Ardo Puna ja Sten Maasalu särasid Soomes

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Soome meeste käsipallimeistrivõistlustel jäi Ardo Puna ja Sten Toomla koduklubi Helsingi IFK omal väljakul 30:31 (13:17) alla Vantaa Atlasele.

Külalised tegid tasavägise alguse järel avapoolaja keskel edu sisse ja puhkama mindi Atlase neljaväravalises eduseisus. Teisel poolajal oli Atlase suurimaks eduseisuks kuus tabamust, kuid võõrustajad suutsid vahe lõpuks ühele väravale vähendada. Kohtumise parimaks mängijaks valitud Puna viskas üleplatsimehena 13 väravat, Toomla arvele kanti kaks tabamust.

Sten Maasalu ja Ott Variku leivaisa Siuntio IF sai võõrsil 34:26 (15:12) jagu Hanko IK-st. Külalised juhtisid esimesel poolajal juba kuue väravaga, kuid võõrustajad ei andnud alla ning viigistasid teise pooltunni alguses. Seejärel tegi SIF 5:0 vahespurdi ja võttis kaheksaväravalise võidu. Kohtumise parimaks valitud Maasalu tõi SIF-ile parimana kuus tabamust, Varik toetas võitjaid nelja väravaga.

HIFK hoiab turniiritabelis 14. vooru järel 17 punktiga neljandat kohta, SIF on 14 silmaga kuues. Atlas on kaheksandal ning HIK viimasel ehk kümnendal positsioonil.