fbpx
Close

6 põhjust, miks käsipall Eestis populaarsust kasvatanud on

Avatar

Käsipall on paljudes Euroopa riikidest üks kõige populaarsem spordiala. Ka Eestis kogub käsipall tuure. Meil on aina enam aktiivseid mängijaid ning spordihuvilisedki on hakanud käsipallimänge rohkem jälgima. Vaatame lähemalt, kuidas käsipall Eestis populaarsust kasvatanud on.

1)      Eesti käsipallurid mängivad tipptasemel.

Käsipalli populaarsust kasvatab kindlasti tõsiasi, et meil on omad tipptasemel mängijad. Käsipallifännid teavad eelmise sajandi kõige kuulsamat ja osavamat Eesti mängijat Riho-Bruno Bramanist. Mehe käsipallikarjäär viis teda Jaapanisse, Lätti ja Rootsi. Lisaks oli Bramanis ka Eesti koondise peatreener.

Praegugi on meil mitmeid Eesti käsipallimängijaid, kelle võimsad mängud teevad võistlusspordi põnevaks ka kaasaelajatele. Eesti koondislane ja neljakordne Eesti käsipallimeister Dener Jaanimaa viljeleb samuti rahvusvahelist karjääri ning on loopinud palli Ukraina, Saksamaa ja Venemaa klubides.

Ainus Eesti naiskoondislane, kes käsipallis välismaal leiba teenib, on Alina Molkova. Eesti parima naiskäsipalluri tiitlit kandev Molkova imelisi sooritusi oleme näinud nii Islandi kui ka Luksemburgi klubides. Eesti liiga parim vasakäär Kaspar Lees ja 2018. a parim käsipallur Martin Johannson on samuti tõelised Eesti käsipallilegendid.

2)      Entusiastid edendavad Eesti käsipalli.

Eesti võib olla õnnelik, et meil on mitmeid entusiaste, kes on võtnud oma südame asjaks käsipalli edendada. Kui Tallinnas hakkas käsipall välja surema, siis suurte tulevikuplaanidega Risto Lepp lõi HC Tallinna klubi, mis on nüüdseks Eesti suurim.

Ka Aruküla/Audentese peatreener Martin Noodla seisab hea selle eest, et Arukülas käsipallikogukonda kasvatada. Kalmer Musting, rahvusvaheliselt tunnustatud käsipalliklubi Põlva Serviti ja Eesti koondise treener, sai 2008. aastal nii Põlvamaa teenetemärgi kui ka Eesti Kultuurkapitali aastapreemia. Tema pikaajaline ja tulemuslik töö käsipalli arendajana on tunnustust igati väärt.

Ka podcast Kahekordne on kuulajate kõrvadesse toonud põnevad lood käsipallimängijatelt. See loob veelgi vahetuma kontakti fännide ja spordi vahel.

Need on vaid mõned paljudest entusiastidest, kelle töö on vilja kandnud. Tänu tublidele eestvedajatele kasvab peale uusi käsipallimängijaid, Eesti on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline käsipalliriik ning spordi populaarsus kasvab aastast aastasse.

3)      Käsipallimängud pakuvad pinget.

Käsipalli on huvitav vaadata, sest väravaid tuleb kiiremini ja rohkem kui näiteks jalgpallis. Lisaks mängijatele pakub see põnevust ka vaatajaskonnale. Tänu käsipalliedendajatele saavad Eesti noored juba varasest east sporti harrastada. Noortele on spordiala atraktiivsem, kui igaüks saab mängu jooksul palli katsuda. Noori motiveerivad ka arvukad eeskujud käsipallis.

4)      Nii mehed kui ka naised on käsipallis tugevalt esindatud.

Nii mõneski spordialas ei ole naised tugevalt esindatud (näiteks vormel 1), kuid käsipallis puhuvad teised tuuled. Esimene meeste MM toimus juba 1938. aastal ning naiste MM alustas 11 aastat hiljem. Mõne aja pärast oli käsipall ka olümpiamängude kavas. Aastakümneid arenenud spordiala on toonud meieni tippkoondiste mängud.

Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Rumeenia ja Skandinaavia riikide seas on käsipall üks populaarseimaid spordialasid nii meeste kui naiste seas. Rahvusvaheliste naiste käsipallitähtede Cristina Neagu ja Stine Bredal Oftedali fantastilised oskused meelitavad vaatajate hulka rohkelt ka naispublikut.

5)      Käsipallis saab raha peale spordiennustusi teha.

Raha peale ennustused on spordimaailmas aegade algusest figureerinud ning ennustuste tegemiste arv kasvab iga aasta. Panustamine teeb mängude vaatamise publiku jaoks veelgi põnevamaks ja lõbusamaks. Spordiennustused käsipallis on populaarsust kogumas ka Eesti online kasiinodes. Eriti kui neid saab teha ilma registreerimiseta koos tervitusboonustega!

6)      Korralikud spordikompleksid treenimiseks ja võistlusteks. 

Võib tunduda iseenesestmõistetav, et meil on korralikud saalid olemas, kus on hea mängida, treenida ning mugav ka vaatajaskonnale. Ometi on nii mõnegi klubi arengut ja käsipalli populaarsuse kasvu takistanud puudulikud sportimisvõimalused. Õnneks on üle Eesti mitmetes linnades renoveeritud spordikomplekse, kus rahvusvahelise tasemega käsipalli harrastamiseks on kõik võimalused olemas.

scroll to top