fbpx
Close

Armi Pärt hakkab mängima kahe tuhande inimese ees

Avatar
-Armi Pärt (paremal) | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste rahvuskoondise joonemängija Armi Pärt siirdus uueks hooajaks Rootsi esiliigasse langenud HIF Karlskrona ridadesse, kus mullu mängis Jürgen Rooba. Viimased kaks aastat Saksamaal pallinud mees sõlmis klubiga ühe-aastase profilepingu.

Armi jaoks on tegu juba kuuenda välisriigiga, kus ta profileiba teenib. HC Kehra kasvandik liikus 2013. aastal Türgi klubi Istanbuli Besiktasisse ning mängis järgnevad hooajad Taanis Raekker Mølle, Hispaanias CB Villa de Aranda ja Prantsusmaal Massy Esssonne Handball eest. Eelmised kaks hooaega veetis Pärt Saksamaa kolmandas liigas Schwerini Mecklenburger Stiere pallurina, kirjutab handball.ee pressiteates.

“Avaldasin küll soovi Schwerinis jätkata, aga samaväärset või paremat lepingut ei pakutud ning teed läksid lahku. Saksamaale läksin eesmärgiga end ründefaasis arendada ja jäin nende kahe aastaga väga rahule. Sain mänguaega ja suutsin rünnakul suure sammu edasi astuda,” analüüsis Pärt.

“Rootsiga tekkisid kontaktid läbi koondise juhendaja Thomas Sivertssoni. Tema agendi abiga sain võimaluse Karlskronas. Treenerile sobis, mis ta nägi ning nende mängustiil on mulle meelt mööda. Olen meeskonnas vanuselt teine mees, palju on noori ja koguni kaheksa uustulnukat,” selgitas 28-aastane joonemängija.

HIF Karlskrona veetis Rootsi kõrgeimas seltskonnas neli hooaega. 2014. aastal võideti esiliiga, kuid astme võrra kõrgemal heideldi püsimajäämise nimel, kuniks tänavu kevadel üleminekumängude järel pudeneti. Jürgen Rooba tegi HIF-is kaasa ühe hooaja ja siirdus kevadel Prantsusmaale.

“Mis mulle kõige enam muljet avaldas, oli kahtlemata värskelt valminud hall. Seal on kõik tingimused loodud, igale pisiasjale mõeldud ning kindlasti andis seegi lisatõuke klubiga liitumiseks. Väidetavalt on igal kodumängul kohal vähemalt 2000 inimest, nii et ootan põnevusega väljakutset uues riigis,” kinnitas Pärt.

Rootsi esiliigas alustavad uut hooaega koguni kaks Eesti koondise joonemängijat, sest Hendrik Varul liitus hiljuti Hammarby IF-ga. “Saame omavahel madistada,” muigas Armi.

 

 

scroll to top