A-alagrupi võtmemäng jäi viiki, Argentina valmistas üllatuse

-Prantsusmaa käsipallikoondis | Foto: Reuters/Scanpix

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel tegid Serbia ja Venemaa A-alagrupi avavoorus 30:30 (16:16) viigi.

Tasavägiselt kulgenud kohtumises pääses Serbia ette 6:3 ja 23:19, kuid venelastel oli kogu aeg vastus olemas. Kaks minutit enne mängu lõppu juhtisid serblased 30:28, aga Timur Dibirovi tabamused päästsid Venemaale punkti. Serbiale tõi Nemanja Ilic parimana kuus ning Venemaale Dibirov 12 väravat.

Vooru viimases matšis alistas tiitlikaitsja Prantsusmaa 24:22 (16:13) Brasiilia. Avapoolaja kahel esimesel kolmandikul taga olnud prantslased pöörasid 9:10 kaotusseisu 14:10 eduseisuks ning kuigi teisel poolajal jõudsid lõuna-ameeriklased 20:20 ja 21:21 viigini, võttis tiitlikaitsja kaheväravalise võidu. Prantsusmaa resultatiivseimad mängijad olid Dika Mem ja Michael Guigou kuue ning Brasiilial Jose Toledo kaheksa tabamusega.

B-alagrupi avavooru keskses kohtumises sai Horvaatia 31:27 (16:14) jagu Islandist. Bravuurselt alustanud Island pääses ette 14:11, kuid puhkama mindi Horvaatia 5:0 spurdi tõttu Balkanimaa kaheväravalises eduseisus. Teisel poolajal juhtis Island 24:22 ja viimast korda 26:25. Seejärel viskasid horvaadid kuus vastuseta väravat ning kirjutasid turniiritabelisse kaks esimest punkti. Horvaatia suurimaks skooritegijaks osutus Luka Stepancic kaheksa ja Islandil Aron Palmarsson seitsme tabamusega.

Võidu võttis ka 2013. aasta maailmameister Hispaania, olles 33:23 (16:11) üle Bahreinist. Kohe alguses vahe sisse teinud Hispaania resultatiivseim mängija oli Ferran Sole Sala ning Bahreinil Mohamed Habib ja Husain Alsayyad võrdselt seitsme väravaga.

C-alagrupi reedesed vastasseisud kujunesid suhteliselt ühepoolseteks. Eelmise MM-i finalist Norra alistas 34:24 (18:13) Tuneesia. Magnus Jondal tõi Norrale parimana üheksa ja Jihed Jaballah Tuneesiale viis väravat. Austria 29:22 (15:9) võidumängus Saudi Araabia üle osutus võitjate resultatiivseimaks Mykola Bilyk ning kaotajatel Mahdi Alsalem võrdselt seitsme tabamusega.

D-alagrupis sepistas üllatuse Argentina, kes tegi Ungariga 25:25 (10:13) viigi. Kohtumist 5:0 spurdiga alustanud ungarlased võitsid avapoolaja kolme väravaga, kuid 41. minutil läks Argentina juhtima 17:16. Mängu lõpp kulges tasavägiselt ja kuigi Pablo Ariel Simonet viis Argentina eelviimasel minutil 25:24 ette, seadis Mate Lekai viimase minuti alguses jalule viigi. Pablo Ariel Simonet tõi Argentinale parimana kuus ja Zsolt Balogh Ungarile 11 väravat.

Turniiri avas võidukalt Rootsi, olles 27:24 (13:11) üle Egiptusest. Rootsi domineeris sündmuste käiku, juhtides 3:1, 10:5 ja poolajaks 13:11. Pärast vaheaega pääsesid skandinaavlased ette 16:11 ning 21:16, kuid Egiptus seadis jalule viigi 22:22. Rootsi kangelaseks kerkis Jim Gottfridsson, kes seisult 24:24 viskas viimasel kahel minutil kolm vastuseta väravat. Gottfridsson oli viie tabamusega koos Lukas Nilssoniga ka Rootsi resultatiivseim mängija. Egiptuse poolelt sepistasid samuti viis väravat Ahmed Elahmar ja Mohamed Shebib.

Loe ka: Nelja aasta taguse MM-finalisti sära on hääbumas