fbpx
Close

Meistrite liiga finaalis lähevad vastamisi rekordvõitjad ja debütandid

Avatar
– Hetk Aalborgi ja PSG vahelisest kohtumisest | Foto: EPA/Scanpix

Sel nädalavahetusel kulmineerub Kölnis Euroopa klubikäsipalli hooaeg, kui Meistrite liiga finaalturniiril kohtuvad Pariisi Saint-Germain, Aalborg, FC Barcelona ja HBC Nantes. 

Pärast 112 alagrupi mängu, 14 play-off kohtumist ja kaheksat veerandfinaali matši selgusid mai lõpus neli võistkonda, kes nädalavahetusel Meistrite liiga final-fouris omavahel vastamisi lähevad. Esimeses poolfinaalis kohtusid eile Pariisi Saint-Germain ja debütant Aalborg ning pärast neid astusid väljakule FC Barcelona ja HBC Nantes.

Pariisi Saint-Germain – Aalborg 33:35 (15:13)

Maailma rikkaim käsipalliklubi, PSG, läks sellele kohtumisele peale suurfavoriidina ning mängu alustati ka oma mainele vastavalt, kui kohe alguses võeti ohjad omad kätte. Aalborg, kes pääses Meistrite liiga finaalturniirile esimest korda, ei suutnud esimesed 9 minutit väravat visata ning kui teise poolaja keskpaigas oli seisuks juba 21:16 prantslaste kasuks, tundus, et superstaarid, eesotsas Mikkel Hanseni, Nikola Karabatici ja Nedim Reimiliga võivad juba finaaliks valmistuma hakata.

Vaid 120 tuhande elanikuga Aalborg ei olnud siiski veel viimast sõna öelnud. Taanlased tegid väravavahi osakonnas vahetuse ning platsile tulnud Simon Gade tõrjete jõul mindi 49. minutil esmakordselt 25:24 juhtima. Kuigi PSG jõudis veel mitu korda viigiseisuni, siis ette enam ei mindud ning Lukas Sandell viskas kaheksa sekundit enne mängu debütantide eest lõppseisuks 35:33.

Sellega kindlustas Aaalborg endale ajaloolise koha Meistrite liiga finaalis, kuna ükski Taani võistkond veel nii kaugele jõudnud ei ole. PSG jaoks oli tegemist juba viienda korraga finaalturniiril, kuid ihatud trofeed siiski koju viidud veel ei ole. “Mul ei ole enam juukseid, mida kaotada. Usun, et see mäng lisas mu eale umbes 15 aastat, kuid samas olen väga uhke oma mängijate üle,” võttis mängu kokku Aalborgi treener Stefan Madsen.

FC Barcelona – HBC Nantes 31:26 (15:13)

FC Barcelona läks sellele kohtumisele vastu kindla favoriidina, olles võitnud sel hooajal kõik mängitud 59 matši. Sarnaselt esimese kohtumisega alustas ka siin soosik kindlamalt, juhtides poolaja keskpaigas kohtumist 6:3. Seejärel aga sel hooajal gigantide tapjaks ristitud Nantes (Prantsusmaa võistkond suutis võita mitmeid suurklubisid, jäädes aga tihti hätta väiksemate võistkondadega – toim.) kosus ning tasakaalustas oma väravavahi, Emil Nielseni, tõrjete abil olukorra.

Käsipallis nimetatakse mängu viimast veerandit tihti nn.”mängumeeste minutiteks” ning just siin panid Meistrite liiga rekordvõitjad, Barcelona, oma tugevuse maksma (FC Barcelona on sarja võitnud kümme korda – toim.). Vaatamata oma staarmängija, Aron Palmarssoni puudumisele, suutsid hispaanlased lõpuks suhteliselt kindla 31:26 võidu võtta. “Tasemevahe oli selge kogu kohtumise vältel. Me andsime endast parima, mängisime südamega, kuid kohati ei kasutanud piisavalt oma pead,” võttis matši kokku Nantese peatreener Alberto Enterrios.

 

Se dette innlegget på Instagram

 

Et innlegg delt av EHF Champions League (@ehfcl)

Finaal pühapäeval kell 19.00 FC Barcelona – Aalborg

Nii kohtuvad käsipalli kuningliku sarja finaalis rekordvõitjad ja debütandid. Võistkonnad kohtusid omavahel grupifaasi, kus Barcelona jäi kahel korral peale. Barcelona poolt on sel hooajal enim väravaid visanud Dika Mem, kes on skoorinud 91 korda, Aalborgil juhib samas arvestuses Nikolaj Christensen (66). Kui paberil on sellel hooajal kaotuseta püsinud hispaanlased kindlad favoriidid, siis Meistrite liiga finaalturniir on aastate jooksul näidanud, et Aalborgi võimalusi kindlasti alahinnata ei saa.

Poolfinaalid – laupäev 12.06.2021
Paris Saint-Germain – Aalborg 33:35 (15:13)
FC Barcelona – HBC Nantes 31:26 (15:13)

Kohamängud – pühapäev 13.06.2021
Pronksikohtumine: PSG – Nantes kell 16:15
Finaal FC Barcelona – Aalborg kell 19:00

scroll to top