Aleksejev ja Akureyri tiitlikaitsja vastu ei saanud

-Marius Aleksejev ja Ain Pinnonen | Foto: Ivo Dobkevitsch

Eesti käsipalikoondise puuriluku Marius Aleksejevi koduklubi Akureyri kaotas Islandi meistrivõistluste 17. voorus võõrsil Vestmannaeyjari IBV-le 27:31 (14:13).

Uustulnuk Akureyri dikteeris kohtumise esimest poolaega ning puhkama mindi külaliste üheväravalises eduseisus. Tiitlikaitsja alustas teist poolaega aga 4:0 spurdiga ja kuigi Akureyri jõudis veel 20:20 viigini, oldi peagi taga 20:23. Väljakuperemehed otsustasid mängu saatuse viimase viie minutiga, kui viskasid 26:25 eduseisust neli vastuseta väravat. Aleksejev tõrjus 22-st pealeviskest viis, mis tegi protsendiks 23.

Neljanda järjestikuse kaotuse saanud Akureyri jagab 12 meeskonna seas kaheksa punktiga koos Seltjarnarnesi Grottaga eelviimast-viimast kohta. IBV on 17 silmaga kuues.