fbpx
Close

Alfred Timmo koondise nädalast: noorima liikme staatusega kaasnev kohustus on pallikoti tassimine

Avatar
-Alfred Timmo | Foto: EHF

Täna koguneb Eesti meeste käsipallikoondis, et valmistuda nädala teises pooles Türgis toimuvaks 2021. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiriks. Oma ootustest ja mõtetest räägib Eesti koondise noorim liige, Põlva Serviti 19-aastane tagaliinimees Alfred Timmo.

“Meie koondis nii ühtne, hea sisekliimaga ja ma eriti ei tunnetagi seda, et oleksin meeskonna noorim. Rahvusvahelisi kogemusi on mul muidugi vähem, aga need tulevad ajaga ja lisaks saan igal treeningul tunda just vanemate olijate toetust ja õpetussõnu,” ütles Timmo handball.ee lehele.

“Et ma Eestis mängin veel A-klassiski kaasa, siis seda viimast olen üritanud ka koondisest Põlvasse kaasa võtta ehk siis meie tiimis nooremaid mängijaid toetada. No ja üks koondise noorima liikme staatusega kaasnev kohustus on pallikoti tassimine, aga see toimib nii igas võistkonnas.

Peatreener Thomas Sivertsson näeb mind mängujuhi kohal, ehkki Servitis olen pigem viskaja rollis. Mulle endale meeldib mängujuhi positsioon rohkem, tahaks olla meeskonna aju ja vastaste rünnakute lahtimuukija. Koondises saan õppida väga kogenud Kristo Voika pealt ja ta suudab alati trennis öelda, mida ja kuidas võiks paremini teha.

Erilise huviga ootan muidugi Mait Patraili koondisse naasmist, ta on ikkagi Põlva käsipallilegend. Olen teda näinud ja päriseluski kohanud, aga mänginud või treeninud Maiduga koos pole. Hetkel on ta oma klubiga Bundesliga liider ja saab põnev olema, mida ta koondisele juurde annab.

Kindlasti ei saa meil Türgis lihtne olema, ees on kaks rasket mängu kahe päevaga. Usun siiski, et meil on reaalsed võiduvõimalused. Kindlasti tahaks kogu meeskonnaga head käsipalli näidata. Ootan, et ühtse võitlusvaimuga anname parima igal mängusekundil ja võitleme igas olukorras lõpuni.”

Türgis toimuval 2021. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja alagrupiturniiril on Eesti koondise vastasteks korraldajamaa ja Belgia. MM-valiksarja järgmisse faasi edeneb ainult alagrupi parim. Eskisehiris kohtub Eesti reedel, 25. oktoobril Türgiga ning päev hiljem Belgiaga.

scroll to top