fbpx
Close

Andreas Wolff siirdumisest Kielcesse: ma tahan olla maailma parim!

Avatar
-Andreas Wolff | Foto: imago/Pressefoto Baumann/Scanpix

Üheks maailma parimaks väravavahiks peetav Andreas Wolff on kohal PGE Vive Kielces, kui alates juuli esimesest päevast on sakslane ametlikult selle võistkonna mängija. Poola klubi ajaloo üks suurematest üleminekutest on üks enim kõneainet pakkunud tehing käsipallimaailmas.

“Ma siirdun maailma tugevaimaist liigast ühesse maailma kõvemasse klubisse. Saksamaa liiga on küll tugev, kuid Poolas tunnen, et võin võita kõik, mis võita annab,” ütles siiani vaid kodumaal mänginud väravavaht pressiteate vahendusel.

Eelmised kolm aastat mängis Wolff Saksamaal THW Kieli ridades. “Olukord ei olnud seal kerge. Esimesed hooajad mängisime Niklas Landiniga väravas 50-50. Pärast lepingu sõlmimist Kielcega (Andreas Wolff tegi lepingu Poola klubiga aasta enne üleminekut – toim.) vähenes mu mänguaeg kümnele minutile kohtumises. See oli raske aeg, aga pidin sellega leppima. Õppisin sellest palju ja olen kogemuse võrra rikkam,” tunnistas sportlane.

Suvel lahkusid Poola klubist kaks väravavahti – Filip Ivic ja Vladimir Cupara. Uuest hooajast on postide vahel uus paar. Lisaks Andreasele on värvatud ka Mateusz Kornecki. “Me mõlemad tahame areneda. Mina olen väsinud pingil istumisest, aga tean, et pean oma koha pärast võitlema. Tahan olla maailma parim väravavaht. Tegemist on siiski spordiga ja lõpuks treener otsustab, kes platsile pääseb,” kommenteeris Wolff küsimust oma mänguaja kohta.

Kielce väravavahtidetreeneriks saab legendaarne Slawomir Szmal. “Ta oli suurepärane mees postide vahel. Ma ootan väga temaga koos töötamist. Meie omavaheline kommunikatsioon saab olema suurepärane, sest Szmal mängis Saksamaal ja me mõistame üksteist,” kommenteeris Wolff tulevast juhendajat.

Küsimusele, kas järgmise intervjuu saab juba teha poola keeles, vastas Andreas: “Ehk veel mitte järgmist, aga kolme kuu pärast võite minult juba küsida poola keeles. Ma olen kiire õppija.”

Kielce on kahe hooaja vahel tegemas võistkonnas palju muudatusi. Lahkunud on kuus mängijat ja seitse tuli nende asemele. Suurematest nimedest lahkusid väravavahid Filip Ivic ja Vladimir Cupara ning tagamängijad Michal Jurecki ja Luka Cindric. Nende asemele tuli lisaks Wolffile üks kuumemaid nimesid hetkel käsipallimaailmas – viimase Meistrite liiga final fouri MVP ja kahekordne Meistrite liiga võitja Igor Karatic. Tiimis jätkavad ka teiste hulgas Alex Dujshebaev ja Julien Aguinagalde.   Võistkonna ambitsioonid on suured ja Wolffi abiga loodetakse võita kõik tiitlid.

scroll to top