: SIPA/Scanpix

Aalborg – “Miks mitte meie?”

Aalborgi debüüt finaalturniiril oli tõeline suurüllatus ning näitas järjekordselt, et pall on ümmargune ning kõike võib juhtuda. Taanlastel on küll tulevikuks suured plaanid, kui sel suvel liitub nendega Islandi superstaar Aron Palmarsson ning ülejärgmisel hooajal liitub temaga Mikkel Hansen, kuid sel hooajal ei oodanud keegi neilt sellist saavutust. Meistrite liiga final-four on aga kuulus oma ettearvamatuse poolest, kui nii mõnedki tiitlit on viimastel aastatel läinud tiimidele, kellelt seda vähim oodati ning siinkohal oleks paslik tsiteerida võistkonna vasakäärt, Sebastian Barholdi: “Me teame, et me läheme vastamisi suurte tiimidega, kuid arvestades finaalturniiri formaati, kus kõik sõltub ühest mängust, siis miks mitte meie ei võiks need üllatajad olla?”

Oma senises ajaloos vaid kahel korral alagrupist edasi saanud ja siis ka vaid ühe vooruga piirdunud Aalborg lõpetas sel hooajal grupifaasi neljandana ning kaheksandikfinaalis mindi vastamisi FC Portoga. Kahe mängu kokkuvõttes jäi tiimide vahele vaid võõrsil visatud väravate arv, kui 56:56 seis tähendas seda, et arvesse läks taanlaste poolt Portugalis visatud 29 tabamust. Klubi esimeses Meistrite liiga veerandfinaalis tuli neile vastu sakslaste SG Flensburg-Handewitt, kelle üle võeti kodumängus viie väravaline võit. Korduskohtumises suudeti taas edu säilitada ning viimasel minutil vähemuses visatud väravast saavutati kokkuvõttes ühe väravaline edu ja kindlustati koht ajaloolisele esimesele finaalturniirile.

Hetkel Taani meistrivõistluste finaale pidava Aalborgi resultatiivsem mängija on seni olnud Nicolaj Christensen, kelle arvel on 61 tabamust. Võistkond on aga näidanud tõelist ühtlust, kui koguni kaheksa mängijat on skoorinud üle 40 värava. Kuigi selle esimese poolfinaalipaari selgeks soosikuks võib pidada PSG-d, siis ühes kohtumises võib kõike juhtuda ning taanlasi kindlasti alahinnata ei tohiks.

FC Barcelona – Kas favoriidid teevad ideaalse hooaja?

Meistrite liiga kaheksakordne võitja ei ole tänavu kaotanud ühtegi kohtumist, kui alagrupi turniirist tuldi läbi puhaste paberitega ning isegi koduliigas jäädi peale kõigis 34 matšis. Hispaanlased soovivad korraldada ideaalse hüvastijätupeo oma peatreener Xavier Pascualile, kes lahkub klubist pärast 12 hooaega.

Nii nagu eelnevalt mainitud, ei kaotanud hispaanlased alagrupis ühtegi mängu ning ka kaheksandikfinaalis võeti kindel võit norrakate Elverumi üle. Veerandfinaalis vastu tulnud valgevenelaste Bresti vastu oldi küll praeguses olukorras ebatavalise täis halli ees kergetes raskustes, kuid võeti siiski väärtuslik neljaväravaline edu ning kodus edasipääsu kindlustamises ühtegi kahlust ei olnud.

Eelmisel nädalavahetusel oma 11. järjestikuse Hispaania liiga tiitli kindlustanud Barca eest on sel aastal enim väravaid visanud Dika Mem (85) ja Aleix Abello (79). Suurte muutuste lävel olevast võistkonnast on sel suvel muuhulgas lahkumas Aron Palmarsson, Jure Dolenec, Raul Enterrios ja Cedric Sorhaindo. Kindlasti loodavad mehed oma teekonna hispaanlaste hiiu ridades lõpetada Euroopa tippkäsipalli säravaima trofeega.

 

Se dette innlegget på Instagram

 

Et innlegg delt av Barça Handbol (@fcbhandbol)

HBC Nantes – Mida tugevam vastane, seda tugevam esitus

Poolfinaalis suure katsumuse ees seisev Nantes jäi alagrupi faasis alles kuuendaks, kui vaid viie võiduga kindlustati viimasena koht kaheksandikfinaalides. “Me oleme sel hooajal juba alistanud Kieli, Kielce ja Vezpremi, miks me ei võiks ka Barcelonat võita,” kommenteeris prantslaste peatreener Alberto Enterrios finaalturniiri eel.

Kuigi alagrupifaasis oldi raskustes näiteks Celje ja Zaporižžiaga, siis favoriitide vastu näitasid Nantesi mehed alati tugevamaid esitusi ning sama suhtumine võeti kaasa ka kaheksandikfinaali poolakate Kielce vastu. Kahe mängu kokkuvõttes edenes Nantes tulemusega 58:56 veerandfinaali, kus vastu tuli üks liiga soosikuid, Telekom Vezprem.

Oma tugeva väravavahtide paari, Cyril Dumoulini ja Emil Nielseni, juhtimisel võeti kodusest mängust kaasa neljaväravaline edu ja kuigi Vezprem suutis kodus korra ka kokkuvõttes seisu viigistada, siis lõpuks suutis Nantes kahe kohtumise tulemusena 62:60 finaalturniirile edeneda. Koduliigas kolmanda koha kindlustanud võistkond on ühena vähestest saanud täielikult keskenduda Meistrite liigale ning on viimastes kohtumistes lasknud nii mõnelgi põhimängijal puhata.

Prantslaste poolelt on sel hooajal resultatiivseimad olnud Valero Rivera 86 tabamusega ja Kiril Lazarov 54 väravaga. Nantesel seisab poolfinaalis ees tõeliselt kõva katsumus, kuid ühtse võistkonnavaimu ning hea väravavahi töö pealt on kõik võimalik.

Mängud on nähtavad EHFTV lehel alljärgnevatel aegadel:

Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021

  • Paris Saint-Germain – Aalborg kell 16:15
  • FC Barcelona – HBC Nantes kell 19:00

Kohamängud – pühapäev 13.06.2021

  • Pronksikohtumine kell 16:15
  • Finaal kell 19:00

 

 

 

scroll to top