fbpx
Close

Kuidas alustada käsipalli mängimist hobina?

Avatar
-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Kui kaalute käsipallis osalemist hobina, siis see artikkel on just teile.

Ehkki käsipall ei pruugi pälvida sama tähelepanu kui jalgpall või korvpall, on see siiski nauditav mäng, mis töötab välja nii teie keha kui ka füüsiliselt. Üle Euroopa on palju liigasid, kus võistlejad mängivad igapäevaselt ja tuuritavad ka rahvusvaheliselt.

Käsipalli üks paremaid asju on see, et alustamiseks pole vaja poodidesse minna, et osta hunnik varustust. See ei tähenda, et ettevalmistusi poleks vaja. Kui soovite asja tõsiselt võtta ja areneda, siis tehke kindlasti läbi järgnevad sammud.

Tutvuge reeglitega

Nagu iga uus hobi või elukutse, tahate ka reeglite ja määruste osas selgust saada. Alustage väljaku mõõtmete ja joonte tähenduse uurimisest. Järgmisena jätkake erinevate rikkumiste tundma õppimisega. Kui teate, mida võib teha, siis mõistate paremini, kuidas oma võistkonnale kasulikum olla.

Valige oma positsioon

Nüüd tahate aru saada, millisele positsioonile te väljakul kõige rohkem sobite. Kas peaksite keskenduma kaitsele või rünnakule, tegutsema joonel või juhtima mängu? Iga positsioon mängib tiimis olulist rolli. Te ei ole loomulikult ühe rolliga laulatatud, kuid valige oma positsioon targalt, et saaksite mängu nautida. Veel parem, laske ennast treeneril väljakul õigesse rolli suunata.

Harjutage oma viskeid

Viskamine on käsipallimängus hädavajalik oskus ning valdama peab erinevaid viskeid. Ilma viskamiseta pall väravasse ei lähe ning punkte tabloole juurde ei saa. Olge järjepidev ning harjutage visketehnikat ja -täpsust. Alustage ilma kaitsemängijata visketehnika lihvimisest, seejärel valige järk-järgult keerulisemaid harjutusi, kuni lõpuks viskate väravale täiel kiirusel pärast kaitsemängijast vabanemist.

Keskenduge paremaks saamisele

Pole tähtis, millisesse tegevusse panete oma higi ja pisarad, tahad keskenduda sellele, kuidas selles paremaks saada. Internetis on palju ressursse, mis annavad tohutut head nõu oma käsipallioskuste paremaks muutmise kohta. Alustuseks peaksite keskenduma neljale konkreetsele oskusele.

  • Lihvige oma sööduoskust. Jõuate eesmärgini kiiremini, kui proovite palli väljakul oskuslikult mängijalt mängijale edasi suunata.
  • Harjutage ühe käe kasutamist, kaitstes samal ajal end teise käega. See aitab palli varjata, kui kaitsjad teid ümbritsevad.
  • Töötage ka oma kaitsega. See tähendab, et peate pidevalt valmis olema vastasele käsi külge panema, sest kehakontakt on käsipallis vältimatu.
  • Võtke mängust aega lõõgastumiseks ja taastumiseks. Külastage selliseid veebisaite nagu https://www.nutz.ee/ või vaadake uut telesaadet, et saaksite end välja lülitada. Teist saab palju parem mängija, kui leiate õige tasakaalu.
scroll to top