A-klassi meistrivõistlustel peeti karikafinaali korduskohtumine

-Hendrik Koks ja Alfred Timmo | Foto: Helin Potter

Kolmapäeva õhtul jätkusid Viljandis noormeeste A-klassi Eesti meistrivõistlused. Põlva Spordikool alistas Viljandi Spordikooli tulemusega 27:19 (13:12) ning jätkab täisedu, kahe võiduga kahest mängust. Viljandil ja Tallinna Spordikool/HC Tallasel on üks kaotus, SK Tapa pole meistrisarja veel alustanud.

Viljandis kohtusid kaks spordikooli, kes mullu vastavalt B- ja A-vanuseklassi meistrivõistlustel kuldmedalid võitsid. Tänavu oldi juba vastamisi A-klassi karikavõistluste finaalis, kus kahe mängu kokkuvõttes võitis Põlva Spordikool koondtulemusega 54:36. Mõlemad võistkonnad kasutasid mängijaid, kel ohtralt kogemusi nii Eesti meistriliigast kui Balti liigast, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Esimesed kaheksa minutit mängiti sarnase käsikirja järgi – kodumeeskond läks ühe väravaga juhtima, külalised viigistasid. Üheksandal minutil viis Jaanus Peeter Rüütli esimest korda ette Põlva, 5:4. Esmakordselt sai üks tiimidest kaheväravalise edu 14. minutil, mil Mathias Rebane põlvalased 8:6 juhtima aitas.

Alfred Timmo suurendas Põlva edu veelgi, enne kui Mihkel Lõpp mulkide kaheksaminutilise väravapõua 20. minutil lõpetas. Hästi hakkas tabama rangluuvigastusest paranenud Aleksander Pertelson, mitmel puhul vähendas Viljandi vahe minimaalseks ja Hendrik Koksi tabava karistusviske järel siirduti vaheajale Põlva 13:12 eduseisus.

Teine pooltund algas nagu esimene lõppes ehk Koksi poolt realiseeritud karistusviskega. Kui 36. minutil tuli sama mehe tabamusest viigiseis 14:14, ei ennustanud miski, et järgneb tõsisem mõõn. Järgmise tosina minuti jooksul ei saanud Viljandi väravatki ning külalised põgenesid 20:14 ette.

Jälle oli Lõpp see pallur, kes põua lõpetas, kuid lähemale kui kolm väravat Viljandi enam ei saanud. Põlva SK võttis meistrivõistlustel teise võidu tulemusega 27:19. Võitjate kasuks viskas Rebane kümme, Timmo seitse ja Rüütli kolm väravat, kaotajate poolel tabas Koks kaheksa, Pertelson viis ja Lõpp kolm korda.