fbpx
Close

Armi Pärt klubivahetusest: saan taas kõrgliiga õhku nuusutada

Avatar
-Armi Pärt | Foto: Torbjörn Sunesson/ HIF Karlskona

Käsipall24.ee teatas eile Eesti koondise joonemängija, Armi Pärdi siirdumisest uueks hooajaks Rootsi kõrgliigasse. Nüüd vestlesime mehe endaga värskest koduklubist. 

HC Kehra kasvandik liikus 2013. aastal Türgi klubi Istanbuli Besiktasisse ning mängis järgnevad hooajad Taanis Raekker Mølle, Hispaanias CB Villa de Aranda ja Prantsusmaal Massy Esssonne Handball eest. Siis veetis Pärt kaks hooaega Saksamaa kolmandas liigas Schwerini Mecklenburger Stiere pallurina. Eelneval hooajal siirdus Pärt Rootsi esiliigasse kukkunud HIF Karlskona ridadesse ning nüüd on karjäär teda viimas sama riigi kõrgliigas mängiva HK Varbergi ridadesse.

“See on minu jaoks hea võimalus kõrgliigas mängida. Ise tunnen, et see tuleb mu karjäärile ainult kasuks,” rääkis Pärt Käsipall24.ee lehele ülemineku tagamaadest. “Eks hooaeg saab raske olema, aga kõik ei peagi lihtne olema. Tahan ennast proovile panna ning aidata klubi nii palju kui suudan. Eriti heameel on taas meistrisarja õhku nuusutada. Viimati sai seda tehtud Hispaanias.”

“Hetkel olen ikka Rootsis, leping Karlskronaga kehtib juuni lõpuni. Siin on head võimalused trenni teha ja ennast vormis hoida. Juuli alguses loodan asjad uue kodublubi juurde viia ning siis mõne nädalase minipuhkuse teha,” selgitas koondislane oma praegust olukorda.

Millised on ootused uueks hooajaks? “Klubi eesmärk on liigasse püsima jääda. Kerge see olema ei saa, aga eks annan endast parima, et sellele kaasa aidata. Võistkonnas on peaaegu terve Skandinaavia esindatud ja üks Iisraeli tagamängija ka. Usun, et meil on hea sats kokku pandud, nüüd tuleb vaid koostöö toimima saada.”

“Keelt tuleb veel arendada, palusin klubil omale õpetaja leida, et oma oskusi arendada. Hetkel siin koroona tõttu keelekooli ei toimu,” sõnas eestlane oma suhtlusoskuste kohta. “Jätkan Rootsis poolprofessionaalina, klubi pakkus päevas mõned tunnid tavalist tööd ka ning minul ei olnud selle vastu midagi. Saab oma sissetulekule natukene lisa teenida.”

Varberg jäi tänavu Rootsi kõrgliigas küll viimasele kohale teenides 31 mänguga 12 punkti, kuid koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud aasta kokkuvõtteks keegi meistrisarjast välja ei kukkunud ning Pärdi uus tiim saab kõrgeimal tasemel jätkata.

Loe lisaks:

Eesti koondislane siirdus Rootsi kõrgliigasse

scroll to top