fbpx
Close

Arcwoodi seeria ja noorte meeste mängumaa ehk esiliiga kokkuvõte

Avatar
-Põlva/Arcwood | Foto: Meelis Heli

Käsipall24.ee pühendab juuni esimese nädala meeste esiliigale. Nädala jooksul vaatame peale erinevatele võistkondadele ning küsime ekspertidelt, mis seisus sari on ning kuidas edasi minema peaks. Alustame aga pooleli jäänud hooaja ülevaatest. 

Eesti meistrivõistluste esiliigat alustas tänavu üheksa meeskonda. Eelmisel aastal kõrgemal tasemel pallinud Coop/Põlva ja Viimsi/Tööriistamarket liitusid Põlva/Arcwoodi, Raasku/Mistra, HC Tallinn 2, HC Kehra/Primendi, Tartu Ülikooli, Viljandi Spordikooli ja Oskariga. Viimsi jõudis pidada 15 kohtumist, teised tiimid jäid 13 või 14 peale.

Põhiturniir

Nii kui viimastel aastatel tavaks saanud, domineeris põhiturniiri Arcwood, kes purjetas läbi 14 mängu kaotuseta. Kahel korral pidid mehed punktid loovutama, kui Viljandi Spordikooli ja Primendi vastu lõpetati viigiga. Neile järgnesid teine Põlva tiim, Coop, kes teenis 22 punkti ning Raasiku/Mistra oli aeglase aasta alguse tõttu 18 peal. Edasi tulid võrdsemas rivis HC Tallinn 2 (14), Kehra (13), Viimsi (12) ja Tartu (10), kes kindlasti kõik unistasid kohast nelja parema seas. Viimastele kohtadele jäeti Viljandi (7) ja Oskar (2)

Statistika

Pisut üllatuslikult näitas parimat kaitsemängu HC Tallinn 2, kes lasi endale visata vaid 338 väravat (seda küll 13 mänguga, kui Arcwoodile loobiti 14 kohtumisega 358 tabamust). Ründefaasis oli loomulikult parim eelmise aasta meister, kes sahistas vastaste võrku 433 korda. Neile järgnesid Coop (417) ja Raasiku (403).

-Esiliiga Coop – Tartu Ülikool | Foto: Helin Potter

Resultatiivsus

Skoorijate tabeli tipp oli noorte meeste mängumaa. Esimesed kaks kohta läksid Coopi mängijatele Mathias Rebane (121 väravat 14 mängus) ja Tõnis Kase (114), kes viskasid koguni üle poole oma võistkonna tabamustest. Neile järgnesid Viljandi Hendrik Koks (78), Viimsi Arlo Talmar (77) ja Tartu Ülikooli Klaus Peeter Rüütli (76). Ehk eraldi võiks veel välja tuua viimase mehe võistkonnakaaslase Rando Seini, kelle keskmine visatud väravate arv oli 6,8 (osales vaid kaheksas kohtumises). Kõrged ühe matši näitajad olid veel Oskari Priit Kotsaril (6,1), mulkide mängival treeneril Marko Koksil (6,3) ja Raasiku Marek Karul (5,6).

Seitsme meetri joonelt oli osavaim taas Mathias Rebane, kes 88 protsendiga realiseeris 35 viset. Talle järgnesid Arcwoodi Margo Pikksööt (85%, 22 väravat) ja Raasiku Markus Oliver Mädo, kes sai eksimatult kirja 20 karistusviset.

Karistused

Punaste kaartide tabelis jagasid kümme meest ühe karistusega esikohta. Hoiatuste järjestuses oli liider Kehra Mihhail Kašuba, kellele tõsteti kollast märki kaheksa korda. Järgnesid Viljandi Mihkel Lõpp, Arcwoodi Veiko Tigason ja Oskari Peeter Koppelmann (kõik 6).

Kahe minutiliste karistuste tabelis võtsid esimesed kaks kohta HC Tallinn 2 pallurid. Palle Viilule jagati 14 eemaldamist ning Pavel Balabkole 12. Neile järgnesid taas Oskari  Peeter Koppelmann (11) ning Viimsi Riho Villemson (10).

Kõik andmed võetud Eesti Käsipalliliidu statistika lehelt käsipall.ee

Loe lisaks:

Mägi ja Lepp: esiliiga on noorte arenguks väga oluline

scroll to top