fbpx
Close

Kuidas videomängud ja hasartmängud kohtuvad?

Avatar
Foto: Unsplash

Varem nähti mängimist ja hasartmänge erinevate asjadena. Mängimine seisnes lõbu pärast mängimises ja oma oskuste kasutamises, hasartmängus omavad rolli riski võtmine ja raha panustamine, et proovida rohkem raha võita. Kuid dr Daniel L. Kingi ja dr Filipa Calado uuringu kohaselt on poiste ja tüdrukute erinevused võrgus mängimise osas viimase kümne aasta jooksul vähenenud. Mõnel veebisaidil on mänge, mis põhinevad tavaliselt õnnel, näiteks mänguautomaadid, pokker ja rulett. Kuigi need mängud on tasuta, püüavad nad panna mängijaid ostma mängus asju pärisrahaga, et oma mängu paremaks muuta.

Kui otsid Eesti hasartmängu huvilisena online kasiinot, millega lähemalt tutvust teha, siis tasub pilk peale visata playin.ee/uued-kasiinod/ veebilehele. Soovides üleüldiselt hasartmängu teemal rohkem infot lugeda, siis üks hea võimalus on teha seda külastades www.Playin.ee veebilehte. Vaatame nüüd lähemalt, mis USA-s videomängude ja hasartmängudega seoses toimunud on.

USA ülemkohtu otsus

Kaua aega tagasi kehtis USA-s reegel, mis ütles, et ainult ühes osariigis võib olla spetsiaalne spordiennustus. Kuid siis ütles riigi kõrgeim kohus, et see reegel ei olnud õiglane, ja loobus sellest. See muutis selle nii, et rohkematel osariikidel võiks olla selline eriline kihlvedude tegemise võimalus. Tehnoloogia on muutnud inimestel võrgus mängude mängimise ja hasartmängude mängimise lihtsamaks. Kaua aega tagasi hakkasid inimesed omavahel rääkimiseks internetti kasutama. Seejärel lõi keegi viisi, kuidas veebisaite arvutites vaadata. Kuid toona polnud see nii arenenud kui praegu. Tänapäeval kasutab enamik inimesi oma telefone spordiennustuste tegemiseks. See on palju tavalisem kui arvuti kasutamine.

Spordile panustamine on seaduslik

Pärast seda, kui ülemkohus ütles, et see on okei, on 26 osariiki teinud spordile panustamise seaduslikuks. Ja veel viis osariiki kavatsevad selle peagi seaduslikuks muuta. Nüüd, kui spordiennustused on lubatud, hakkavad Ameerika inimesed panustama mängudele, mida nad armastavad mängida ja vaadata, nagu jalgpall, pesapall ja korvpall. See erineb varasemast, kui inimesed tavaliselt panustavad ainult kasiinomängudele. Paljud ameeriklased plaanivad sel aastal panustada NFL-ile ja isegi suured spordi ettevõtted nagu ESPN võivad lubada kihlveo firmadel oma nime kasutada. Teine põhjus on see, et üha rohkem inimesi tunneb huvi e-spordi vastu, mis mängib võistluslikult videomänge. Seda seetõttu, et nad saavad vaadata, kuidas teised inimesed neid mänge mängivad otse platvormidel nagu Twitch ja YouTube. See on noorematele inimestele tõesti põnev, sest nad saavad vaadata enda sarnaseid inimesi võrgus mänge mängimas, isegi kui nad pole elukutselised sportlased. Isegi vanemad inimesed on e-spordi vaatamisest vaimustuses, sest see on nagu spordi vaatamine ning see on muutunud võrgumängude ja hasartmängude maailmas tõeliselt populaarseks.

Sõpradega spordi nautimine

Teine põhjus on seotud sellega, kuidas me mänge mängime. Varem käisid inimesed hasartmänge mängimas spetsiaalsetes kohtades, mida kutsuti kasiinodeks. Kuid nüüd, tehnoloogia abil, saame mängida hasartmänge oma telefonides või arvutites. Teismelised, kellele meeldib mängida selliseid videomänge nagu Fortnite, saavad nüüd nendele mängudele panustada protsessi käigus, mida nimetatakse spordiennustuseks. See tähendab, et nad saavad kasutada oma teadmisi ja mängust arusaamist, et ennustada ja teha panuseid selle kohta, mis Fortnite’i matši ajal juhtub. See on muutunud tõeliselt populaarseks veebisaidil nimega Twitch, mis võimaldab inimestel vaadata, kuidas teised videomänge mängivad. Paljudele meeldib sõpradega mänge mängida ja mõnele meeldib ka spordile panustada. See tähendab, et nad püüavad ära arvata, milline meeskond mängu võidab, ja teevad sellele panuse. Paljudele ameeriklastele meeldib seda oma sõpradega lõbu pärast teha ja sel aastal on oodata sellega tegelema veelgi rohkem inimesi. Eeldatakse, et umbes 21,7 miljonit inimest paneb oma sõpradega spordile panuseid, mis on 31% rohkem kui varem. Üha enam noori täiskasvanuid, kes kasvasid üles võrgumänge mängides, saavad nüüd seaduslikult spordile panustada. Seetõttu arvatakse, et nad tahavad koos proovida nii võrgumänge kui ka hasartmänge.

scroll to top