fbpx
Close

ALL-STAR | Parim mängujuht ja käsipalli meistriliiga väärtuslikuim mängija

Avatar
-Kaspar Lees ja Vladyslav Naumenko | Foto: Siim Semiskar/Helin Potter

Ajal, kui kogu maailma sporditegevus on koroonaviiruse tõttu seiskunud ning Eesti käsipallihooaeg on peatunud, on sobiv teha tagasivaade eelnenule. Käsipall24.ee valib rahva ja ekspertide abiga möödunud aasta meistriliiga parimaid.

Meie valikute kriteeriumiks olid põhiliselt mängijate statistika ning loomulikult osaletud kohtumised. Meistriliigas peeti tänavu 16 matši ning meie valime parimaid käsipallureid nende põhjal. Seetõttu võivad erinevatel kohtadel mõned sportlased välja jääda, kes ei ole piisavalt mänge pidanud. Täna jätkame mängujuhtidega ning selgitame meistriliiga väärtuslikuima mängija.

Käsipall24.ee vaatas peale mängujuhi positsioonile ja meistriliiga statistikale ning otsustasime, et siin on kaks meest, kelle väärtus oma võistkonnale on olnud nii suur, et nende vahel selgitame välja ka selle hooaja MVP. Ehk siis see hääletus saab olema natukene teistsugune.  Ära peame mainima kaks noort pallurit, Aruküla/Audentese Martin Kalvet ja SK Tapa Marten Saar, kes mõlemad sel positsioonil juba pead tõstma hakkasid. Kuid usume, et sel aastal oli sarjas siiski kaks paremat meest.

Kaspar Lees

Selle hooaja alguses HC Tallinnaga liitunud Lees viskas 15 kohtumisega 96 väravat, mis andis talle ühtlasi resultatiivseima mängija tiitli. Kohe esimesest matšist alates tõestas koondislane, et ta on oma võistkonnas asendamatu lüli. Eesti koondises vasakääre kohta täitev pallur dirigeeris klubi eest keskel võimsalt ning vedas pealinna võistkonna 12 võiduni. Kui sügisel valisime Kaspari esimeseks sportlaseks, kellega oma tiimi alustaksime, siis möödunud kuue kuuga tõestas ta, et meie otsus oli õige.

Vladyslav Naumenko 

Esimest hooaega HC Kehra Horizon Pulp&Paperi ridades veetnud Naumenko tabas 15 mänguga 86 väravat, mis andsid talle Leesi järel resultatiivsustabelis teise koha. Võistkonda vaevanud vigastuste kiuste vedas ukrainlane ilusate esitustega oma võistkonna 11 võiduni. Kui augusti lõpus toimunud Ibis Cupil ei olnud me päris kindlad, kui õnnestunud Kehra täienduste valik tänavu oli, siis järgnevate kuude jooksul tõestas Vladyslav end meistriliiga ühe parima mängijana.

Meie valik: Kaspar Lees

Tõeliselt raske oli taaskord meistriliiga parimat mängijat nende kahe vahel valida, kuna mõlemad olid oma võistkonnale asendamatus rollis. Meie jaoks sai lõpuks otsustavaks Leesi suur muutus tema mängupositsioonis. Harjumuspäraselt vasakust äärest skooriv pallur sai väga hästi hakkama ka mängujuhi kohal. Kaspari suhtumine ning võitlusvaim tegid temast selle aasta parima käsipalluri Eesti sarjas.

Hea lugeja, mine Käsipall24.ee Facebook-i lehele ja avalda oma arvamus!

scroll to top