fbpx
Close

Koondislased hooaja kulminatsioonist: poole miljardi inimeseni tuuakse põnev etendus

Avatar
-Kristo Voika, Marius Aleksejev, Alfred Timmo, Kaspar Lees | Foto: EKL/HC Tallinn

Nädalavahetusel kulmineeruva käsipalli Meistrite liiga finaalturniiri eel jätkab Käsipall24.ee oma artiklite seeriat. Täna vaatasime koos endiste ja praeguste Eesti meeste koondislastega peale kuningliku sarja kulminatsioonile ning selgitasime, kes on favoriidid ja kellele nemad pöialt hoiavad.

Poolfinaalides lähevad laupäeval kokku Pariisi Saint Germain – Aalborg ja FC Barcelona – Nantes. Mina näen, et selged favoriidid on PSG ja Barcelona. Aalborg sai veerandfinaalis jagu Flensburgist, mis oli juba üllatus, aga vaadates vôistkondade koosseise ja tulemusi (prantslased on Aalborgiga kohtunud neli korda ja kôik mängud vôitnud), siis selles paaris peaks Pariisi klubi edasi minema,” alustas analüüsi endine koondislane Janar Mägi. “Barcelona on teinud stabiilse hooaja, mängijatel kvaliteeti jätkub ning pingilt saab mehi võtta,  kui põhikoosseisu palluritel ei peaks parim päev olema.”

“Nantesi edus on suur roll taanlasest väravavahil Emil Nielsenil ja vanameister Kiril Lazarovil. Nantesil õnnestus üle mängida Ungari suurklubi Vezprem, kelle hooaeg pärast seda täielikult allamäge läks. Kui finaali peaks jõudma PSG ja Barca, siis seal otsustavad juba pisiasjad ja päeva vorm, aga annaksin siin siiski eelise katalaanidele. Pariisil võib nendeks mängudeks naaseda Nikola Karabatic, kes kindlasti annaks natuke tuhhi juurde. Tegu on siiski final-fouriga, kus võib kõike juhtuda ning mul ei oleks midagi ka selle vastu kui finaalis kohtuksid Aalborg ja Nantes,” jätkas Mägi.

“Ise hoian eelkõige pöialt Pariisile. Kuid ennustan Barcelona võitu. Kõige huvitavam sats on Aalborg, kelle jõudmine final-four turniirile oli suur üllatus. Skandinaavia tiimile omaselt mängivad nad ilusat, atraktiivset ja kiiret käsipalli. Mustaks hobuseks võiks siis pidada prantslaste Nantest, kelle väravavahti Emil Nielseni pean praegu maailma parimaks. Ta on võimeline üksinda postide vahel mänge ära otsustama. Finaalis tahaks näha PSG ja Barcelona vahelist jõukatsumist aga ei morjendaks ka teistsugune vastasseis. Tegemist on siiski maailma tugevaima liiga finaalnelikuga ja kõike võib juhtuda. Turniiri väärtuslikuima mängija tiitli võiks võita Pariisi Saint-Germaini hollandlasest mängujuht, Luc Steins,” andis oma arvamuse järgmisest hooajast Norra klubi Fjellhammer Il-i ridadesse siirduv Alfred Timmo

 

Se dette innlegget på Instagram

 

Et innlegg delt av Luc Steins (@luc_steins)

“Arvan, et PSG on favoriit ning finaalis on prantsuse meeskonnad. Isiklikult hoian pöialt Aalborgile, kes on selle hooaja suurim üllataja, kuid vaadates nende mänge, siis nad igati väärivad kohta final 4-s. Oleks äge kui seekord läheks tiitel Lõuna-Euroopast Skandinaaviasse aga arvan, et Aalborg võtab selle järgmine aasta,” sõnas Eesti koondise paremäär Jürgen Rooba.

