Arcwood jätkas esiliigas kaotuseta seeriat

– Arcwoodi treenerid tänavu veel kaotusekibedust tundma ei ole pidanud | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas peeti reede õhtul järjekordne 15. vooru kohtumine, kus tiitlikaitsja ja tänavu sarjas kaotuseta jätkav Põlva/Arcwood alistas kodus HC Tallinn 2 tulemusega 31:20 (15:10). Põlvalastel on liidrina 25 punkti ja ühtlasi on kindlustatud otsepääse poolfinaali, Tallinn 2 hoiab tabeli tihedas keskosas neljandat kohta 14 silmaga.

Esiliiga tiitlikaitsja Põlva/Arcwood ja viimase viie aasta jooksul kahel korral hõbeda teeninud HC Tallinn 2 kohtusid esmakordselt sel hooajal detsembrikuu esimesel päeval ning põlvalased said napimast napima 29:28 võidu. Külalistel oli aga reede õhtul koosseisuga probleeme, sest puudusid 5-6 põhitegijat ning ka peatreener Ahmed Porkveli, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Seega polnud üllatav, et kohtumise esimesed neli väravat viskas kodumeeskond – kahel korral tabasid nii Siivo Sokk kui Harri Oberg. Alles seitsmendal minutil pühkis Kaupo Märjamaa tabloolt Tallinn 2 nime tagant nulli minema. 14. minutil viis Sokk põlvalased 8:2 ette, kuid Märjamaa tõi kahe tabamusega pealinlased jälle lähemale.

Alguse ehmatusest ülesaanuna suutis Tallinn tabeliliidriga praktiliselt kordamööda skoorida, vahe püsis 5-6 värava peal. Minut enne poolajavilet tegi Pavel Balabko 14:10, ent Dani Piho värav viis meeskonnad puhkepausile seisul 15:10. Teise pooltunni algul rebis Arcwood vahe suuremaks ning Olari Paumetsa ja Soku visetest tuli 33. minutil 18:11.

Vahepeal jäid võõrustajad üheksaks minutiks väravata, ent Tallinn suutis vahe ainult viie värava peale viia, kui Daniel Kaur tegi 19:14. Veel 46. minutil oli seis 22:16, siis pääses põlvalaste pikem pink maksvusele, kiirelt tehti 6:0 vahespurt ning viis minutit hiljem juhiti Mario Karuse tabamuse järel juba 28:16.

Kahe kogenud meeskonna – kus platsi noorim pallur oli 25-aastane – vastasseisu võitis lõpuks Põlva/Arcwood 31:20. Võitjate kasuks said käe valgeks tosin mängijat, neist Sokk ja Cristofer Jostov tabasid viis ning Oberg neli korda. Kaotajate poolel jäi Märjamaa arvele kuus tabamust, Balabko lisas neli ja Palle Viilu kolm väravat.