fbpx
Close

Alina Molkova koduklubi alistas eestlase hea esituse toel suurima konkurendi

Avatar
-Alina Molkova | Foto: IMAGE 4 SPORT Agency

Välismaal mängivatel Eesti käsipalluritel oli suures plaanis päris hea nädal. Vaatamegi nüüd Eesti Käsipalliliidu abiga peale tulemustele Euroopast, mida me oma lehel veel kajastanud ei ole. Resultatiivsuse poolest oli tegu tänavuse hooaja parima nädalaga, sest eestlaste arvele kanti tosinas võidu- ja kuues kaotusmängus 62 väravat.

Erinevaid asjaolusid arvestades sai vahest kõige magusama võidu meie ainus õrnema soo esindaja. Alina Molkova tabas Luksemburgi meistriliigas lausa 14 korda, kui CHEV Diekirch alistas üllatavalt kindlalt valitseva meistri ja karikavõitja HB Käerjengi 34:24 (17:11), kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Molkova: olen isegi üllatunud, kui palju väravaid on tulnud

“See oli ülioluline võit, sest meie naiskond on juba kolm aastat kas karikafinaalis või siis liigas Käerjengile alla jäänud. Valmistusime mänguks väga hoolikalt, läksime platsile rahulikult. Kõik teadsid, mida teha ja põhimõtteliselt viskasime ära kõik väravad, mis pidimegi ning tulemus oli selge,” kirjeldas Molkova tähtsat võitu handball.ee lehele.

“Olen Diekirchis saanud palju vastutust ja isegi veidi üllatunud, kui palju väravaid on tulnud. Aga kindlasti sõltub see ka faktist, et sooritan kõik karistusvisked. Näiteks viimases kohtumises oli neid seitse,” lausus nelja liigamänguga võimsad 54 tabamust vormistanud Molkova.

“Mängin jälle oma tavapärasel vasaksisemise positsioonil, aga Islandil saadud kogemus vasakäärena tuleb siin kasuks. Meil on palju kombinatsioone, kus minu roll on liikuda äärele ja tänu eelmiste hooaegade praktikale oskan sealgi tegutseda,” sõnas kolm viimast Islandi kõrg- ja esiliigas mänginu.

“Luksemburgis meeldib mulle kõik – nii väikeriik ise kui ka käsipall. Naiskondade tase on küll erinev, aga siin kohtab palju erinevate rahvuste esindajaid ning kõik toovad mängu oma koolkonna tugevaid külgi,” rõõmustas 22-aastane Molkova.

Kuidagi ei suuda Euroopa Meistrite liigas punktiarvet avada Zaporožje HC Motor, kes sai laupäeval neljanda kaotuse, jäädes võõrsil alla Bresti HC Meškovile 31:33 (19:16). Dener Jaanimaa viskas ukrainlaste kasuks kaks väravat.

Eelmisel nädalal Challenge Cupil edasipääsu kindlustanud Praha HC Dukla sai suureskoorilise võidu Tšehhi meistriliigas Frydek-Misteki SKP Pepino üle 38:22 (22:10). Martin Grištšuk viskas  viis väravat.

Rumeenia kõrgliigas pidi Bukaresti Steaua aga tunnistama Turda AHC Potaissa nappi 23:22 (13:9) paremust, Martin Johannsonilt Steaua kasuks üks tabamus.

Hollandi meistriliigas tegi hooaja parima mängu Jesper Bruno Bramanis, tabades kuus korda, kui tema HV KRAS/Volendam alistas Almere HV Havasi 36:31. Rootsi esiliigas said ühe värava visanud eestlaste tööandjad napi kaotuse. Hendrik Varul ja Hammarby IF jäid 28:29 alla RP IF Linköpingile ning Armi Pärt ja HIF Karlskrona kaotasid 24:26 LIF Lindesbergile.

scroll to top