Aasta esimeses liigamängus tõusis Coop esiliiga liidriks

-Esiliiga Coop – Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Täna peeti 2020. aasta esimene liigamäng, kui meeste esiliigas alustati põhiturniiri teise ringi kohtumistega. Seni kodusaalis vaid võite kogunud Tartu Ülikool tunnistas Põlva Coopi 28:26 (14:11) paremust. Coop tõusis võiduga esiliiga uueks liidriks, punktiga mööda Põlva/Arcwoodist, ent viimasel on kaks mängu varuks.

Septembris algas just nende kahe meeskonna kohtumisega tänavune esiliigahooaeg ning siis sai Coop kodusaalis tasavägises mängus 31:30 võidu. Võrdselt starditi Tartu Ülikooli spordihooneski, nelja minuti järel oli seis 2:2. Siis tabas kahel korral Tõnis Kase ning ühe värava lisasid Karl Markus Kannel ja Mathias Rebane ning Coop sai 6:2 ette, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Võõrustajate seitsmeminutilise väravapõua lõpetas mängiv treener Klaus Peeter Rüütli, peagi tõrjus Raivo Rudissaar Kase karistusviske ning 15. minutiks vähenes vahe kahele väravale. Põlvalased rebisid uuesti eest ja 23. minutil kasvatas Kannel eduseisu 12:6 peale. Ülikool vastas omakorda kolme vastuseta väravaga ning vaheajaks juhtis Coop 14:11.

Teist pooltundi alustasid tartlased hästi ja Henry Mandel vähendas 34. minutil üle pika aja vahe minimaalseks, 15:14. Rebase täpse karistusviske järel said külalised uuesti kolmega ette, ent kaks tabamust Tõnu Jõksilt ja 40. minutil oli seis 19:18. Pikalt visati kordamööda nii väravaid kui teeniti kaheminutilisi karistusi.

Coopi poolel oli heas hoos Rebane, kes viskas kümneminutilise perioodi vältel kõik neli oma meeskonna väravat. 51. minutil ilmusid pärast Janno Kuusi ja Jõksi tabamusi esmakordselt pärast 2:2 seisu tabloole viiginumbrid 23:23, mis ajendas põlvalaste peatreener Kalmer Mustingut minutilist vaheaega võtma.

Kaks minutit hiljem viis Jürgen Adamson TÜ esmakordselt kohtumises juhtima, aga külalistel võttis pommitamisvastutuse jälle Kase. Kolm päeva tagasi 21-aastaseks saanud noormees viis kahe järjestikuse väravaga 25:24 uuesti ette Coopi. Põnev mäng sai põneva lõpu – Jõks viigistas, Markel Veiko aitas juhtima põlvalased, Kuus viigistas ja jälle vastas Veiko.

Viimasel minutil pani kohtumisele punkti Kase ning Coop sai 28:26 võidu, põhjustades nii Tartu Ülikoolile esimese kaotuse nende kodusaalis. Rebane viskas kaheksa, Kase seitse, Veiko viis ja Kannel neli väravat. Kaotajatel tabas Jõks kaheksa, Rüütli viis ning Kuus ja Kaarel Raidmets neli korda.