fbpx
Close

Alajuhid vastasid mängijate kampaaniale vähendada koormusi suurturniiridel

Avatar
-Sander Sagosen | Foto: EPA/Srdjan Suki/Scanpix

Selle aasta aprillis mängijate kaitsmiseks toimunud kampaania #DontPlayThePlayers on nüüd saanud vastuse ametnike poolt. IHF-i koosolekul Rootsis otsustati kergendada sportlaste jaoks reegleid Rahvusvahelise Käsipalliliidu turniiridel. Muudatused puudutavad pallurite arvu tiimis ja mängude tihedust, et tekitada sportlastele paremad tingimused täiskasvanute maailmameistrivõistlustel. Kõik parandused hakkavad kehtima 1. jaanuarist 2020.

#DontPlayThePlayers oli tippkäsipallurite poolt alustatud sotsiaalmeedia projekt. Selle aluseks oli eelmiste maailmameistrivõistluste väga tihe graafik. Näiteks Norra mängis 17 päeva jooksul kümme mängu, millest kaks 24 tunni sees. Lisaks oli eelmistel tiitlivõistlustel väga suur vigastatute arv. Sportlased nõudsid võistluste arvu vähendamist maailma tipus. Kampaanias osalesid peaaegu kõik maailma suurimad ala staarid, teiste hulgas Uwe Gensheimer, Nikola Karabatic ja Niklas Landin.

Muudatused mängijate arvus

Turniiridel võib nüüd võistkonnas olla endise 16 palluri asemel 18. Lisaks võib võistluste ajal asendada koosseisus kolme mängija asemel viis inimest.

Uus turniirisüsteem

Rahvusvahelise Käsipalliliidu komitee otsustas ka anda sportlastele iga mängu järel ühe puhkepäeva. Ehk nüüdsest ei ole enam täiskasvanute maailmameistrivõistlustel kahte mängu järjestikustel päevadel.

Lisaks defineeriti puhkepäev väga täpselt. Kui mängijad peavad reisima üle nelja ja poole tunni, siis ei lähe see arvesse, vaid sellisel juhul peab käsipalluritele olema tagatud lisa 24 tundi taastumist.

 

Kokkuvõttes on uued muudatused kindlasti kasuks nii mängijatele, kui fännidele, kes peaks nüüd nägema parema kvaliteediga käsipalli.

 

scroll to top