Arcwood pikendas esiliigas võiduseeriat

-Raido Peedomaa | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas toimus teisipäeva õhtul Tartus üks 12. voorust vahelejäänud mäng. Tartu Ülikool võõrustas Põlva/Arcwoodi ja pidi tunnistama tiitlikaitsja 39:28 (20:15) paremust. Põlvalased said kümnenda järjestikuse võidu ning on küll tabelis teisel kohal, kuid kaks kohtumist vähem pidanuna vaid punkti kaugusel liider Põlva Coopist.

Viimasel viiel hooajal esiliigatiitlid omavahel jaganud kaks meeskonda pakkusid oktoobris Põlvas vägagi haarava lahingu, mille kodumeeskond võitis 26:24. TÜ spordihoones haarasid väravatevaese alguse järel ohjad võõrustajad, Janno Kuus viis tartlased seitsmendal minutil 4:2 juhtima ja kolm minutit hiljem tegi Tõnu Jõks 6:4, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mõlemad meeskonnad olid raskustes karistusvisetel, kohtumise lõpuks realiseeriti neid kahe peale kaheksast kaks ning kiitust väärivad nii Kevin Klimov kui Kristjan Kukk, kes neist mitu tõrjusid. Kaotusseisu jäädes tegid külalised kolmeväravalise spurdi kui järjest tabasid Rasmus Käo, Margo Piksööt ja Raido Peedomaa ning Arcwood oli ees 7:6.

Poolaja keskel tehti veel üks sarnane kiirendus ja Siivo Soku tabamuse järel juhtis tiitlikaitsja 12:8. Vahe püsis nelja-viie peal puhkepausini, kuhu suunduti Arcwoodi 20:15 eduseisul. Teisel pooltunnil jätkati pikalt praktiliselt kordamööda skoorides ehk vahe oluliselt ei muutunud ning 46. minutil oli pärast Mario Karuse väravat külaliste eduseis 28:23.

Siis kärises Põlva edu korraks seitsmele, ent TÜ vastas 4:1 vahespurdiga ja Gerrit Obergi tabamusest tuli 53. minutil 31:27. Nüüd lükkas Arcwoodi järgmise ja vahest ülejärgmisegi käigu sisse, sest viimase seitsme minutiga lubati vastastel tabada vaid korra, aga ise oldi täpsed koguni kaheksal puhul.

Sergei Ljubtšenko värav tegi kohtumise lõppskooriks 39:28. Servitiga nelja korral Eesti meistriks tulnud ukrainlane viskas lõpuks võitjate parimana kaheksa väravat, Peedomaa lisas seitse, Mario Karuse kuus ja Piksööt viis. Tartlaste poolel tabas Jõks üheksa, Kaarel Raidmets viis ja Kuus neli korda.