fbpx
Close

19-aastaselt Eesti resultatiivsemate seas – raudsete närvidega Mathias Rebane

Avatar
-Mathias Rebane | Foto: Helin Potter

Käsipall24.ee lõpetab esiliigale pühendatud nädala, mida küll natukene segasid aktuaalsed teemad, vestlusega Põlva Coopi mängija, sarja kõige resultatiivsema mehega. 19-aastane Mathias Rebane viskas tänavu 14 mänguga 121 väravat, kusjuures olles ka võistluste parim karistusvisete realiseerija. 

Põlvast pärit raudsete närvidega noormees mängis tänavu lisaks esiliigale ka Serviti ridades Eesti meistriliigas, karikavõistlustel ning Balti sarjas. Kusjuures ka meie riigi parimate tiimide vastu skooris mees 19 mänguga 80 korda ning asetus ka meistriliigas resultatiivsuse tabelis kõrgele neljandale kohale.

“Hetkel tegelen üldfüüsilise poole parandamisega. Palli väravasse loopida ei ole saanud, aga jooksurajad on ju avatud ning kodus on mul kang olemas, et põhimõtteliselt saab kõik tehtud,” rääkis 2. klassis Põlvas käsipalliga alustanud Rebane Käsipall24.ee lehele. “Mõned mehed käivad küll ka hetkel koos jalgpalli tagumas, kuid ühistrennid algavad meil juulis.”

“Meil oli esiliigas väga noor sats. Eks neil oleks üksi raske hakkama saada, kuid poisid õppisid kiiresti ning lõpuks võib ka tulemustega täitsa rahul olla. Isikliku soorituse üle on mul väga hea meel,” jutustas põlvakas erinevatest liigadest. “Kui alumises sarjas saan rohkem vastutust ning mängin erinevatel positsioonidel, siis Servitis olen kindlalt ääres. Ei oskagi öelda, mis koht mulle enim meeldib, eks tulevik näitab.”

“Henri Sillaste on olnud väga toetav ja õpetav, kui midagi välja ei tule, siis oskab alati hea nõuga aidata,” kommenteeris noortekoondislane vanemat kolleegi ja vastas oma karistusvisete realiseerimise kohta. “Ega ise ka ei tea täpselt, kuidas nende seitsme meetri sooritustega nii hästi on läinud. Eks ma olen alati rahulik olnud ning see on sellelt kohalt tähtis. Eston Varusk (Põlva Serviti väravavaht – toim.) on oma õppesõnad jaganud. Põhiliselt on vist see, et ma ei vaata, kes mul seal ees seisab. Närvidele ei mõtle, jälgin väravavahi liikumist ja annan endast parima.”

“Olen ikka mõelnud tulevikus nii meeste koondises, kui välismaa liigades mängimisest. Kuid minule on väga tähtis ka haridus kätte saada, hetkel õpin Eesti Maaülikoolis maaehitust. Eks seda näitab aeg, mis edasi saab. Fännan Skandinaavia ja Saksamaa sarjasid ning loomulikult sooviks kunagi neis osaleda, ” jätkas Rebane oma tulevikust ja rahvuskoondisest. “Vasakääre positsioonilt on muidugi kõige raskem end välja murda, kuid olen juba Eesti võistkonna ringi end murdnud ning loodan tulevikus ka ametlikes kohtumistes osaleda.”

Lõpetame natukene lõbusamalt. Sul on väga iseloomulik soeng. Kas siinkohal on maailma üks parimaid käsipallureid, Mikkel Hansen, sulle eeskujuks olnud? “Taani koondislase järgi ma oma juukseid kasvatanud siiski ei ole. Mänguliselt on mulle eeskujudeks olnud pigem Sigurdsson (äsja karjääri lõpetanud Islandi koondislane – toim.) ja Abalo (Prantsumaa koondislane – toim.). Mulle ei ole juba lapsest saati meeldinud juuksuri juures käimine. Mingi hetk mõtlesin, et kõigil on lühikesed soengud, et võiks pikkadele mõelda ja nii ta kuidagi läks. Eks mingi hetk peab jälle piirama natukene, enne kui päris mängimist segama hakkavad (naerab – toim.).”

 

 

scroll to top