fbpx
Close

ALL-STAR | Kes oli möödunud hooaja parim vasaksisemine?

Avatar
-Aleksander Pertelson, Dmitriy Yankovskiy ja Robin Oberg | Foto: Helin Potter/Siim Semiskar

Ajal, kui kogu maailma sporditegevus on koroonaviiruse tõttu seiskunud ning Eesti käsipallihooaeg on peatunud, on sobiv teha tagasivaade eelnenule. Käsipall24.ee valib rahva ja ekspertide abiga möödunud aasta meistriliiga parimaid.

Meie valikute kriteeriumiks olid põhiliselt mängijate statistika ning loomulikult osaletud kohtumised. Meistriliigas peeti tänavu 16 matši ning meie valime parimaid käsipallureid nende põhjal. Seetõttu võivad erinevatel kohtadel mõned sportlased välja jääda, kes ei ole piisavalt mänge pidanud. Täna jätkame vasaksisemistega.

Ühel või teisel aastal võiks sellesse nimekirja lisada palju mehi. Alfred Timmo ja David Mamporia jätsime oma tabelist välja lihtsalt selle tõttu, et 16 meistriliiga mänguga ootasime neilt meestest tänavu enam. Henri Hiiendi kohta platsil me täpselt määrata ei suutnud. Aleksander Oganezov ei mänginud sel hooajal lihtsalt piisavalt mänge.

Dmitriy Yankovskiy

Kehras end juba väga koduselt tundev mängumees pidi küll tänavu mõned mängud pisivigastuste tõttu vahele jätma, kuid 12 mänguga visatud 48 väravat annavad talle siiski kindlalt koha meie tabelis. Yankovskiy liidriomadused ning platsil õigete otsuste tegemine teevad temast täie tervise juures ühe parema mehe Eesti meistriliigas.

Aleksander Pertelson

Viljandit laastas tänavu suur vigastustelaine ning see andis alles 17-aastasele mängumehele võimaluse palju vastutust kanda. Pertelson vastas väljakutsele muljetavaldavat visates 13 mänguga 58 väravat, mis on seda võrra kõvem number, et karistusviskeid ta ei tabanud. Mulkide ridadest on aastate jooksul palju noori esile tõusnud ning Aleksander on järjekordne näide linnas tehtavast tööst.

Robin Oberg

HC Tallinna vasaksisemine tabas tänavu 14 mänguga 55 korda. Obergi agressiivne mängustiil võib kohati end ebastabiilsuse näol tunda anda, kuid selge on see, et kui Robin hoo sisse saab, siis on teda pea võimatu takistada.

Meie valik: Dmitriy Yankovskiy

Taaskord olime raske valiku ees. Käsipall24.ee oli juba kirjutanud siia Pertelsoni nime, selle kustutanud ning uuesti lisanud, kuid lõpuks langes meie liisk siiski ukrainlase peale. Mehe liidriomadustest ning võimest kogu võistkond paremini mängima panna me siiski mööda vaadata ei saanud. Loodetavasti jätkub noorel Viljandi palluril motivatsiooni tööd edasi teha ning järgnevatel aastatel see koht kindlalt oma kätte võtta.

Hea lugeja, mida arvad sina? Mine Facebook-i Käsipalligruppi ja anna oma hääl!

scroll to top