Ardo Puna resultatiivsest mängust Soome liigas võiduks ei piisanud

-Ardo Puna | Foto: Bregenz Handball

Soome meistriliiga vaheturniiril kohtusid Ardo Puna ja Helsingi IFK eile oma grupi liidripositsiooni hoidva Grankulla IFK võistkonnaga ning pidid koduväljakul vastaste paremust tunnistama.

Põhiturniiri järel jagunesid kaheksa meeskonda Soome meistriliigas pooleks, HIFK jäi viiendaks ning jätkab mänge alumises tabelipooles. Teine eestlaste koduklubi, Siuntio IF pääses viimasena esinelikusse. Ülemise grupi esimesed kaks pääsevad otse poolfinaalidesse ning neli järgmist võistkonda mängivad omavahel veerandfinaale. Pealinna võistkond võttis vahegruppi kaasa 3 punkti, neile järgnesid GRIFK(2), Turu IFK(1) ja PIF(0).

HIFK – GRIFK 32:34 (15:14)

Mängu alustas teravamalt külalisvõistkond ning võttis avavilest ohjad enda kätte. Poolaja keskel viskas Puna aga kaks väravat järjest ning viigistas seisu 8:8 peale. 24. minutil oli HIFK küll taas 11:14 kaotusseisu jäänud, kui selle järel enam vastastel skoorida ei lastud ning ise tabati neljal korral ja vaheajale mindi minimaalses eduseisus.

Teine poolaeg algas võrdsete lahingus, kus kumbki võistkond midagi järele ei andnud. 48. minutil viis Ardo Puna kolmas järjestikkune tabamus pealinna tiimi 28:25 ette. Vastased võtsid aja maha ning nende treener luges mängijatele õiged sõnad peale, sest viis minutit hiljem olid tablool taas viiginumbrid. Kohtumise lõpp kuulus Grankulla tiimile, kes suutis kolmeväravalise spurdi abil Helsingist kahe punktiga kodu teele asuda.

Ardo Puna viskas oma võistkonna resultatiivsemana üheksa väravat. Vastaste poolt tabas Richard Sundberg kümnel korral.

“Kui viskame kodusaalis 32 väravat, siis sellest peaks võiduks piisama, kuid täna see nii ei olnud,” kommenteeris HIFK-i peatreener Jaakko Horelli mängujärgses pressiteates. “Õnnitlen vastaseid veerandfinaalidesse pääsu puhul.”

Helsingi võistkonna seis alumises vahegrupis on nüüd keeruline, kuna kaotatud on kõik neli kohtumist. Gruppi juhib GRIFK (10), neile järgnevad Turu IFK (5), HIFK (3) ja PIF (2). Eestlase koduklubil jääb veel pidada kaks mängu.