fbpx
Close

Laupäeval näeb Põlvas rekordilise osavõtuga rannakäsipalli etappi

Avatar
Rannakäsipall | Pilt: Helin Potter

Laupäeval algavad Põlva järve ääres tänavused Eesti meistrivõistlused rannakäsipallis. Avaetapiks registreerus kaheksas vanuseklassis 58 võistkonda, mis tähistab ülekaalukat rekordit. Järgmised etapid toimuvad vastavalt 1. ja 8. augustil Alatskivi liivaväljakutel ja Viljandi järve ääres. Mängud algavad igal etapil kell 10.

Esimesed rannakäsipalli Eesti meistrivõistlusted peeti 1995. aastal, mullu võitsid täiskasvanute seas meistritiitli Põlva Serviti mehed ja Padise naised. Noorte hulgas läks aasta tagasi kaks kulda Viljandi HC ja HC Pärnu/Paikuse auhinnakappi, ühe esikoha võitsid HC Kehra ja Põlva Spordikool, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“58 võistkonda on ikka muljetavaldav number, viimastel aastatel pole sellele ligilähedalegi jõutud – küllap on COVID-19 tekitanud kõigis mängunälja. Eesti käsipallimaastikul tegutsevatest klubidest jäävad kõrvale vaid üksikud,” lausus avaetapi peakorraldaja Kalmer Musting handball.ee lehel.

“Korralduslikult seab see meid muidugi paraja väljakutse ette, sest rannakäsipalli spetsiifika tõttu pole ajakava tegemine lihtne. Aga loodame viiel väljakul kõik kenasti jooksma saada, ehkki üheksatunnine võistluspäev saab olema koormav nii palluritele kui ka korraldajatele,” arvas Musting.

Võistkondade nimelised registreerimised toimuvad hiljem, ent juba praegu on teada, et täiskasvanute seas võib platsil näha tippmängijaid – nii tänaseid kui ka endiseid koondislasi. Tiitlikaitsja Põlva Serviti teeb kaasa praktiliselt täiskoosseisus ja paneb välja kaks võistkonda.

“Meeste seas osaleb kümme võistkonda, nagu kolmes poeglaste vanuseklassiski. 58 tiimi hulgas on 13 naiste ja tütarlaste oma. 1990. aastatega võrreldes tundus ala vahepeal hääbuvat, kuid tänavune massilisus valmistab headmeelt,” sõnas Põlvasse umbes 500 pallurit ootav Musting.

Lisaks Macron/Käsipall24.ee võistkonnale osalevad meeste vanuseklassis Põlva Serviti 1 ja 2, Valga Käval, Tartu Ülikool, Viljandi HC, HC Tallas 1 ja 2, Põlva SK ning SK Tapa.

“Publikule on rannakäsipall kindlasti atraktiivne ala, seega ootame Põlva järve äärde ka rohkelt pealtvaatajaid. Lõuna-Eestis on hetkel soe ning loodetavasti ei tule laupäeval vihmahoogusid segama,” ootab Musting avaetapi korraldamisel abi ka ilmataadilt.

Turniiri ajakava

scroll to top