Ardo Puna ja HIFK alustasid Soome meistriliiga vaheturniiri kaotusega

Helsingi IFK – Siuntio IF | Foto: HIFK Käsipallo

Ardo Puna ja Helsingi IFK alustasid täna Soome meistriliiga vaheturniiril alumise tugevusgruppi mänge Turu IFK vastu.

Põhiturniiri järel jagunesid kaheksa meeskonda Soome meistriliigas pooleks, HIFK jäi viiendaks ning jätkab mänge alumises tabelipooles. Teine eestlaste koduklubi, Siuntio IF pääses viimasena esinelikusse. Ülemise grupi esimesed kaks pääsevad otse poolfinaalidesse ning neli järgmist võistkonda mängivad omavahel veerandfinaale. Pealinna võistkond võttis vahegruppi kaasa 3 punkti, neile järgnevad GRIFK(2), Turu IFK(1) ja PIF(0).

Helsingi IFK – Turu IFK 25:30 (10:15)

Kaks eelmist omavahelist kohtumist oli kindlalt võitnud eestlase koduklubi. Kodupubliku ees alistati vastased 38:32 ning võõrsil 39:33.

Mängu alustas paremini koduvõistkond, kes alustas 3:0 spurdiga. Seejärel aga külalised kosusid ning võtsid 6:1 spurdi abiga ohjad oma kätte. Esimese poolaja lõpp möödus Turu tiimi kontrolli all ning garderoobi minnes oli eestlase koduklubi viieväravalises kaotusseisus.

Kuigi Ardo Puna värav teise poolaja alguses vähendas kaotusseisu neljaväravaliseks, vastas külalisvõistkond sellele taas kolme tabamusega ning perioodi keskpaigas juhiti juba 11:20. Mängu lõpp kuulus kindlalt Turule, kes asus koduteele mõneti üllatuslikult kindla kahe punktiga.

Helsingi IFK resultatiivseim oli Niclas Ahlgren kuue tabamusega. Ardo Puna panustas 33-protsendilise tabavusega kolme väravaga. Vastaste poole pealt skooris Peik Sjöblom seitse korda.

“Täna said meile saatuslikuks enda vead. Kehv realiseerimine kindlatelt viskepositsioonidelt andis vastastele võimaluse lihtsateks väravateks kiirrünnakutest, ” ütles HIFK-i peatreener Jaakko Horelli pressiteates.

Turu IFK tõusis selle võiduga HIFK-iga alumise grupi liidrikohta jagama, kui mõlemal võistkonnal on kolm punkti.

Järgmise mängu peab HIFK 24. veebruaril PIF-i vastu. Teine eestlaste koduklubi, Siuntio, alustab oma mänge homme Dickeni vastu.