fbpx
Close

ALL-STAR | Kes oli möödunud hooaja parim joonemängija?

Avatar
Anton Barouski, Ülljo Pihus ja Rainer Kelk | Foto: Helin Potter/Siim Semiskar

Ajal, kui kogu maailma sporditegevus on koroonaviiruse tõttu seiskunud ning Eesti käsipallihooaeg on peatunud, on sobiv teha tagasivaade eelnenule. Käsipall24.ee hakkab rahva ja ekspertide abiga valima möödunud aasta meistriliiga parimaid.

Meie valikute kriteeriumiks olid põhiliselt mängijate statistika ning loomulikult osaletud kohtumised. Meistriliigas peeti tänavu 16 matši ning meie valime parimaid käsipallureid nende põhjal. Seetõttu võivad erinevatel kohtadel mõned sportlased välja jääda, kes ei ole piisavalt mänge pidanud. Seekord jätkame joonemängijatega.

Selle positsiooni mehe ülesannetesse kuulub palju musta tööd ning statisitikas ei pruugi joonemängija pingutused alati väljenduda. Võimsate palluritena juhivad nad tavaliselt ka kaitses vägesid ja ka meie oleme siin üritanud hinnata panust mõlemal väljakupoolel. Tõenäoliselt oleks igal teisel aastal siin nimekirjas ka HC Tallinna Markus Viitkar, kuid sel hooajal ei olnud mehe mängude arv piisav, et meie valikusse mahtuda.

Rainer Kelk

HC Tallinna noor joonemängija sobitub ideaalselt võistkonna kaitsest lähtuvasse tempokasse mängustiili. Kelk rügab kaitses ning lahendab ka palju kiirrünnakuid. Sel hooajal 16 mänguga 49 väravat skoorinud 22-aastane mängumees sai sel hooajal tunda ka koondise õhkkonda ning see annab talle tulevikus loodetavasti lisamotivatsiooni.

Ülljo Pihus

Kui Hendrik Varul eelmise aasta lõpus Rootsi lahkus, oli Servitil taas uus noormees kohe tema positsioonile võtta. Kuigi Põlva meeskond palkas hooaja alguses joonele ka noore lätlase, võttis Pihus siiski kindlalt põhikoosseisu koha enda kätte ning seda enam ei loovutanudki. 22-aastane pallur tabas tänavu 15 mängus 42 korda ning sarnaselt ametivendadele rabas kõvasti kaitses.

Anton Barouski

HC Kehras juba oma meheks saanud valgevenelane viskas tänavu 16 mänguga 32 väravat ning tüüris oma võistkonna kaitset. Erinevalt kahest eelnevast ametivennast ei ole Barouski ehk nii kõva kiirrünnakute lahendaja, kuid selle, mis mehel tempos puudu jääb, korvab ta võimsusega. Vastasvõistkonnal on tema üle ja ümber väga raske liikuda, mis teeb Antonist traditsioonilise joonemängija.

Meie valik: ?

Kuna kõik kolm meest meie valikus olid väga võrdsed ning igaüks oma nõrkuste ja tugevustega, siis otsustasime seekord ohjad jätta täielikult meie lugejate kätte ja anda teile võimaluse sümboolsesse koosseisu õige mängija asetada.

Hea lugeja, mida arvad sina? Mine Facebook-i Käsipalligruppi ja anna oma hääl!

 

scroll to top