“Minu nägemuses on favoriidid kindlasti Barca ja PSG. Usun, et Barca võidab, kuid pöidlaid hoian pigem Aalborgile ja Nantesele. Veszpremi fännina ütlen, et nende mängupilt paistis veerandfinaalis nii kole, et olen pigem õnnelik, et nemad finaalturniirile ei jõudnud. Mulle meeldib Nantesi ja Allborgi kiire ja kvaliteetne käsipall. Mõlemas meeskonnas tõstavad pead noored mängumehed. Taanlaste puhul on isegi huvitavam, milline nende tiim järgmisel kahel hooajal välja nägema hakkab,” lisas eelmisel hooajal Soomes pallinud Ott Varik.

“Mina pean favoriidiks FC Barcelonat. Nad on teinud hullu hooaja ning läbinud hooaja ilma kaotusteta kõikides liigades. Hispaanlastel oleks aeg see triumf ära võtta, sest mitmel korral on just final-fouris lagunetud. Nende treener, Xavi Pascual, on selle klubi etalon ning  tema viimaste mängude puhul võiks ja peaks tiitel koju tulema. Samas on kõik ühest kohtumisest kinni ning see formaat on väga ettearvamatu,” alustas analüüsiga HC Tallinna mängujhut ning Eesti koondise vasakäär Kaspar Lees.
“PSG on liikunud aina paremasse vormi, mõned päevad tagasi võeti koduliiga võit ning platsile naases ka nende vaimne liider, Nikola Karabatic. Pariislastelt võib oodata kõike. Korduvalt maailma parimaks mängijaks valitud Mikkel Hansenile on tegemist seitsmenda finaalturniiriga, kuid tiitlit tal veel ei ole. Tema läheb seda väga suure tahtmisega endale võtma,” jätkas Lees. “Nantes on salakaval sats, kes viimastes voorudes näitas võimast kaitset ja efektiivset väravavahi tööd. Viimaseks on kaarte segamas Aalborg. Praktiliselt ilma staarideta võistkond, kellel on väga võrdne tiim. Tegemist on väga laheda satsiga, kus näiteks põhi vasaksisemine mängis paar aastat PSG-s ainult kaitsekohta ja nüüd lammutab satsiga Meistrite liiga final-fouril. Tuleb igal juhul väga huvitav turniir.”

 

Se dette innlegget på Instagram

 

Et innlegg delt av HBC Nantes (@hbcnantes)

“Poolfinaalides tuleb kindlasti favoriitideks pidada PSG-d ja Barcelonat. Usun, et mõlemad satsid on mõtetega juba põhimõtteliselt finaalis. Mulle meeldiks kui titaanid finaalist välja jääks ning Nantes ja Aalborg hoopis seal mõõtu võtaks. Eriti huvitav oleks kui Aalborg selle kõik purki paneks, siis oleks järgmise hooaja superostud juba ette end ära tasunud. Kõige tähtsam oleks siiski see, et tuleks põnev nädalavahetus nelja korraliku käsipallimänguga, ” vaatas Eesti koondise mängujuht Kristo Voika ette tulevale turniirile.
“Nõustun täielikult käsipalli ekspertidega, et finaalturniiri formaat on selline, et kindlat favoriiti siin ei olegi. Euroopa klubide tipp on väga tihe ning kuigi Barcelona on läinud hooaja kaotuseta, on seda tehtud varemgi, kuid tiitlist siiski ilma jäädud. PSG-l on küll ette näidata staaride paraad, kuid mulle tundub, et midagi jääb neil siiski puudu. Ehk suurim murekoht on just väravavahtide osakonnas,” kommenteeris viimases tsüklis koondise eest häid esitusi näidanud Marius Aleksejev.

Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021
Paris Saint-Germain – Aalborg kell 16:15
FC Barcelona – HBC Nantes kell 19:00

Kohamängud – pühapäev 13.06.2021
Pronksikohtumine kell 16:15
Finaal kell 19:00

Loe lisaks:
SUUR EELVAADE | Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad debütandid, rekordvõitjad ja suured eelarved

scroll to top